Nowe Inwestycje Mieszkaniowe. Październikowe nowości u deweloperów

31 października 2021, 12:00
Ewa Budnik

W cyklu Nowe Inwestycje Mieszkaniowe każdego miesiąca prezentujemy premiery, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w ofercie deweloperskiej w Trójmieście i okolicach. Październik obfitował nie tylko w nowości na mapie nowych inwestycji mieszkaniowych, ale także w informacje o rozpoczęciu sprzedaży w kolejnych etapach inwestycji, które już są znane.
SopotSpecjalizujący się w kameralnej zabudowie z segmentu premium sopocki deweloper Kameralnie oddał niedawno do użytkowania kolejną inwestycję, tym razem w Górnym Sopocie przy ulicy ZaciszeMapka. Apartamenty willowe Zacisze to piętrowy, dwulokalowy budynek o skromnej, nawiązującej do sopockiej secesji architekturze. Detale, jak np. prostokątna ceramiczna dachówka, nadają jednak zabudowie współczesnej wymowy. Budynek wyposażono w rekuperację i panele fotowoltaiczne.

Pod dwiema kondygnacjami mieszkalnymi, z których rozciąga się widok na las, znajdują się dwa dwustanowiskowe garaże podziemne z przylegającymi do nich pomieszczeniami, gdzie urządzić można domowe SPA lub małą siłownię.

Sprzedaż apartamentów rozpoczęła się po zakończeniu ich budowy. Deweloper nie chce ujawnić ceny nieruchomości, podkreśla, że jest ona podawana tylko w czasie indywidualnego spotkania z klientem.

W zupełnie nowym mieszkaniu w Sopocie zamieszkać będzie można także w grudniu 2023 roku. Deweloper AB Inwestor ogłosił, że jeszcze w tym roku rozpocznie budowę wielorodzinnego domu przy ul. Malczewskiego 9AMapka - pod samym lasem dzielącym Malczewskiego od Kamiennego Potoku.

Kamienica Młoda Polska będzie czterokondygnacyjnym budynkiem z podziemną halą garażową. Powstanie tu 14 lokali dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 30 do 66 m kw. Teren inwestycji będzie ogrodzony, wokół niego powstanie zieleń, ciągi piesze, dojazdy do miejsc naziemnych.

Sprzedaż rozpoczęła się kilka dni temu. Ceny zaczynają się w tym przypadku od 20 tys. zł za m kw.

GdańskW Gdańsku do regularnej sprzedaży weszła nowa oferta dewelopera City House. Przy ul. MigdałowejMapka, czyli w okolicach ulicy Kartuskiej powstanie Willa Migdałowa. Znajdą się w niej cztery dwupoziomowe lokale. Do każdego z nich prowadziło będzie osobne wejście oraz przylegał będzie ogródek. Mieszkańcy będą mieli zatem poczucie zamieszkania we własnym domu jednorodzinnym.

W cenie każdego lokalu oferowane są dwa miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej oraz komórka lokatorska. Lokale będą miały od 77 do 88 m kw. Planowany termin realizacji inwestycji to 31 grudnia 2022 r. Cena m kw. zaczyna się tutaj od 10 946 zł, z zaznaczeniem, że może być ona negocjowana.

Nowa oferta mieszkań, w wielorodzinnym budynku pojawiła się w tym miesiącu także na Chełmie. Za sprawą dewelopera Domesta przy ul. PtasiejMapka, a więc niedaleko centrum, dzielnicy z węzłem handlowym oraz przystankami autobusowymi i tramwajowymi, powstanie sześciokondygnacyjny budynek z 72 mieszkaniami oraz podziemną halą garażową. Na terenie posesji powstanie zielona strefa rekreacji.

W ofercie inwestycji #NaSwoim znajdują się mieszkania dwu- oraz trzypokojowe o powierzchni od 42,8 do 69,5 m kw. Jak podkreśla deweloper, atutem mieszkań trzypokojowych jest dodatkowe pomieszczenie przeznaczone na garderobę. Lokale do odbioru gotowe mają być w II kw. 2023 roku. Trwa przedsprzedaż.

Czytaj także: Nowe inwestycje mieszkaniowe z września 2021 roku

Nowa inwestycja ogłoszona została także na Jasieniu. Przy ulicy JaworowejMapka dwa czteropiętrowe budynki osiedla Javorova zrealizuje Bravo Deweloper. Budynki położone będą w dolince i odgrodzone ekranem akustycznym od ulicy Armii Krajowej. Na terenie posesji powstanie plac zabaw, wiata rowerowa i teren rekreacyjny.

Ciekawe mieszkania powstaną na najwyższej kondygnacji - częściowo urządzić się tu będzie można pod skosami. Do lokali tych przynależeć będą zapewniające intymność osłonięte tarasy.

Budowa właśnie się rozpoczęła, mieszkania gotowe będą w I kwartale 2024 roku. Ich cena rozpoczyna się od 8300 zł za m kw.

Nowej oferty nie zabrakło w październiku także w dzielnicach bardziej oddalonych od centrum Gdańska.

Na Łostowicach, przy ul. KampinoskiejMapka, niedaleko zbiornika wodnego oraz w pieszej odległości od pętli przesiadkowej na końcu al. Havla, Ekodeweloper ogłosił budowę osiedla Kampinova. Będzie to zaledwie pięć budynków, ale powstaną tu zarówno domy w zabudowie szeregowej, jak i jeden budynek wielorodzinny z 38 mieszkaniami o powierzchni 29-70 m kw. Domy z kolei (będzie ich 16) będą miały 132 m kw., własne ogródki i dwustanowiskowe garaże. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego parkować będą w hali podziemnej.

Na terenie inwestycji zaplanowany został także osiedlowy plac zabaw. Budowa rozpocząć ma się na początku przyszłego roku, a nieruchomości gotowe do odbioru będą w III kw. 2023 roku. Cena m kw. w przypadku domów zaczyna się tu od 7560 zł, a w przypadku mieszkań od 7960 zł.

Z kolei na Kokoszkach, przy ulicy StokłosyMapka, deweloper Activa AP realizował będzie inwestycję Nowa Cegielnia. Jej nazwa nawiązuje do istniejącego niegdyś w tym rejonie zakładu produkcyjnego. Tutaj również typ zabudowy będzie zróżnicowany - powstaną mieszkania i domy. Zgodnie z nazwą inwestycji ich elewacje będą wykończone cegłą.

Zrealizowane tu zostaną budynki wielorodzinne z mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi o powierzchni od 52 do 95 m kw., przy czym mieszkania na piętrze będą miały antresole. W części jednorodzinnej powstaną domy o pow. 125 m kw. z garażem jednostanowiskowym i ogrodem oraz dom o powierzchni 156 m kw. z garażem dla dwóch pojazdów i ogrodem.

Deweloper podkreśla, że walory osobnych mieszkań w jednym segmencie wykorzystać mogą rodziny wielopokoleniowe, których członkowie mieszkać chcą osobno, a jednak blisko siebie.
Na terenie inwestycji zaplanowano prywatny zagajnik, zbiornik wodny oraz plac zabaw.

Lokale do odbioru gotowe będą w III kwartale 2022 roku, a ceny metra kw. wahają się tutaj od 7266 do 8500 zł.

Na Zakoniczynie, przy ul. Dąbka 33Mapka inwestycję realizuje deweloper, który dotąd działał głównie w segmencie inwestycji handlowych - EDS. Jako EDS Residencial wznosi dwupiętrowy budynek Dąbka 33 z mieszkaniami o powierzchni od 31,3 do 93,5 m kw. Pod nim zaplanowana została hala garażowa i część komórek lokatorskich dla przyszłych mieszkańców.

Osiedle będzie monitorowane, na terenie inwestycji znajdzie się także kilka naziemnych miejsc postojowych. Ceny m kw. zaczynają się tutaj od 7 700 zł.

W ofercie pojawiła się także nowa oferta osiedla domów jednorodzinnych. Inwestycję Jasieńskie Domy realizował będzie przy ul. PotęgowskiejMapka 3City Estate.

Osiedle stworzy 14 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 134 m kw. Na ich parterze znajdą się: przestronny salon z kuchnią, gabinet, korytarz, łazienka i garaż. Z kolei na piętrze: cztery sypialnie, dwie łazienki (w tym jedna prywatna) oraz dwa balkony. Do domów przylegać będą także ogrody.

Domy do odbioru gotowe mają być w I kw. 2023 roku, kosztują 929 tys. zł.

TuchomOsiedle Metropolitalne w Tuchomiu będzie ogrodzone i zamknięte szlabanem. Powstaną tu niewielkie domki o pow. 105 m kw. Więcej zdjęć (19)

Osiedle Metropolitalne w Tuchomiu będzie ogrodzone i zamknięte szlabanem. Powstaną tu niewielkie domki o pow. 105 m kw.

materiały prasowe

Osiedle Metropolitalne w Tuchomiu będzie ogrodzone i zamknięte szlabanem. Powstaną tu niewielkie domki o pow. 105 m kw.

materiały prasowe

W tym miesiącu wyjątkowo niewiele słychać było o nowych inwestycjach, których budowę czy sprzedaż rozpoczęłaby się w okolicach Trójmiasta.

Jedynie w Tuchomiu, przy ul. SzkolnejMapka, deweloper NRK Invest, przymierza się do budowy Osiedla Metropolitalnego. Jego realizacja ma się się rozpocząć pod koniec tego roku.

W ramach inwestycji, w jednym etapie, powstanie 12 budynków, czyli 24 domy w zabudowie bliźniaczej; każdy o powierzchni 105 m kw. Osiedle będzie ogrodzone, a dzięki temu bezpieczne. Poza samymi domami powstanie tu także teren zielony oraz plac zabaw.

Domy do użytkowania oddane mają być w przyszłym roku, ich ceny zaczynają się od 539 tys. zł.

Gdańsk. Nowa oferta w znanych projektach
  • Nowa Letnica (Robyg). Letnica, ul. StarowiejskaMapka. Do sprzedaży trafiły mieszkania z przedostatniego budynku tego osiedla, który gotowy ma być w I kw. 2024 roku. Kolejne 138 mieszkań (od 31 do 110 m kw.) powstanie w szóstym siedemnastopiętrowcu. W tym budynku powstanie osiedlowy fitness, prawie 7-metrowej wysokości lobby oraz nieco inne niż we wcześniejszych etapach przeszklone elewacje z oknami o wysokości 220 m. Jest to w tym przypadku wskazane, ponieważ z połowy mieszkań skierowanych na północ roztaczał się będzie widok na Zatokę Gdańską. Na szczególną uwagę zasługują 63-metrowe mieszkania dwustronne z dwoma balkonami - jednym na słonecznej południowej stronie, drugim z imponującą panoramą na morze. W budynku powstaną także lokale usługowe (od 50 do 350 m kw.), pomieszczenie na paczki dla kurierów, rowerownia oraz wózkarnia. Jego realizacja ma się zakończyć w I kw. 2024 roku. Ceny mieszkań na tym osiedlu zaczynają się od 11 649 zł za m kw.
  • Horizon (JW Construction). Letnica, ul. StarowiejskaMapka. Do sprzedaży trafiły mieszkania z drugiego etapu inwestycji. Tym razem kupować można lokale w siedemnastopiętrowym budynku, który jako jedyny tak wysoki ma powstać w ramach zabudowy. Łącznie zaprojektowano tu 191 lokali w układzie od jednego do trzech pokoi i metrażu od 32 do 57 m kw. Na zielonych dachach budynków, w tym także siedemnastopiętrowca, zaprojektowano strefy rekreacyjne dostępne dla wszystkich mieszkańców. Partery budynków w Osiedlu Horizon przeznaczone są zaś na lokale usługowe. Budynek gotowy będzie w I kw. 2024 roku. Ceny zaczynają się tutaj od 10 750 zł za m kw.
  • Porto (Robyg). Letnica, ul. Letnicka. W drugim etapie, który zakończony ma być w IV kwartale 2023 roku dostępne są 82 lokale o powierzchni do 29 do 100 m kw. Mieszkańcy najwyższych kondygnacji do dyspozycji będą mieli tarasy dachowe o powierzchni nawet 86 m kw. Właściciele mieszkań na niższych kondygnacjach do dyspozycji będą mieli duże tarasy oraz balkony, a na parterze znajdą się wydzielone prywatne ogródki o metrażu od 14 do 103 m kw. Cena m kw. mieszkań na tym osiedlu zaczyna się od 12740 zł.
  • Oliva Koncept (Budner Inwestycje). Oliwa, ul. KarwieńskaMapka. Drugi etap inwestycji, którego sprzedaż i realizacja niedawno się rozpoczęła, zakończona zostanie w I kw. 2024 roku. Powstaną tu kolejne cztery, czterokondygnacyjne budynki, które są architektoniczną kontynuacją etapu pierwszego. Wraz z tym etapem na terenie osiedla powstanie siłownia zewnętrzna oraz wewnętrzny fitness i sala klubowa. Ceny metra kw. w tym etapie zaczynają się od 17 500 zł.


  • Leszczynowy Park (Domesta). Szadółki, ul. LeszczynowaMapka. Osiedle zgodnie ze swojś nazwą powstaje wraz z własnym parkiem. Całkowita powierzchnia terenów zielonych na tym osiedlu wyniesie ponad 16 tys. m kw. W nowym budynku dostępne są mieszkania od dwóch do czterech pokoi o metrażu od 40,5 do 79,9 m kw. Mieszkania z tego etapu gotowe będą w II kw. 2023 roku, a ich cena rozpoczyna się od 9098 zł za m kw.
  • Wiszące Ogrody (Hossa). Kiełpinek, ul. SzczęśliwaMapka. Pierwszy budynek z wprowadzonej do sprzedaży w październiku oferty nowej części osiedla powstanie blisko przystanku PKM. Powstanie tu 68 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni od 39 do 90 m kw. Nowa zabudowa powstaje w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, na wzniesieniu, z widokiem na las. Wiszące ogrody są jednym z najdłużej powstających etapami osiedli, dlatego infrastruktura jest tu w pełni rozwinięta. Mieszkania z nowej oferty gotowe będą w II kwartale 2023 roku. Cena metra zaczyna się tu od 8 tys. zł.
  • Zielony Południk (Euro Styl). Św. Wojciech, ul. Starogardzka i JagiełłyMapka. Nowa oferta dotyczy kolejnych dwóch budynków osiedla, które gotowe mają być w drugim kwartale 2023 roku. Postaną w nich 44 mieszkania w układzie dwu-, trzy- i czteropokojowym i  metrażach od 36 do 82 m kw. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną także 44 komórki lokatorskie oraz 53 naziemne miejsca postojowe (większość z nich zadaszona). Przy budynkach znajdą się też stojaki rowerowe. Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw, a dla nieco starszych boisko do streetballu. W tym etapie inwestycji powstanie też strefa relaksu z grillowiskiem i pomostem przy zbiorniku retencyjnym. Cena m kw. mieszkania zaczyna się w tym przypadku od 7400 zł.


Pogranicze Trójmiasta. Nowa oferta na znanych osiedlach
  • Szumilas (Robyg). Kowale, ul. Magazynowa. Osiedle powstaje niedaleko za obwodnicą, z pełną dostępnością infrastruktury powstałej na Kowalach. Nie dość, że zabudowa powstaje pod lasem to jeszcze przyszli mieszkańcy do dyspozycji będą mieli 2 ha prywatnego lasu (oraz oczywiście place zabaw i tereny rekreacyjne). W nowo wprowadzonej ofercie dostępne jest 49 mieszkań w układzie od jednego do czterech pokoi i powierzchni od 22 do 74 m kw. Ceny mieszkań na tym osiedlu zaczynają się od 7500 tys. zł za m kw.
  • Osiedle Beauforta 2 (Euro Styl). Pogórze, ul. DerdowskiegoMapka. Informacja o budowie drugiej części Osiedla Beauforta, która pojawiła się pod koniec września to dopiero zapowiedź. Pierwsza część osiedla powstała na Pogórzu od strony ul. Kościuszki. Inwestycję łatwo rozpoznać po obszernych terenach rekreacyjnych. Druga część osiedla, która architektonicznie nieco różniła się będzie od pierwszej części powstanie bliżej ulicy Derdowskiego, która prowadzi w kierunku Kosakowa. W tej części powstaną budynki z dachami dwuspadowymi, co dla przyszłych właścicieli oznacza możliwość aranżacji nowoczesnych poddaszy.


Kiedy kupowałem dom/mieszkanie najpierw:
49%

dokładnie określiłem lokalizację i swoje potrzeby, a potem szukałem ofert

17%

przeglądałem całą ofertę rynku i wybierałem z tych propozycji, które były dostępne

21%

miałem swoje preferencje, ale byłem otwarty na zupełnie inne lokalizacje lub typy nieruchomości

13%

nie mam jeszcze takich doświadczeń

zakończona

łącznie głosów: 515

Opinie wybrane


wszystkie opinie (198)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.