Nowy właściciel "złotych" kamienic przy Długich Ogrodach

1 marca 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Brancewicz

Współwłaściciel terenów Stoczni Cesarskiej na Młodym MieścieMapka kupił kompleks budynków biurowych Waterside przy ul. Długie OgrodyMapka w Gdańsku. Na razie inwestor chce kontynuować wynajem powierzchni, ale w przyszłości nie wyklucza przebudowy obiektu.Alides, deweloper i inwestor z Gandawy, nabył pod koniec lutego kompleks biurowy Waterside składający się z pięciu budynków w ciągu ul. Długie Ogrody i SzopyMapka o łącznej powierzchni 9320 m kw. Dotąd właścicielem obiektu był inwestor instytucjonalny Deka Immobilien.

Projekt z lat 90.Zaprojektował go znany gdański architekt Stanisław Michel. Budynki wybudowano w latach 90. XX wieku. Ich wygląd od początku wzbudzał kontrowersje, głównie ze względu na elewacje mieniące się kolorami i złotem oraz przyciemniane tafle szyb odbijające dużo światła.

Czytaj także: biurowiec Neon sprzedany za 80 mln euroWarto również wspomnieć, że w tym miejscu swoją siedzibę miał parabank Amber Gold.

Obecnie blisko 5 tys. m kw. powierzchni wynajmuje w obiekcie firma odzieżowa LPP. Oprócz biur w kompleksie znajduje się również bank, sklepy i hostel.

- Obecnie budynek jest wynajęty w 90 proc. W połączeniu z doskonałą lokalizacją, dobrymi udogodnieniami i usługami oraz konkurencyjnymi cenami mamy nadzieję, że już wkrótce wynajmiemy także pozostałe powierzchnie - mówią przedstawiciele inwestora.

W planach handel, biura i mieszkania z widokiem na wodęTeraz obiekt trafił w ręce inwestora, który udowodnił, że potrafi zmieniać oblicze zakupionych przez siebie budynków. Tak było m.in. w przypadku zabytkowej Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, która została wyremontowana pod okiem konserwatora zabytków. Alides jest jej współwłaścicielem wraz z (również belgijską) spółką Revive.

Deweloper zamierza kontynuować wynajmowanie powierzchni biurowych w budynku, ale też rozważa przebudowę kompleksu.

- Po Stoczni Cesarskiej mamy w naszym portfolio kolejną strategiczną lokalizację. Naszym zamiarem jest przekształcenie nieruchomości w perspektywie kilku najbliższych lat w projekt wielofunkcyjny, który będzie odpowiadał potrzebom i walorom otoczenia. Myślimy o połączeniu handlu, biur oraz mieszkań z widokiem na wodę i z bliskością historycznego centrum Gdańska - zapowiada Rikkert Leeman, prezes Alides.
Co należałoby zrobić z kompleksem budynków na Długich Ogrodach?
49%

przebudować i zmienić elewacje

25%

zachować w tej samej formie

26%

zburzyć i odbudować w nowej wersji

zakończona

łącznie głosów: 1005

Opinie wybrane


wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.