stat

Poznaj kolorystyczne trendy 2018 roku. Flügger farby zaprasza na bezpłatne porady dekoratora wnętrz

12 stycznia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)

Którymi kolorami zachwycimy się w 2018 roku? Jakie połączenia barw oczarują nas na długo, a które będą stanowiły tylko chwilowy kaprys? Czy odbiorcom przypadną do gustu nowe kolory we wnętrzach, czy może będą woleli zostać przy klasycznych tonach bieli, szarości oraz barwach natury? Poznajcie kolorystyczne trendy 2018 roku.Flügger zaprasza 13-14 stycznia do wybranych salonów firmowych w całej Polsce na bezpłatne porady dekoratora wnętrz. Dekorator podpowie nie tylko, które kolory będą królować we wnętrzach w 2018 roku, ale również dobierze odcienie farb i wzory tapet do indywidualnych preferencji i wystroju wnętrza.

Adres sklepów i godziny porad dekoratora w Gdańsku:


Co przyniesie nam 2018 rok?W designie trwa rewolucja kolorystyczna, która zaskakuje przede wszystkim swoją różnorodnością. Wnętrza oddają nasz styl życia, przyzwyczajenia, podejście do otaczającego nas świata oraz poglądy społeczno-polityczne, a te są bogate i wielobarwne.

W trendach 2018 będzie dominowała ciemna kolorystyka, szlachetne struktury kamienia, metaliczne powierzchnie oraz ciemne struktury drewna. Z kolei energiczny styl życia zostanie naturalnie odzwierciedlony w naszych domach w postaci intensywnych kolorów wnętrz.

Nikogo już nie będą dziwiły połączenia zieleni z błękitem, różem czy złotem. Intensywne zestawienia wyciszą odcienie jasnej szarości i kremowej bieli. Najnowsze trendy zachęcają do łączenia ciepłych i zimnych kolorów, np. zimnego niebieskiego z ciepłym pomarańczem, klasycznego granatu z lawendowym różem. W 2018 roku podstawowe zasady łączenia barw zostaną złamane.

Róż w 2018 roku zagości na salonachW zależności od intensywności barwy i użytych dodatków róż zaprezentuje się delikatnie, romantycznie, spokojnie lub świeżo i bogato. W roku 2018 zdecydowanie królować będą odcienie: chłodnego różu połączonego z fioletem, barwy przybrudzonego różu, pudrowego, oraz różu, w akompaniamencie cegły i terrakoty.

Róż współgra z jasnym, stonowanym stylem skandynawskim. Wypada równie dobrze w towarzystwie dodatków glamour, jak i w wersji pastelowej stylu retro. Róż naturalnie utworzy połącznie z brązem, jako element łagodnie łączący wyraźnie zaakcentowane kolory. Najbardziej odważni połączą róż z ciemną zielenią albo granatem oraz złotymi akcesoriami.

Sprawdzone rozwiązania: szarość i bielW ostatnich latach zarówno nowoczesne jak i klasyczne wnętrza, zostały zdominowane przez odcienie bieli i szarości. W 2018 roku nadszedł czas na przełamanie białych zwyczajów. Biele to doskonały punkt wyjścia do stworzenia harmonijnej palety barw. Dodając ciemniejsze akcenty kolorystyczne stworzymy oryginalną przestrzeń i nadamy charakteru całej aranżacji. Biele i szarości zawsze były, są i będą obecne w naszych wnętrzach. To sprawdzone rozwiązania, które prezentują się dobrze niezależnie od zmian zachodzących w trendach.

Aby skorzystać z bezpłatnych porad dekoratora:

  1. Zrób zdjęcie wybranego pomieszczenia lub zabierz ze sobą plan mieszkania.

  2. Przyjdź ze zdjęciem, planem lub z wymiarami pomieszczenia do wybranego sklepu, w dniach 13-14 stycznia.

  3. Dekorator bezpłatnie zestawi dla Ciebie kolory i dobierze tapetę, a Ty w tym czasie napijesz się kawy.Weekend z dekoratorem to również:

  • kreatywne miejsce pełne inspiracji,

  • światowy design,

  • najnowsze trendy,

  • rekomendowane rozwiązania,

  • dobra kawa,

  • a dla osób korzystających z bezpłatnych porad - bony rabatowe na farby do wnętrz i tapety.