Porozmawiaj z notariuszem. Bezpłatne porady w sobotę

26 listopada 2021, 7:00
Ewa Budnik
Uzyskanie profesjonalnej porady pozwala świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie w kwestiach prawnych. Więcej zdjęć (1)

Uzyskanie profesjonalnej porady pozwala świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie w kwestiach prawnych.

fot.123rf/Elnur

Uzyskanie profesjonalnej porady pozwala świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie w kwestiach prawnych.

fot.123rf/Elnur

W sobotę, 27 listopada, w godz. 10-16 trójmiejscy notariusze w ramach Dnia Otwartego Notariatu będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie (58 727 01 00) oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych - na czacie i podczas streamingu.Dzień Otwarty Notariatu to ogólnopolskie wydarzenie, które organizowane jest już po raz dwunasty.

Przez wiele lat z rzędu w tym dniu kilkunastu notariuszy z Trójmiasta było do dyspozycji osób, które miały pytania dotyczące czynności notarialnych - możliwa była osobista rozmowa w cztery oczy. Kolejne edycje organizowane były m.in. w Teatrze Wybrzeże, a ostatnio w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Epidemia spowodowała jednak, że już drugi rok z rzędu notariusze dostępni są tylko przez telefon, na czacie i online.

Celem akcji jest edukacja prawna społeczeństwa. To okazja, aby zadać notariuszowi nurtujące nas pytania.

- Notariusza kojarzymy zazwyczaj z czynnościami, które wymagają formy aktu notarialnego, jak na przykład kupno i sprzedaż nieruchomości. Tymczasem konsultację z notariuszem i formę aktu notarialnego warto rozważyć w wielu innych przypadkach, nawet jeśli pozornie nie jest to konieczne, na przykład przy spisywaniu testamentu, umowie pożyczki, umowie działu spadku czy umowie podziału majątku wspólnego po rozwodzie. Notariusz pomoże nam lepiej zabezpieczyć nasz majątek oraz uchroni przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji prawnych - tłumaczy Małgorzata Muszalska, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

Testamenty, spadki, darowizny, umowy i nie tylkoTemat tegorocznej edycji brzmi "Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście".

Znajdź kancelarię notarialną w TrójmieściePrzyjęty dla tej edycji temat nie ogranicza jednak wachlarza pytań, jakie można zadać notariuszom. Będą oni służyć wsparciem we wszystkich sprawach, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej.

Jak relacjonują notariusze na podstawie poprzednich edycji Dnia Otwartego Notariatu, najczęściej zadawane pytania dotyczą niezmiennie szeroko pojętych spraw majątkowych, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

Telefonicznie, na czacie, podczas streamingu

W sobotę, 27 listopada, w godzinach 10-16 z notariuszami skontaktować się można:


Pomoc rzecznika finansowegoNotariuszom w czasie Dnia Otwartego Notariatu towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń.

Nowością będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi - na przykład w sprawach z bankami dotyczącymi kredytów we franku szwajcarskim.

Kontakt z ekspertami z Biura Rzecznika Finansowego: 22 102 10 09
Moje dotychczasowe kontakty z notariuszami były:
38%

profesjonalnym wsparciem dla mnie

31%

ich jakość była zależna od wybranej kancelarii

17%

nie jestem zadowolony(a) z usług

14%

nie miałe(a)m dotąd do czynienia z notariuszem

zakończona

łącznie głosów: 121

Opinie wybrane


wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.