Akcesoria dla zwierząt w sklepie z naczyniami, spożywcze w RTV AGD

30 marca 2021, 14:30
Wioletta Kakowska-Mehring
Sieć RTV Euro AGD uznała, że skoro sprzedaje artykuły spożywcze i medyczne, to może funkcjonować. W Trójmieście działają trzy sklepy tej sieci. Więcej zdjęć (1)

Sieć RTV Euro AGD uznała, że skoro sprzedaje artykuły spożywcze i medyczne, to może funkcjonować. W Trójmieście działają trzy sklepy tej sieci.

fot. archiwum

Sieć RTV Euro AGD uznała, że skoro sprzedaje artykuły spożywcze i medyczne, to może funkcjonować. W Trójmieście działają trzy sklepy tej sieci.

fot. archiwum

Duka sprzedaje akcesoria dla zwierząt, a RTV Euro AGD artykuły spożywcze. To już czwarty lockdown dla handlu wielkopowierzchniowego, więc pomysłów na "kreatywne" podejście do przepisów jest coraz więcej. Choćby na przeniesienie handlu w sieci pod... sklep.To już czwarty lockdown dla handlu wielkopowierzchniowego. Najpierw całe galerie zamknięto w marcu 2020 r., potem w ograniczonym zakresie pracowały od 7 do 28 listopada. W obiektach powyżej 2 tys. m kw. powierzchni mogły funkcjonować tylko sklepy z żywnością i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia, produktami kosmetycznymi czy toaletowymi, wyrobami medycznymi, gazetami i książkami, artykułami dla zwierząt, artykułami budowlanymi, z częściami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi. Mogły pracować też punkty usługowe. Od 28 listopada handel odmrożono, ale tylko do 28 grudnia. Wówczas znów ograniczono funkcjonowanie dużych placówek. Tym razem jednak do listy wyłączeń dodano... handel meblami. Teraz mamy czwarte zamrożenie centrów. Na Pomorzu z racji lokalnych obostrzeń ograniczono pracę sklepów wielkopowierzchniowych już od 13 marca. Potem doszły ograniczenia ogólnopolskie i od soboty, 27 marca, zamknięto także duże sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz.

Skoro kawa, to... sklep spożywczyPrzy pierwszych... "lockdownach" handlowcy nie szukali obejść, zamykało się wszystko. Kolejne obostrzenia uruchamiały kreatywność. Media Markt, czyli słynny sklep "nie dla idiotów", walczy od dawna. W niektórych placówkach część powierzchni sprzedaży wydzielono taśmą i nadano jej status powierzchni magazynowej. Dzięki temu w Trójmieście stacjonarnie wciąż działają trzy sklepy - w Gdańsku przy al. GrunwaldzkiejMapka i przy ul. Złota KarczmaMapka (Matarnia) oraz w Gdyni przy ul. KcyńskiejMapka.

Centra handlowe w TrójmieścieDo "buntowników" dołączyły też sklepy RTV Euro AGD. Oprócz sklepów sieci, których powierzchnia nie przekracza 2 tys. m kw. w obiektach handlowych, lub sklepów wolnostojących, których powierzchnia nie przekracza 2 tys. m kw., dołączyły jeszcze sklepy... spożywcze i medyczne.

- Część sklepów natomiast ma aktualnie tak zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i środkami chemicznymi związanymi z eksploatacją i utrzymaniem asortymentu AGD, sprzedaż wyrobów medycznych, które w naszym przypadku obejmują m.in. takie produkty, jak termometry, ciśnieniomierze, pulsoksymetry - poinformowała firma Euro-net, właściciel sieci, w serwisie komputerswiat.pl.
A o jaką "spożywkę" chodzi? Kawę i wkłady do ekspresów. Gdzie je kupimy w Trójmieście? W Gdańsku stacjonarnie pracuje sklep przy ul. PrzywidzkiejMapka (Morski Park Handlowy) i przy ul. Złota KarczmaMapka (Matarnia) oraz w Gdyni przy ul. NowowiczlińskiejMapka.

Miska dla psa "ratuje" handel stacjonarnyKreatywnie do obostrzeń podeszła też sieć Duka, która zwykle sprzedaje garnki, patelnie, talerze, szklanki, filiżanki czy sztućce. Teraz można tam też kupić... karmę dla psów i kotów, a sklepy z żywnością i akcesoriami dla zwierząt mogą funkcjonować w galeriach. Z okazji poprzedniego zamrożenia gospodarki tylko kilkanaście sklepów tej sieci w Polsce sprzedawało akcesoria dla zwierząt. Najbliższe czynne salony były w Bydgoszczy i w Toruniu. Tym razem dwa są czynne w Trójmieście, a dokładnie w Gdyni - KlifMapka i RivieraMapka.

Biedronka i Lidl znów całodobowo, Netto wydłuża godziny pracyTym razem w Trójmieście mamy też działający salon Jyska. Stacjonarnie zakupy w tej sieci zrobimy w Gdyni przy ul. MorskiejMapka.

Sklepy z odzieżą też szukają obejścia. Te, które do tej pory prowadziły również działalność dodatkową, czyli krawiecką, mogą funkcjonować. Kiedyś dla klientów skracano nogawki w spodniach czy dopasowywano koszulę kupioną w sklepie, dziś ta "dodatkowa" działalność pozwala pracować stacjonarnie. A odzież, choć sportową, można kupić w sklepach z odżywkami dla sportowców, które ulokowały się w centrach handlowych. Te mogą pracować stacjonarnie, ponieważ sprzedają też środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, a tym można handlować.

W sieci, ale pod sklepemHandel przeniósł się też do sieci, ale... pojawił się również wariant pośredni. Stajemy pod sklepem stacjonarnym, zamawiamy przez internet i... odbieramy towar. Tak działa np. sieć sklepów sportowych Decathlon i dołączyły się też sklepy z artykułami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz - IKEA, Castorama, OBI czy Leroy Merlin.

"Solidarność" nie odpuszcza. Skoro punkt pocztowy, to bez sprzedaży alkoholuSieci z wyposażeniem wnętrz jeszcze nie zdecydowały się na obejścia obostrzeń w... "trybie stacjonarnym". Mówi się jednak, że jeżeli lockdown potrwa dłużej niż do 9 kwietnia, to szykują się do pracy sklepy z artykułami ogrodniczymi. Wiele sieci od dawna sprzedaje te produkty nie w obiektach zamkniętych, tylko na świeżym powietrzu. Te obiekty miałyby wrócić do pracy. Z takiego rozwiązania skorzystały już niektóre placówki Leroy Merlin.

Poza centrami handel działaPrzypomnijmy, że obostrzenia dotyczą dużych placówek handlowych, czyli tych powyżej 2 tys. m kw. Niestety, przez ostatnie lata handel z centrum miast przenosił się do centrów handlowych. Przy głównych ulicach pozostały bary i restauracje (też dziś zamknięte) i banki. Górą ten, kto handluje w mniejszych obiektach. W Trójmieście mamy jeden z czterech w Polsce czynnych salonów odzieżowych H&M. Ten rodzynek jest w Sopocie, zlokalizowany w samodzielnym obiekcie przy głównej ulicy (Bohaterów Monte Cassino 55/57Mapka). Mamy też jedne z nielicznych w Polsce działających stacjonarnie perfumerii Douglas - w Gdyni (ul. Świętojańska 53Mapka) oraz w Sopocie (Bohaterów Monte Cassino 34Mapka).
Wolisz robić zakupy w sklepie czy przez internet?
40%

wolę zakupy w sklepie stacjonarnym

11%

wolę zakupy w sieci

49%

wszystko zależy od tego, co chcę kupić, czyli od produktu

zakończona

łącznie głosów: 1414

Opinie wybrane


wszystkie opinie (117)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać