Ozonowanie w Trójmieście. Czym jest i jak wygląda?

18 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Koszty ozonowania pomieszczeń zależą od kilku czynników: metrażu, liczby pomieszczeń czy ich szczelności. Więcej zdjęć (5)

Koszty ozonowania pomieszczeń zależą od kilku czynników: metrażu, liczby pomieszczeń czy ich szczelności.

mat. prasowe

Koszty ozonowania pomieszczeń zależą od kilku czynników: metrażu, liczby pomieszczeń czy ich szczelności.

mat. prasowe

Epidemia koronawirusa sprawia, że wszelkie profilaktyczne działania przed zakażeniem dla wielu osób stały się największym priorytetem. Rośnie przy tym nie tylko świadomość o chorobie i tym, jak zminimalizować ryzyko zakażenia, ale i zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej, a także dezynfekcję pomieszczeń, w których przebywamy i pracujemy. O tym, jak wygląda taki proces, rozmawiamy z Bartłomiejem Glarczyńskim, managerem firmy Ozonowanie Trójmiasto.Czym właściwie jest ozonowanie?
- To skuteczna, szybka i bezpieczna forma dezynfekcji, która usuwa z pomieszczeń zajmowanych przez ludzi wszelkie zarazki, bakterie i wirusy (w tym wirus wywołujący COVID-19). Ozon to naturalny gaz. Właściwie to taki wzbogacony tlen - ozon jako gaz składa się z trzech atomów tlenu, a tlen z dwóch. W naturze powstaje głównie na skutek wyładowań atmosferycznych. W przemyśle tworzymy go za pomocą specjalnych generatorów.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla ludzi?
- Tak, ale pod warunkiem, że proces ozonowania przeprowadzany jest przez specjalistów. Wysokie stężenie ozonu może być szkodliwe dla człowieka, dlatego dezynfekcje wykonuje się w specjalnych kombinezonach, a stężenie gazu monitoruje za pomocą detektorów. W trakcie trwania procesu ozon utlenia się. Cząsteczki gazu rozpadają się bowiem do cząsteczek tlenu. Wówczas jest już całkowicie bezpieczny.

Jak długo trwa proces odkażania?
- To zależy od kubatury pomieszczenia. Ozonowanie przeciętnego domu czy mieszkania zajmuje od dwóch do trzech godzin. W przypadku innych obiektów, np. siedziby firmy, biura czy magazynu, może to potrwać nawet kilkanaście godzin. Ważne jest to, ze ozonowanie można przeprowadzić w nocy lub w weekend, a w razie konieczności zaplanować je na kilka etapów - nie trzeba "zamykać" firmy dla klientów, aby zapewnić im bezpieczeństwo.


Kto najczęściej korzysta z waszych usług?
- Zgłaszają się do nas osoby prywatne, które chcą zadbać o swoje mieszkania i uchronić bliskich przed zagrożeniem. Wśród naszych klientów znajdują się również małe i duże firmy: zakłady fryzjerskie, sklepy, hotele, prywatne kliniki medyczne - w zasadzie z naszych usług korzystają chętnie wszystkie rodzaje biznesu. Biorąc pod uwagę obecny stan zagrożenia epidemiologicznego, kluczowe jest zrozumienie potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa dla pracowników i klientów.

Staracie się również pomagać w walce z epidemią COVID-19?
- Jesteśmy bardzo dumni z tego, ilu przedstawicieli krajowego biznesu aktywnie włączyło się w pomoc w walce z epidemią. Również nasza marka stara się pomóc na miarę swoich możliwości. Oferujemy bezpłatne ozonowanie mieszkań i domów dla każdego pracownika służby zdrowia, który walczy z epidemią - zależy nam na tym, aby w czasie pełnienia swoich obowiązków osoby te nie musiały się martwić o swoich najbliższych. Gorąco zachęcamy wszystkich lekarzy, pielęgniarki, laborantów, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Na użytek Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przekazaliśmy również sprzęt i przeszkoliliśmy ludzi, tak aby policjanci mogli również zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pomagamy wszędzie tam, gdzie możemy.

Jaki jest średni koszt ozonowania np. 50-metrowego mieszkania albo średniej wielkości pomieszczenia biurowego?
- Ozonowanie to jedna z najekonomiczniejszych metod dezynfekcji, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek kosztów do czasu i efektów. Ceny naszych usług zaczynają się już od 200 złotych netto. Przytoczone w przykładzie mieszkanie to mniej więcej taki właśnie wydatek. Natomiast ostateczna wycena zależy od wielu czynników. Ważny jest metraż, liczba pomieszczeń, ich szczelność. Te wszystkie parametry musimy wziąć pod uwagę, zanim ustalimy z klientem ostateczną kwotę.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (26) 3 zablokowane

 • Nowy ozonator kosztuje od 66zł w górę (2)

  Za 150zł można kupić urządzenie kompletne i zdatne do domowego użytku.

  • 6 13

  • Ozono biznes

   Brak etyki... W takim czasie za zdrowie brać tyle pieniędzy..

   • 1 6

  • XO

   no nie, za 150 zł to możesz sobie kupić maszynkę od ozonu, ale żeby ozon dezynfekował musi osiągnąć wartość progową, takie urządzenie już jest droższe

   • 4 0

 • (2)

  Pic na wodę , fotomontaż
  Po co to robić skoro wirus żyje 24 -72 godziny
  Po takiej akcji wystarczy ze znowu wejdzie chory j koniec , znowu teren jest skarżony
  Sprawdź sobie nowa technologie hydroksyli
  To jest to co powinno być w każdym biurze, hotelu itd

  • 1 12

  • Masz 100% racji (1)

   Fetor Control masz 100% racji! Tak samo nie ma sensu się myć skoro zaraz będziesz brudny i śmierdzący. Gorąco pozdrawiam;)

   • 6 0

   • Ma racje

    żeby to miało sens na wirusa to należałoby ozonować codziennie. Analogia z myciem rąk jest nietrafiona, bo ręce można myć i 10 razy dziennie.

    • 0 2

 • Polecam

  Skorzystałam z tej firmy i jestem pod wrażeniem ! Profesjonalny sprzęt, chlopaki naładowani wiedza na temat ozonowania . W mieszkaniu pachnie aż miło. Polecam w 100%

  • 9 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.