Osiedle Koncept: nowa koncepcja wygody

19 maja 2021

Deweloper INPRO rozpoczął sprzedaż nowej inwestycji - Osiedla Koncept, które powstaje w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-ŁostowiceMapka. W pierwszym etapie inwestycji dewelopera INPRO zostaną zbudowane dwa czteropiętrowe budynki, które będą gotowe jesienią 2022 roku.Budowę osiedla Koncept rozłożono na dwa etapy, w których łącznie przy nowobudowanej ul. Tadeusza Bramińskiego (obok ul. Człuchowskiej) stanie 6 budynków o czteropiętrowej zabudowie. Spółka Inpro, w ramach umów drogowych, zbuduje ul. T. Bramińskiego i zrealizuje przebudowę ul. Człuchowskiej. Dodatkowo, dla zwiększenia wygody mieszkańców, deweloper planuje współtworzyć łącznik ul. Piotrkowskiej z al. Pawła Adamowicza.

Nowa koncepcja wygodyW I etapie osiedla Koncept powstanie 87 mieszkań o powierzchniach od 41 do 89 m kw. Wszystkie mieszkania posiadać będą loggię, balkon lub ogródek, a przemyślane układy mieszkań zapewnią maksymalne nasłonecznienie.

Same budynki są przykładem modernistycznej architektury, której wyróżnikiem jest zewnętrzna, funkcjonalna winda oraz designerskie klatki schodowe. Co istotne, do metrażu mieszkania nie wlicza się powierzchni pod ściankami działowymi, a to pozwoli na oszczędności podczas zakupu mieszkania.

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla położona jest szkoła wraz z boiskami oraz przedszkole, a do żłobka, przychodni lekarskiej, gabinetu stomatologicznego i sklepów dojdziemy w kilka minut.

W niedalekiej odległości od osiedla są przystanki autobusowe i tramwajowe. Warto wskazać, że w budowie jest ul. Nowa Warszawska, która ułatwi przyszłym mieszkańcom dojazd transportem miejskim do osiedla.

W pobliżu są zlokalizowane także tereny spacerowe wokół zbiornika retencyjnego, pozwalające na odpoczynek na świeżym powietrzu.

W zgodzie z naturąProjekt Koncept jest odpowiedzią na potrzeby klientów, stąd m.in. na osiedlu znajdzie się pieczołowicie zaprojektowana przestrzeń wspólna. Będzie tam dużo zieleni i miejsc do relaksu na świeżym powietrzu z wyróżniającymi się specjalnymi strefami wypoczynkowymi, wypełnionymi zielenią wraz z elementami małej architektury.

Nie zapomniano także o ekologii. W ramach pierwszego etapu deweloper zasadzi aż 79 drzew. Powstanie także 6 ogrodów deszczowych, wspomagających tzw. małą retencję - zmniejszanie ilości wody oddawanej do kanalizacji deszczowej oraz zalewającej ulice.

Strefa fitness i miejsce dla dzieciW projekcie osiedla Koncept znalazły się też 3 różnorodne place zabaw dla dzieci w każdej grupie wiekowej, wyposażone m.in. w huśtawki, piramidę do wspinaczki czy tyrolkę. W razie niepogody dzieci mogą korzystać z całorocznej bawialni o powierzchni 75 m kw..Na terenie osiedla przewidziano także liczącą 150 m kw. strefę fitness, która aktywnym mieszkańcom pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Pomieszczenia do ćwiczeń znajdą się w budynku C, którego oddanie do użytku nastąpi wraz z II etapem inwestycji.

Sale do ćwiczeń zostaną wyposażone w odpowiednią infrastrukturę:
 • strefę kardio,
 • strefę wolnych ciężarów i treningu siłowego,
 • strefę fitness.Miejsca dla samochodów, rowerów i wózkówNa osiedlu Koncept zaprojektowano:
 • parking zewnętrzny liczący 138 prywatnych miejsc postojowych,
 • zadaszoną przestrzeń parkingową mieszczącą 38 samochodów,
 • 11 ogólnodostępnych miejsc.

Miejsca postojowe zadaszone oddane będą wraz z II etapem, kiedy powstaną również dwie podziemne hale garażowe obejmujące 120 stanowisk do parkowania. Dach w tym miejscu nie będzie pełnił tylko funkcji ochronnej, ale też użyteczną, bowiem zaprojektowano na nim część wypoczynkową z zielenią.

Dla mieszkańców osiedla Koncept posiadających samochody elektryczne udogodnieniem będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych, zlokalizowana przy zewnętrznych miejscach parkingowych.

W każdym z budynków będą znajdowały się 45-metrowe rowerownie wyposażone w stacje naprawcze dla rowerów, 20-metrowe wózkarnie i komórki lokatorskie o ponadprzeciętnych powierzchniach do 11 m kw.

Termin ukończenia I etapu osiedla Koncept zaplanowano na koniec października 2022 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej osiedla Koncept - inwestycji prowadzonej przez dewelopera INPRO.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (20) 5 zablokowanych

 • Azymut

  Czy bedzie tak samo jak z Azymutem? Przeciągające się odbiory i czekający nabywcy, którzy zrezygnowali z wynajmu oraz zostali z kredytem a mieszkania nie było odebrane?

  • 9 8

 • Całoroczna bawialnia, poważnie? (7)

  A nie lepiej w te miejsce zrobić komórki lokatorskie?A miejsca postojowe nie są chronione od wiatru z tego co widać. Sama wizualizacja interesująca.

  • 9 2

  • (1)

   Komórki lokatorskie tez będą, zniknie może kilka, a dzieciaki będą miały gdzie w deszczu posiedzieć. Pytanie jak administrator to ogarnie? Błoto, deszcz, dbanie o porządek i bezpieczeństwo

   • 6 0

   • zatrudni przedczkolanki

    a mieszkańcy będą płacić za to latami

    • 4 1

  • a to samochody potrzebują osłony od wiatru...? (1)

   dziwny jest ten świat

   • 3 2

   • Samochod kupiony za ponad 30k ma wieksza wartosc dla Polaka

    niz wlasne dziecko. Nieprawda? To zobaczcie co wrzucaja do kosza w supermarkecie panie i panowie odjezdzajacy potem suvami wartymi wiecej niz kawalerka w Gdansku :)

    • 1 0

  • Kupiłem mieszkanie w.budynku z bawialnią (2)

   Też zastanawiam się jak to będzie podczas użytkowania. Deweloper był zobowiązany do budowy placu zabaw, a że w odległości 50m jest miejski plac zabaw, więc wymyślił bawialnię. Taką bawialnię trzeba systematycznie

   Też zastanawiam się jak to będzie podczas użytkowania. Deweloper był zobowiązany do budowy placu zabaw, a że w odległości 50m jest miejski plac zabaw, więc wymyślił bawialnię. Taką bawialnię trzeba systematycznie sprzątać, myć urządzenia, utrzymywać w sprawności, a budynek ma 21 mieszkań. Przewiduję niemałe koszty, a wkrótce zmianę sposobu użytkowania tego pomieszczenia :)

   • 2 0

   • (1)

    Na terenie osiedla są 3 place zabaw i bawialnia

    • 0 0

    • Czytałem artyuł, więc wiem.

     To osiedle ma wiele elementów uatrakcyjniających zamieszkiwanie. Oczywiście koszty utrzymania będą cedowane na mieszkańców. W przypadku tego osiedla podział kosztów będzie rozdzielony na dużą ilość mieszkań. W moim przypadku będzie to tylko 21 rodzin i nie wiem, czy chociaż połowa będzie miała małe dzieci.

     • 0 0

 • Mnie się podoba bierę. Do 10k.

  • 9 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.