Nowe hotele przy gdańskim lotnisku

10 marca 2021, 8:00
Michał Brancewicz
W hotelu Four Points by Sheraton Gdańsk powstaną 123 pokoje o standardzie czterech gwiazdek. Więcej zdjęć (3)

W hotelu Four Points by Sheraton Gdańsk powstaną 123 pokoje o standardzie czterech gwiazdek.

materiały inwestora

W hotelu Four Points by Sheraton Gdańsk powstaną 123 pokoje o standardzie czterech gwiazdek.

materiały inwestora

Wiosną rozpocznie się budowa hotelu Four Points by Sheraton w bliskim sąsiedztwie portu lotniczegoMapka w Gdańsku. W planach jest również budowa hotelu między ul. Słowackiego a linią PKMMapka. Budowa obiektu o takim przeznaczeniu jest też we wstępnych planach kompleksu Airport City.W pobliżu lotniska jest obecnie jeden duży hotel - otwarty w 2013 roku Hampton By HiltonMapka, który posiada ponad 100 pokoi.

O tym, że jest potrzeba stworzenia kolejnych miejsc noclegowych w pobliżu terminalu, świadczy chociażby fakt, że port lotniczy, który inwestuje w budowę kompleksu biurowego Airport City, również rozważa, że jeden z budynków będzie pełnił funkcję hotelową.

- Hotel jest we wstępnych założeniach, jako ostatni z budynków naszej inwestycji Airport City Gdańsk. Jednak na dziś za wcześnie, żeby definitywnie przesądzić, czy powstanie - mówi Michał Dargacz p.o. dyrektora ds. Airport City w Porcie Lotniczym Gdańsk. - Dlatego budynki całego kompleksu powstają kolejno, po skomercjalizowaniu budynku wybudowanego wcześniej, żeby dostosowywać się do realiów rynkowych.
Czytaj też: Pierwszy biurowiec Airport City ma już szklaną elewację

W ramach Airport City Gdańsk powstanie kompleks biurowców, ale niewykluczone, że ostatni budynek będzie pełnił funkcję hotelową. Więcej zdjęć (3)

W ramach Airport City Gdańsk powstanie kompleks biurowców, ale niewykluczone, że ostatni budynek będzie pełnił funkcję hotelową.

materiały prasowe

W ramach Airport City Gdańsk powstanie kompleks biurowców, ale niewykluczone, że ostatni budynek będzie pełnił funkcję hotelową.

materiały prasowe

Hotel 4-gwiazdkowy z 123 pokojamiTymczasem Grupa HotelAG zapowiedziała właśnie, że w II kwartale tego roku wystartuje z budową czterogwiazdkowego hotelu Four Points by Sheraton Gdańsk Airport we współpracy z grupą Marriott. O przymiarkach do tej budowy pisaliśmy w grudniu 2020 roku. Hotel niemal będzie widać z terminalu - powstanie w sąsiedztwie najbliższego lotnisku kompleksu biurowcówMapka.

Inwestor otrzymał pod koniec stycznia pozwolenie na budowę. Obecnie trwają poszukiwania generalnego wykonawcy.

Obiekt zaprojektowany przez biuro JSK Architekci będzie miał 123 pokoje, restaurację, bar, fitness, zaplecze konferencyjne oraz blisko 140 naziemnych miejsc parkingowych.

- Widzimy duży potencjał w rejonie lotniska w Gdańsku. Powstający hotel będzie odpowiedzią na dynamicznie rozwijające się zaplecze biurowe i biznesowe w tamtym rejonie oraz ciągle rozwijający się turystyczny ruch pasażerski generowany przez lotnisko - informuje Rafał Abramczyk, prezes HotelAG. - Bezpośrednia lokalizacja przy lotnisku oraz dogodny dojazd do centrum miasta pobliską koleją lub obwodnicą miasta stwarza dodatkowe szanse dla budowanego przez nas hotelu. Cieszymy się także na kolejny wspólny projekt z naszym partnerem globalnym Marriott International.
Prace mają potrwać do końca 2022 roku.

Hotel 3-gwiazdkowy z 40 pokojamiBudowa niewielkiego hotelu Milo ma się rozpocząć jesienią tego roku lub na wiosnę 2022. Więcej zdjęć (3)

Budowa niewielkiego hotelu Milo ma się rozpocząć jesienią tego roku lub na wiosnę 2022.

wiz. M5A Architelci/Nomadd Studio

Budowa niewielkiego hotelu Milo ma się rozpocząć jesienią tego roku lub na wiosnę 2022.

wiz. M5A Architelci/Nomadd Studio

W lutym kolejny inwestor otrzymał pozwolenie na budowę hotelu przy ul. Słowackiego 213 - pomiędzy "starą" Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei MetropolitalnejMapka. Do tego miejsca z terminalu również jest zaledwie parę kroków.

Planowana jest tu budowa 4-kondygnacyjnego budynku o powierzchni 2270 m kw., w którym znajdzie się 40 pokoi o standardzie trzech gwiazdek. W obiekcie znajdzie się też restauracja, a pod budynkiem powstanie podziemny parking.

Budowa, w zależności od sytuacji pandemicznej, rozpocznie się jesienią 2021 lub wiosną 2022 roku i potrwa ok. dwóch lat.

Projekt budynku powstał w pracowni M5A Architekci.

Trójmiasto: rynek wtórny. Sprawdź oferty obiektów i biur na sprzedażHotel z widokiem na pas startowy na razie nie powstanieJak na nowe inwestycje zapatrują się władze lotniska?

- Airport City Gdańsk to nasz wkład w kształtowanie dzielnicy lotniskowej i bardzo cieszą nas wszystkie inwestycje, które przyczyniają się do jej rozwoju - dodaje Michał Dargacz.
Warto również przypomnieć, że ponad trzy lata temu pisaliśmy o planach budowy hotelu przy ul. Szybowcowej zobacz na mapie Gdańska z widokiem na pas startowy lotniska. Właściciel działki otrzymał pozwolenie na realizację obiektu hotelowo-usługowego w marcu 2018 roku, ale prace wciąż się nie rozpoczęły. I jak wynika z naszych informacji, szybko się nie rozpoczną, bowiem inwestor skupia się obecnie na innym przedsięwzięciu na Kaszubach.
Po przylocie do zagranicznego miasta najczęściej nocujesz:
7%

możliwie blisko lotniska

41%

w centrum lub blisko centrum danego miasta

4%

na obrzeżach miasta

33%

różnie, zależy od charakteru wizyty

15%

rzadko albo wcale nie latam za granicę

zakończona

łącznie głosów: 362

Opinie wybrane


wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.