Olivia Business Centre Top Inwestycją Komercyjną

12 maja 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Krzysztof Koprowski

Kompleks biurowy Olivia Business Centre z Gdańska zobacz na mapie Gdańska został laureatem nagrody Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2014. Inwestycja znalazła się wśród elitarnej czwórki projektów z całej Polski.Do plebiscytu zostało zgłoszonych dziesięć inwestycji z całej Polski, wśród których były kompleksy biurowe, hotelowo-biurowe, galerie handlowe, a także przedsięwzięcia łączące funkcje komercyjne z transportem publicznym.

Wśród tych projektów wyłoniono cztery, które zdobyły najwyższe noty w głosowaniu czytelników portalu Propertynews.pl oraz na podstawie redakcji serwisu i głosów Rady Konsultacyjnej Nagrody.

Olivia Business Centre zdobyła tytuł za to, że "dzięki tej inwestycji, Gdańsk jako destynację biznesową odkryły tak wielkie koncerny jak niemiecki Bayer czy francuski Playsoft", a ponadto sam kompleks biurowy stanowi "największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w centrum aglomeracji, przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto".

- To szczególne wyróżnienie dla Olivia Business Centre. Od samego początku realizacji projektu towarzyszyła nam idea miastotwórcza. Szczególne podziękowania kieruję w stronę władz Gdańska, które bardzo mocno wspierały projekt - powiedział Wojciech Walania, dyrektor zarządzania nieruchomościami OBC, odbierając nagrodę podczas uroczystej gali, towarzyszącej VI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

Wśród nominowanych inwestycji znalazło się także centrum handlowe Riviera w Gdyni zobacz na mapie Gdyni. Przegrało ono jednak z innymi projektami, w tym Galerią Siedlce, która znalazła się wśród czwórki zwycięzców. Laureatami nagrody zostały też: kompleks biurowo-handlowy Plac Unii w Warszawie oraz biurowiec Green Horizon w Łodzi.

Tegoroczny plebiscyt jest drugą edycją Top Inwestycji Komercyjnych w Przestrzeni Miejskiej. W ubiegłym roku tytuł ten również powędrował do Trójmiasta - nagrodzono wówczas Centrum Haffnera w Sopocie zobacz na mapie Sopotu.

Sopocka inwestycja znalazła się w gronie zwycięzców wraz z centrum handlowym Manufaktura w Łodzi, domem handlowym Renoma we Wrocławiu, Starym Browarem w Poznaniu oraz Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym w Katowicach. Wówczas wśród projektów nominowanych do nagrody był także hotel Hilton w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska.

Czytaj też: Trójmiejski przegląd biurowców w budowie

Wideoprezentacja kompleksu Olivia Business Centre


Którą inwestycję wśród nominowanych i nagrodzonych z Trójmiasta uważasz za najlepszą?
62%

Olivia Business Centre w Gdańsku

9%

Centrum Haffnera w Sopocie

10%

centrum handlowe Riviera w Gdyni

19%

hotel Hilton w Gdańsku

zakończona

łącznie głosów: 58