stat

Najtańsze nowe mieszkania dwupokojowe w Trójmieście

15 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Ewa Budnik

Dwa tygodnie temu pokazywaliśmy najtańsze deweloperskie mieszkania trzypokojowe w Trójmieście. Dzisiaj serwis ogłoszeniowy Trojmiasto.pl przejrzeliśmy w poszukiwaniu najtańszych nowych mieszkań dwupokojowych.Czytaj także: najtańsze duże mieszkania i małe domy deweloperskie w Trójmieście

Dwa tygodnie temu zapytaliśmy czytelników w ankiecie czy lepiej kupić nawet tanie mieszkanie na obrzeżu (tam są one najtańsze) czy lepiej wynajmować, ale bliżej centrum. Aż 42 procent osób, które wzięły udział w ankiecie (oddano 1615 głosów) uznało, że lepiej kupić własne.

OGŁOSZENIA. ZOBACZ OFERTY SPRZEDAŻY NOWYCH DWUPOKOJOWYCH MIESZKAŃ W TRÓJMIEŚCIE

Niestety już i tak wysokie ceny mieszkań nadal rosną i, chociaż analitycy wskazują, że obecne wysokie tempo sprzedaży nowych mieszkań w końcu spadnie, to jednak deweloperzy dowodzą, że ich ceny mogą jeszcze wzrosnąć - ze względu na brak rąk do pracy na budowach oraz rosnące ceny materiałów budowlanych. Zainteresowani zakupem szukają więc możliwie tanich rozwiązań, chociaż przyznać trzeba, że mniejsze mieszkania zawsze mają wyższą cenę metra kwadratowego niż lokale o większej powierzchni. Sprawdziliśmy w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl na jakich osiedlach jest najtaniej. W zestawieniu przyjęte zostało kryterium najniższej ceny metra kwadratowego. Zdecydowanie dominują tu lokalizacje gdańskie.

BAROMETR CEN. SPRAWDŹ ŚREDNIE CENY NIERUCHOMOŚCI W POSZCZEGÓLNYCH DZIELNICACH TRÓJMIASTA

Osiedle Lazurowe - od 4500 zł za m kw.Jego deweloperem jest firma Kokoszki. Deweloper teren przy ul. Niepołomickiej w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska odkupił od innego dewelopera, który przed laty rozpoczął inwestycję w tym miejscu. W ofercie znajdują się mieszkania gotowe, jak i będące w budowie. Docelowo deweloper planuje zabudować w ramach tej inwestycji 5 hektarów gruntu. Kupić można tu zarówno mieszkania gotowe, jak i z terminem odbioru na sierpień tego roku. Kolejne etapy inwestycji są w trakcie projektowania.

Optima - od 4645 za m kw.Realizowana przez dewelopera Inpro Optima powstaje jako kompletne osiedle, którego mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy pod domem (w budowie właśnie jest pawilon handlowo-usługowy) oraz spędzić czas z rodziną na przynależnym do inwestycji terenie rekreacyjnym. Inwestycja powstaje przy ulicy Stężyckiej zobacz na mapie Gdańska. Dzięki staraniom dewelopera od marca ulicą Stężycką kursuje autobus, dzięki któremu mieszkańcy osiedla mają ułatwiony dojazd do centrum. W pierwszym etapie na osiedlu Optima oddanych do użytkowania zostało sześć budynków. Budowa kolejnego etapu jest planowana.

Osiedle Maciejka - od 4690 zł za ma kw.Maciejka powstaje jeszcze na terenie Gdańska, póki co w zacisznej okolicy, przy ul. Starogardzkiej w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Mieszkania dwupokojowe, które powstały w budynkach tego osiedla są dość obszerne. Dwa pokoje znajdują się tu na powierzchni 52 i więcej m kw. Dzięki temu możliwe stało się wydzielenie osobnych kuchni - to obecnie rzadko spotykane rozwiązanie w przypadku mieszkań dwupokojowych. Ze względu na zaprojektowaną niebanalną bryłę jednego z budynków część mieszkań ma ciekawy rozkład obejmujący pokój z zaokrągloną ścianą. W realizacji są dwa ostatnie budynki osiedla. Deweloperem osiedla jest spółka Bay7.

Hokejowa 3 - od 4700 zł za m kw.Zgodnie z nazwą inwestycji budynek powstaje przy ulicy Hokejowej na Łostowicach zobacz na mapie Gdańska. Jego deweloperem jest spółka Corbis. Pięciokondygnacyjny budynek z windami ma być gotowy pod koniec 2018 roku. Samochody będzie można tu parkować w podziemnej hali, jak i na miejscach naziemnych. Wokół inwestycji dostępne są nie tylko zielone tereny rekreacyjne, ale także sklepy, kościół, punkty usługowe.

Chabrowe Wzgórze - od 4800 zł za m kw.Chabrowe Wzgórze (ul. Zeusa zobacz na mapie Gdańska) powstaje w dzielnicy, która w ostatniej dekadzie mocno rozwinęła się infrastrukturalnie. Teraz powstaje tu także metropolitalna szkoła podstawowa budowana przez trzy gminy: Gdańsk, Kolbudy i Pruszcz Gdański. W okolicy nie brakuje też sklepów i punktów usługowych. Szybką komunikację z całym Trójmiastem zapewnia w tej lokalizacji sąsiedztwo obwodnicy. W sprzedaży znajdują się mieszkania z drugiego etapu inwestycji, które odebrać będzie można w czerwcu tego roku. Deweloperem jest w tym przypadku Polnord.

Osiedle 3 Kolory - od 4900 zł za m kw.Inwestycja powstaje przy ulicy Starogardzkiej w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska za sprawą dewelopera Hanza Grupa Inwestycyjna. Kolejne budynki powstają tu od 2014 roku. W przypadku tej inwestycji ciekawostką wyróżniającą osiedle od sąsiadów są powstające tu ogólnodostępne tarasy dachowe. Pomiędzy budynkami powstają także place zabaw dla dzieci. Budynki, które są w trakcie realizacji zostaną oddane w tym roku, realizacja całego osiedla według planów dewelopera ma się zakończyć w 2020 roku.

Nowa Wieżycka - od 4960 zł za m kw.Inwestycja powstaje w okolicy, gdzie jego deweloper - Przedsiębiorstwo Budowlane Górski - ma sporo gruntów - przy ul. Wieżyckiej zobacz na mapie Gdańska. Jedno osiedle zostało już zrealizowane po sąsiedzku, kolejne są w fazie planowania. W ramach samej Nowej Wieżyckiej powstanie w sumie pięć budynków. Pierwszy z nich został oddany do użytkowania w 2017 roku, dwa kolejne są w budowie i będą do odbioru w IV kwartale 2018 roku. Pod aktualnie realizowanymi budynkami powstają hale garażowe, które nie były dostępne w pierwszym etapie. Na Nowej Wieżyckiej dostępne są mieszkania gotowe i w budowie.

Nowy Horyzont - od 4970 m kw.Tego osiedla nie trzeba specjalnie przedstawiać osobom, które choć trochę znają południowe dzielnice Gdańska. To duża jednostka, która za sprawą dewelopera Euro Styl powstaje etapami na granicy Gdańska i Borkowa zobacz na mapie Gdańska od 2007 roku. Wraz z osiedlem powstała tu kompleksowa infrastruktura osiedlowa, a teraz niedaleko powstaje także szkoła podstawowa. Początkowe etapy inwestycji były komponowane w zamknięte kwartały, obecnie realizowany etap ma zupełnie inną architekturę, chociaż organizacyjnie należy do osiedla. Mieszkania w tym etapie gotowe do odbioru mają być w III i IV kwartale tego roku.

Zielona Laguna II - od 4800 zł za m kw.Zielona Laguna II powstaje przy Starochwaszczyńskiej w Gdyni zobacz na mapie Gdańska z połączonych sił dwóch gdyńskich deweloperów: Semeko i Invest Sarko. Tą samą nazwą określana jest część osiedla z kameralną zabudową czterorodzinną oraz większe budynki wielorodzinne. Okolica, w której powstaje osiedle rozwija się w ostatnich latach, a włodarze miasta deklarują inwestycje w infrastrukturę. Będą one konieczne, bo mieszkańców w tej okolicy będzie przybywało - w sąsiedztwie Zielonej Laguny II realizowane jest osiedle w ramach pilotażowej części programu rządowego Mieszkanie dla Młodych. Na Zielonej Lagunie powstają oryginalne, jeśli chodzi o rozkład, niewielkie mieszkania - lokale o powierzchni 40 i więcej metrów kwadratowych mają antresole, co daje bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne. Mieszkania do odbioru będą gotowe najdalej w listopadzie 2019 roku (inwestycja powstaje etapami, terminy odbioru są różne).

Za dwa tygodnie przeanalizujemy w jakich inwestycjach w Trójmieście są najtańsze kawalerki.
Wolisz aneks kuchenny połączony z pokojem czy osobną kuchnię?
24%

pasuje mi kuchnia połączona z pokojem

22%

może być aneks, ale to zależy od wielkości pomieszczenia

3%

nie mam ulubionego rozwiązania, każdy na inne zdanie

51%

zdecydowanie wolę osobną kuchnię

łącznie głosów: 1655