stat

Oliwa. W miejscu wykopu z wodą będzie osiedle

24 kwietnia 2019, 8:00
Krzysztof Koprowski

W bliskim sąsiedztwie katedry oliwskiej zobacz na mapie Gdańska od ponad roku znajduje się zalany wodą wykop. Wkrótce w tym miejscu rozpocznie się budowa nowego, niewielkiego osiedla mieszkaniowego. Inwestycja jest na etapie projektowym.O planach budowy osiedla pomiędzy ulicami Opacką a Cystersów pisaliśmy ostatni raz w czerwcu 2016 r., kiedy trwały prace nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego obejmującym te działki. Ostatecznie dokument został przyjęty przez Radę Miasta Gdańska z uwzględnieniem kilku korekt.

Najważniejsza z nich dotyczyła zmiany obsługi drogowej nowego terenu inwestycyjnego, należącego do dewelopera Invest Komfort.

Pierwotnie dojazd samochodami mógł się odbywać się od ul. Cystersów zobacz na mapie Gdańska. Po zmianach od tej strony poprowadzone będzie mogło być jedynie dojście piesze.

- Zgodnie z uchwalonym miejscowym planem dojazd do nowych budynków będzie odbywał się wyłącznie od ul. Opackiej zobacz na mapie Gdańska - zapowiada Marta Szymczak, rzecznik Invest Komfortu.
Dotychczas na działce przeprowadzono prace archeologiczne, a wykop po nich został zalany wodą. Inwestor planuje realizację tutaj zabudowy wielorodzinnej, składającej się z czterech budynków.

- Trwa projektowanie. Celem jest możliwe jak najlepsze wpasowanie nowych budynków w istniejącą tkankę starej Oliwy, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymagań planu zagospodarowania - dodaje Szymczak.
Deweloper szacuje, że właściwie prace budowlane zostaną rozpoczęte w ciągu najbliższego roku, ale "wiele zależy od procedur administracyjnych".

Mieszkania w Oliwie - rynek pierwotny i wtórny

Gotowe do zamieszkania
380 000 zł
Gdańsk Oliwa
Gotowe do zamieszkania
Nowe, z ogródkiem, dostępne od zaraz, zapraszamy!
2 400 zł
Gdańsk Oliwa
PO REMONCIE/OLIWA/BLISKO AWFiS
300 000 zł
Gdańsk Oliwa


Okolice Parku Oliwskiego:
34%

to świetne miejsce do mieszkania

32%

ta lokalizacja ma swoje zalety, ale też wady

34%

nigdy bym nie kupił(a) tam mieszkania

zakończona

łącznie głosów: 1164