Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Deweloperskie premiery z sierpnia

29 sierpnia 2021, 12:30
Ewa Budnik

Prowadzony przez Trojmiasto.pl katalog inwestycji mieszkaniowych zawiera bieżące informacje o nowych inwestycjach mieszkaniowych wprowadzanych do sprzedaży przez deweloperów. Z kolei w cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe co miesiąc opisujemy projekty mieszkaniowe, które właśnie pojawiły się w rynkowej ofercie. Sierpień obfituje w nowości w ciekawych lokalizacjach.

Gdańsk - nowe mieszkaniaBudowa w zupełnie nowej lokalizacji właśnie rusza w Oliwie, przy ulicy BażyńskiegoMapka. Blisko jest stąd na uczelnie, do dużych kompleksów biurowych, ale też do lasu, do tramwaju, do Parku Oliwskiego i na oliwski rynek.

Prace rozpoczną się od wyburzenia istniejących w tym miejscu niewysokich zabudowań. Potem za sprawą dewelopera Allcon Osiedla rozpocznie się tu budowa osiedla Atrium Oliva.

Docelowo składało się ono będzie z pięciu budynków ze 149 apartamentami. Pomiędzy nimi, w obniżeniu terenu, znajdzie się ciekawie urządzone patio. Przyszli mieszkańcy korzystać będą też z sali klubowej oraz strefy relaksu z fitnessem. Osiedle będzie ogólnodostępne i nieogrodzone. Deweloper będzie także starał się uzyskać certyfikat przeznaczony dla budownictwa zrównoważonego: BREEAM.

W pierwszym etapie, który ukończony zostanie do końca 2022 roku powstaną dwa budynki trzypiętrowe z 52 mieszkaniami o powierzchni od 36 do 114 m kw. Na początku sprzedaży ceny metra kw. wahają się tu od 16 do 20 tys. zł.

Deweloperzy w TrójmieścieNowa oferta w centralnej lokalizacji pojawiła się także w Śródmieściu Gdańska. Oferta jest nowa, choć inwestycja znana. Euro Styl wprowadził bowiem do sprzedaży kolejną pulę mieszkań w ramach powstającej na Młodym MieścieMapka inwestycji Doki Living.

To duże, wielofunkcyjne osiedle, które przez najbliższe lata realizowane będzie w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. W tym miesiącu w ofercie pojawiło się kolejne 145 lokali mieszkalnych w ośmiopiętrowym budynku w kształcie litery U. W sumie zaprojektowano w nim 292 mieszkania i apartamenty w układzie od jednego do pięciu pokoi. Na parterze znajdzie się 19 lokali usługowych o metrażach od 50 do 240 m kw.

Przekazanie wprowadzonych teraz do sprzedaży lokali zaplanowano na koniec 2023 roku. W przypadku dużych mieszkań cena metra kwadratowego zaczyna się tutaj od 12,2 tys. zł.

Od kilku tygodni nowość w sprzedaży jest także na Osowej. Specjalizujący się w kameralnej zabudowie deweloper 3City Invest przy ulicy SelenyMapka, niedaleko jeziora, realizuje inwestycję Motus. Będzie to zaledwie osiem mieszkań o powierzchni od 56 do 97 m kw. w zabudowie dwukondygnacyjnej.

Mieszkania gotowe będą pod koniec 2022 roku, a cena metra zaczyna się tu od 7829 zł.

Gdańsk - nowe domyNowa oferta pojawiła się także na realizowanym etapami przy ulicy StężyckiejMapka osiedlu Optima. Tym razem deweloper Inpro wprowadził tu jednak do sprzedaży nie tylko nowy etap zabudowy mieszkaniowej (dwa budynki z 64 mieszkaniami), ale także ofertę jednorodzinną. Wybór jest dość szeroki, bo etapami powstanie tu w sumie 40 domów w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej i szeregowej. Będą one miały od 110 do 134 m kw. i położone będą na działkach mierzących od 155 do 401 m kw. Parkowanie aut w tej części możliwe będzie na parkingach naziemnych, część domów będzie miała także wiaty garażowe.

Pierwsze domy jednorodzinne na tym osiedlu gotowe do odbioru będą w czerwcu 2023, a ich cena zaczyna się od 920 tys. za dom.

Z kolei już za obwodnicą, przy ulicy SulęczyńskiejMapka w Kiełpinie Górnym deweloper Mr Projekt zapowiedział realizację osiedla Ekosfera. Będzie ono o tyle ciekawe, że choć położone w granicach miasta, składało się będzie z domów wolnostojących.

Ich architektura będzie powtarzalna, wszystkie będą miały nieco ponad 125 m kw. powierzchni całkowitej, co oznacza, że w metraż ten wliczony jest też garaż. Zgodnie ze swoją nazwą, domy "uzbrojone" zostaną w technologie zapewniające energooszczędność: rekuperację, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz panele fotowoltaiczne.

Deweloper oczekuje na pozwolenie na budowę, na dzień dzisiejszy harmonogram zakłada oddanie do użytkowania budynków z pierwszego etapu w IV kw. 2022 roku. Ceny domów podane zostaną po oficjalnym wprowadzeniu ich do sprzedaży.

Ogłoszenia. Nowe domy i mieszkania w Gdańsku


Gdynia - wille i apartamentowceInformacja o budowie nowego apartamentowca w Śródmieściu Gdyni, przy ulicy Żeromskiego 7Mapka (taką też nazwę nadano inwestycji) jest jednocześnie informacją o pojawieniu się na trójmiejskim rynku deweloperskim nowego gracza. Żeromskiego 7 jest bowiem pierwszą inwestycją w Trójmieście dewelopera o francuskich korzeniach: Bouygues Immobilier Polska. Dotąd obecny był on w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Realizowana niedaleko gdyńskich nabrzeży zabudowa to apartamentowiec, który uzupełni pierzeję ulicy i architektonicznie skomponuje się z nowym budynkiem zrealizowanym obok przez innego dewelopera. Projekt architektoniczny przewiduje podwyższony standard wykończenia elewacji, wnętrz części wspólnych oraz zastosowanie ekologicznych rozwiązań i technologii.

W sumie w budynku znajdzie się łącznie 77 mieszkań w układzie od jednego do trzech pokoi. Jego budowa zakończona ma być w IV kwartale 2023 roku, na początku sprzedaży cena metra kwadratowego zaczyna się tu od 14,4 tys. zł.

Czytaj także:

Robyg właścicielem części terenów MiędzytorzaDwa architektonicznie i lokalizacyjnie ciekawe, kameralne projekty pojawiły się także w zapowiedziach. Deweloperzy projekty już pokazali, ale lokale nie trafiły jeszcze do oficjalnej sprzedaży.

Pierwszy z tych projektów to willa Norwida 9, która powstać na pod tym właśnie adresem na Wzgórzu św. MaksymilianaMapka. Deweloperem będzie w tym przypadku Mr Dom, a budowę planuje on rozpocząć w IV kwartale tego roku.

Budynek będzie miał sześć kondygnacji mieszkalnych, na każdej z nich znajdzie się jeden lokal, przy czym apartament na najwyższej kondygnacji będzie miał taras widokowy na dachu. W podziemnej hali garażowej, przy wykorzystaniu ruchomej platformy parkingowej, znajdzie się miejsce dla sześciu samochodów.

Lokale będą miały od 75,7 do 106,8 m kw., ich ceny i termin zakończenia realizacji zostaną podane po rozpoczęciu inwestycji.

Ogłoszenia. Nowe domy i mieszkania w Gdyni

Nadmorski penthouse z trzema tarasami
2 116 380 zł
Nadmorski penthouse z trzema tarasami
Gdynia, Orłowo
Ekologiczny dom w otulinie rezerwatu przyrody + 2 miejsca garażowe -B1
1 299 000 zł
Ekologiczny dom w otulinie rezerwatu przyrody + 2 miejsca...
Gdynia, Mały Kack
Grand House Comfort | Osiedle Gdynia Wiczlino II
865 000 zł
Grand House Comfort | Osiedle Gdynia Wiczlino II
Gdynia, Wiczlino


Druga z zapowiadanych willi stanąć ma również na Wzgórzu św. Maksymiliana, przy ul. Narutowicza 22Mapka. Realizowana w podwyższonym standardzie przez dewelopera MPol Investment Willa Narutowicza będzie maiła zaledwie trzy kondygnacje. Powstanie w niej 10 lokali o powierzchni od 36,7 do 106,4 m kw. Na ostatniej kondygnacji powstaną dwa apartamenty z widokiem na miasto oraz Zatokę Gdańską. Będą do nich przylegać niezależne tarasy na dachu budynku.

Deweloper jeszcze oczekuje na pozwolenie na budowę, ale jej rozpoczęcie zaplanowano na IV kwartał tego roku. Lokale do odbioru gotowe mają być na początku 2023 roku. Według zapowiedzi cena metra kw. zaczynać się tu będzie od 17,4 tys. zł.

Jeszcze jedną niezbyt wielką inwestycję, tym razem na Grabówku, zapowiada Orlex Invest. Zaplanowana przy ulicy FilomatówMapka Stacja Grabówek składać się będzie z dwóch czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z windami. Jeden z nich będzie miał dwie bryły mieszkaniowe posadowione na wspólnej hali garażowej. Osiedle będzie ogrodzone, a jego teren zagospodarowany zostanie zielenią, powstanie tu plac zabaw dla dzieci.

Mieszkania będą miały od jednego do czterech pokoi (od 26,8 do 104,3 m kw.). Budowa ruszy dopiero na przełomie roku, a oddanie lokali do użytkowania planowane jest na I kw. 2024 roku. Ceny nie zostały jeszcze podane.

Okolice GdańskaJeszcze pod koniec lipca Dekpol Deweloper ogłosił wprowadzenie do sprzedaży kolejnej partii lokali w inwestycji Sol Marina. Ta unikalna, bo pozwalająca na zakup apartamentu wraz z miejscem do cumowania dla jachtu, inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Gdańska - przy moście prowadzącym na Wyspę SobieszewskąMapka.

Pierwszy etap tej inwestycji z 77 apartamentami został ostatecznie zakończony latem tego roku. Teraz deweloper uzyskał pozwolenie na budowę kolejnych dwóch etapów. W ramach przygotowywanej inwestycji powstanie 267 apartamentów oraz 129 miejsc cumowniczych.

W najbliższym czasie w ramach inwestycji rozpocznie się także budowa Grano Marina Hotel. Powstanie dominujący na terenie kompleksu 11-kondygancyjny budynek, w którym znajdzie się 130 pokoi hotelowych.

Zakończenie realizacji II oraz III etapu tego unikalnego projektu planowane jest odpowiednio w drugim kwartale 2023 i 2024 roku. Ceny pozostałych jeszcze w sprzedaży lokali z II etapu zaczynają się od 19 570 zł za m kw.

Czytaj także:

Jakie nowe inwestycje deweloperzy wprowadzili do sprzedaży w lipcu 2021Zupełnie inna jest skala nowej inwestycji wprowadzonej do sprzedaży w ostatnich dniach przez dewelopera Domo. W ramach inwestycji Dąbrówki, w Pruszczu Gdańskim przy ulicy o tej samej nazwieMapka powstaną trzy budynki, a w każdym z nich dwa dwupoziomowe mieszkania o powierzchni użytkowej około 91 m kw. Ogrzewanie i ciepła woda dla lokali przygotowywane będą z użyciem pompy ciepła. Ogrzewanie rozprowadzane będzie podpodłogowo. Energię wytwarzać będą tu z kolei panele fotowoltaiczne.

Pierwszy etap (cztery lokale) gotowy ma być w kwietniu 2022 roku, drugi (dwa lokale) w lipcu tego samego roku. Cena metra kwadratowego powierzchni użytkowej to tutaj 9 329 zł.

Małe Trójmiasto Kaszubskie i GościcinoW Rumi Orlex Invest zapowiedział realizację osiedla domów w zabudowie szeregowej. Topolowa Park powstać ma pomiędzy ulicami Rajską i TopolowąMapka w Starej Rumi. To oznacza, że osiedle otoczone będzie niską, jednorodzinną zabudową, a jednocześnie położone blisko miejskich udogodnień, które zapewniają wygodę codziennego życia.

Osiedle będzie ogrodzone, do każdego domu przylegał będzie ogródek. Domy będą miały cztery pokoje na dwóch kondygnacjach i powtarzalną powierzchnię 76 m kw. Jego realizacja ruszyć ma w październiku tego roku, a pierwsze domy do odbioru gotowe mają być w połowie 2023 roku. Ostateczna cena zależy od wielkości działki, najtaniej taki dom można w tej chwili kupić za 455 tys. zł.

Dalej, w Redzie, przy ulicy TarasowejMapka na przełomie lipca i sierpnia do sprzedaży weszły mieszkania na osiedlu Kameralne Tarasy. Jego budowa była przygotowywana przez innego dewelopera, ale ostatecznie za realizację odpowiadać będzie spółka z Gdańska występująca pod marką Kameralne Tarasy. Inwestycja powstawała będzie etapami.

W ramach samego osiedla powstanie w sumie 120 mieszkań w układzie od jednego do czterech pokoi. W jednym budynku zaprojektowano tu zaledwie sześć lokali. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców będzie tu także parking podziemny, komórki lokatorskie, parking naziemny oraz plac zabaw dla dzieci.

Metr kwadratowy mieszkania na tym osiedlu kosztował będzie 7 tys. zł.

Zapowiedź nowej inwestycji pojawiła się także w Wejherowie. Deweloper PRM Group realizować tu będzie Willę Innova, budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Budynek położony będzie niedaleko ścisłego centrum Wejherowa, będzie miał cztery kondygnacje mieszkalne z 23 lokalami. Pod budynkiem powstanie hala garażowa.

Mieszkania mają mieć od 26,4 do 114,3 m kw., data ich oddania oraz cena metra kw. będą ostatecznie znane po wprowadzeniu oferty do sprzedaży.

Jeszcze dalej za Wejherowem, w Gościcinie przy ulicy Śliwkowej, Orlex Invest planuje realizować III etap osiedla budynków wielorodzinnych Nowe Gościcino. W każdym budynku powstać ma zaledwie dziewięć lokali mieszkalnych.

Inwestycja nadal jest w przygotowaniu, budowa ma ruszyć jesienią tego roku, a wydanie lokali nabywcom planowane jest na I kwartał 2023 roku.

Mieszkania będą miały tu od 32 do 50 m kw. Cena metra kw. zaczyna się od 5009 zł, a deweloper deklaruje, że dostępne tu są lokale w cenie od 159 tys. zł.

Czy kupiłbyś mieszkanie lub dom bez miejsca postojowego w hali garażowej lub garażu?
11%

tak, jeśli to wiązałoby się z niższą ceną

10%

tak, jeśli inwestycja miałaby wiele innych zalet

14%

nie wiem, to zależy od konkretnej oferty

19%

raczej nie

46%

zdecydowanie nie, to dla mnie jedno z ważniejszych udogodnień

zakończona

łącznie głosów: 866

Opinie wybrane


wszystkie opinie (196)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.