stat

Trójmiejskie Wnętrza. Mieszkanie po norwesku z widokiem na gdańskie kamienice

12 lutego 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Puchala

Gospodarze kolejnego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza mieszkają przez znaczną część roku w Norwegii, jednak ich miłość do Gdańska sprawiła, że zdecydowali się na urządzenie rodzinnej przestrzeni w sercu miasta.Właściciele mieszkania od wielu lat mieszkają i pracują w Norwegii, a ich rodzice pochodzą z południa Polski. Pani Zuzanna oraz jej rodzina uwielbiają polskie morze i Główne Miasto w Gdańsku. Zakup mieszkania zlokalizowanego właśnie w Gdańsku sprawia, że wszyscy spotykają się w połowie drogi.

- Zależało nam na tym, żeby wnętrze było jasne i zachowane w stylu skandynawskim. Mieszkanie zostało urządzone zgodnie z przeznaczeniem dla kilkuosobowej rodziny. Chcieliśmy, żeby w mieszkaniu było sześć miejsc noclegowych. Wnętrze było planowane tak, żeby trzy pokolenia rodziny czuły się w nim dobrze i miały swoje miejsce - mówi gospodyni mieszkania, pani Zuzanna.
W związku z pobytem w Norwegii, właściciele mieszkania są oswojeni ze skandynawską stylistyką, która jest bliska projektantkom ze Studio Loko, realizującego projekt tego wnętrza. Prace nad nim rozpoczęły się wiosną 2016 roku i trwały około półtora miesiąca. Tyle samo zajęło wdrożenie koncepcji do wnętrza.

- Pan domu zdał się na swoją żonę Zuzannę, dlatego powstała cieplejsza, bardziej kobieca wersja stylu skandynawskiego. Właściciele bardzo lubią stare przedmioty, dlatego we wnętrzu znalazł się kredens zamiast szafek górnych oraz grafiki dawnego Gdańska na ścianach w przestrzeni dziennej - opowiada Joanna Real-Studzińska ze Studio Loko.
Jednym z głównych założeń było stworzenie wnętrza o stonowanej kolorystyce. Zaaranżowane wnętrze jest spokojne i neutralne.

- Chodziło o stworzenie przestrzeni, w której dobrze będą się czuły zarówno dzieci, jak i dorośli. Dlatego też postawiliśmy na szarości, biele oraz drobne akcenty czerni dla przełamania spokojnych barw - dodaje Joanna Real-Studzińska.
Silną ideą projektu był Gdańsk, który gospodarze wybrali jako swoje ulubione miejsce na świecie.

- Chcieliśmy stworzyć czyjś dom, który będzie przyjaznym miejscem, a nie wyłącznie czterema ścianami. Inspirowały nas okna i piękny widok za oknem - tłumaczy Joanna Real-Studzińska.
Mieszkanie spełnia marzenie gospodyni o piciu herbaty i czytaniu książki z widokiem na kamienice i ścisłe centrum Gdańska. W tym celu okna zostały oprawione w ramy ze sklejki, a grzejniki zabudowane. W ten sposób widok za oknem jest obrazem.

- Mieszkanie jest dopasowane do naszych potrzeb, a każdy z nas czuje się tutaj wspaniale - dodaje pani Zuzanna.
Płytki w łazience również nadały wnętrzu lekkiego charakteru retro. Łóżko w sypialni zostało wykonane na wymiar przez stolarza, który dopasował je stylistycznie do stylistyki całego wnętrza.

- Dwa czarne paski po bokach zagłówka powstały podczas budowy jako sposób na dopracowanie charakteru sypialni. Zostały wykonane z pozostałości i zamontowane jako ciekawy element w ramach idei DIY - podkreśla Joanna Real-Studzińska.

"Trójmiejskie Wnętrza" to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Na tych przykładach chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Co sądzisz o mieszkaniu w centrum miasta?
34%

zawsze o tym marzyłem, taki widok robi wrażenie

16%

jest fajne, ale jako mieszkanie wypoczynkowe

3%

nie wiem, nigdy o tym nie myślałem

22%

raczej wolę mieszkania na uboczu niż w centrum miasta

25%

nie podoba mi się ze względu na zgiełk w centrum miasta

zakończona

łącznie głosów: 326