Nowe hotele w Trójmieście otwierają się dla gości

1 lipca 2020, 8:00
Michał Brancewicz

W połowie czerwca pierwszych gości przyjął Radisson Blu przy ul. Bitwy pod Płowcami w SopocieMapka. 1 lipca swoje podwoje otwiera zlokalizowane po sąsiedzku Sopotorium. 10 dni później noc będzie można także spędzić w nowo otwartym obiekcie Moje Orłowo.Od 4 maja hotele znowu mogą przyjmować gości. Część z nich nie zaczęła działać od razu, ale obecnie funkcjonują już normalnie. Wiele wskazuje na to, że znaczna część Polaków będzie w tym roku spędzała wakacje w kraju. Przygotowywane do otwarcia hotele robiły więc wszystko, by zdążyć przed sezonem.

Pawilon ze sceną dla tysiąca gościW połowie czerwca otwarty został Radisson Blu Hotel Sopot przy ul. Bitwy pod Płowcami 54Mapka. Jego budowa rozpoczęła się w 2016 roku. Prace trwały tak długo, bowiem w międzyczasie inwestor (Grupa Inwestycyjna Hossa) nabył sąsiednie działki i zdecydował się na powiększenie obiektu.

Czterogwiazdkowy obiekt ma 219 pokoi i jest zlokalizowany 250 metrów od plaży.

Do dyspozycji gości pozostaje strefa spa z 12 gabinetami pielęgnacji i kosmetologii. W obiekcie znajduje się również basen pływacki, wanny do hydromasażu i sauny oraz sala fitness. Ofertę uzupełnia restauracja ze śródziemnomorskim menu.

- Polityka cenowa dostosowana jest do aktualnej sytuacji i możliwości rynkowych. Wprowadziliśmy na ten sezon pakiety pobytowe, które zaczynają się już od 1540 zł za pięć noclegów - informuje Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor marketingu w Hossa.biz.

Hotele w TrójmieścieRadisson Blu Sopot posiada centrum konferencyjne o powierzchni 2 tys. m kw., a wkrótce oddany zostanie także pawilon ze sceną, który pomieści do 1 tys. gości, oraz sąsiadująca z nim przestrzeń o powierzchni 22 tys. m kw. przeznaczona na imprezy plenerowe.

Centrum medyczne i basen solankowyPod adresem Bitwy pod Płowcami 52Mapka, obok Radissona powstało Sopotorium Medical Resort - czterogwiazdkowy hotel ze 110 pokojami i apartamentami.

Obiekt oferuje swoim gościom basen solankowy, kompleks saun, jacuzzi i siłownię oraz centrum medyczne i spa. W obiekcie znajdzie się również restauracja i bar.

- Otwieramy się 1 lipca. Ceny w okresie wakacyjnym zaczynają się od 255 zł za osobę w dwuosobowym pokoju classic ze śniadaniem - mówi Alena Khokhlova, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w Sopotorium.

Taras na dachuZ kolei na 10 lipca zaplanowane jest otwarcie butikowego obiektu Moje Orłowo przy ul. Perkuna 14Mapka w Gdyni. W czterokondygnacyjnym budynku znajdą się apartamenty z tarasem, pokoje rodzinne, apartamenty z wyjściem do ogrodu i jedno studio z aneksem kuchennym i pokojem dziennym.

- Wszystkie apartamenty posiadają wyposażenie w standardzie czterech gwiazdek, ale obiekt nie będzie kategoryzowany, gdyż jest to willa - wyjaśnia Joanna Kuźmicka, doradca spółki Moje Orłowo. - Ceny, w zależności od sezonu i typu apartamentu, wahają się od 280 do 700 zł za dwie osoby.

Pensjonaty i wille w TrójmieścieDo dyspozycji gości będzie taras na dachu z leżakami i stołami, lobby z kominkiem i biblioteczką oraz monitorowana hala garażowa. W obiekcie serwowane będą śniadania.

Spotkanie na dachu z widokiem na zatokęNa koniec warto też wspomnieć o zmianach w sopockim hotelu Marriot, który znajduje się w pobliżu nowo otwierających się hoteli przy ul. Bitwy pod Płowcami 59Mapka.

- Zakończyliśmy kompleksowy remont sal konferencyjnych oraz wprowadzamy do oferty możliwość organizacji wydarzeń na tarasie na dachu hotelu z widokiem na Zatokę Gdańską - informuje Łukasz Adamczyk, dyrektor sprzedaży i marketingu z hotelu Sopot Marriott Resort & SPA.
Gdzie najczęściej mieszkasz podczas wakacji?
35%

w hotelu

12%

w obiekcie z apartamentami

14%

w wynajętym mieszkaniu

5%

w ośrodku wypoczynkowym

6%

w hostelu

6%

w gospodarstwie agroturystycznym

7%

w namiocie

7%

u rodziny lub znajomych

8%

w innym miejscu

zakończona

łącznie głosów: 571