Ranking: najlepsze pracownie aranżacji wnętrz w Trójmieście

1 lutego 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Marta Kreczmer

Ranking najlepszych to comiesięczny cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane trójmiejskie firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Miesiąc temu opublikowaliśmy ranking najlepszych trójmiejskich dietetyków. Poniżej prezentujemy styczniowe zestawienie najlepszych pracowni aranżacji wnętrz w Trójmieście, zaś 1 marca o godz. 7:00 ogłosimy ranking warsztatów samochodowych.Usługi architektów i projektantów wnętrz są coraz bardziej doceniane. Ich działania nie ograniczają się bowiem tylko do wyboru kolorów na ściany i elementów wyposażenia. Zmiany, które wprowadzają dotyczą w dużej mierze układu funkcjonalnego wnętrza: korekt w jego rozkładzie, rozmieszczenia urządzeń, planowania oświetlenia i zastosowania nowoczesnych technologii. Dzięki temu domowe wnętrza są wygodne, przestrzeń jest w pełni wykorzystana, a przede wszystkim dom czy mieszkanie jest skrojone dokładnie na miarę potrzeb jego użytkowników. Dzięki ingerencji architekta uniknąć można wielu błędów i cieszyć się chwilami spędzonymi w domowym gniazdku.

Czytaj także: dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz

Ranking obiektów wyliczany jest na podstawie:
 • średniej oceny (minimum trzy opinie),
 • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
 • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
 • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz dział moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

Top podzielony jest na dwie części: trzy najlepsze obiekty w całym Trójmieście oraz zestawienie zwycięzców w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Top 3: Najlepsze pracownie aranżacji wnętrz w Trójmieście1

Aranżacja wnętrz - kompleksowo

Gdynia, Strzelców
9.7/10
+ Oceń

2

ZAPP Aranżacje

Gdańsk, Leona Droszyńskiego 15A
9.6/10
+ Oceń

3

Studio Forma

Gdańsk, Trzy Lipy 4
9.5/10
+ Oceń

Projekt pozwala dopracować wnętrzeJaki trend we wnętrzach mieszkalnych może stać się hitem 2020 roku? Co zrobić, by nie wpaść w pułapki zastawiane na nas przez sprawny marketing i modę na konkretne rozwiązania?

- Hitem wciąż jest i będzie styl skandynawski, który jako minimalistyczną bazę możemy miksować z innymi stylami, takimi jak: industrialny, boho, retro czy nowe glamour jakim jest artdeco. O wystroju decydują głównie dodatki, dzięki którym wnętrze zyskuje indywidualny charakter, ale należy stosować je z wyczuciem i umiarem, aby nie popaść w przesyt i kicz - odpowiada Paulina Kononowicz-Kwaśnik z biura Jedyne Takie Wnętrza.
Wyczucie i wiedza jaką dysponują architekci i projektanci wnętrz powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z ich usług. Często przekonują do tego wnętrza zaprojektowane dla rodziny, przyjaciół, sąsiadów.

- Prywatni inwestorzy obecnie bardzo świadomie podchodzą do wystroju wnętrza, często decydują się na współpracę z architektem wnętrz niedługo po zakupie mieszkania, nawet rok przed oddaniem budynku. W efekcie projekt nowego mieszkania, w stanie deweloperskim, jest dopracowany w szczegółach takich jak funkcjonalny rozkład ścian, gniazdek czy oświetlenia - dodaje Paulina Kononowicz-Kwaśnik z biura Jedyne Takie Wnętrza.

Najlepsze pracownie aranżacji wnętrz w Gdańsku:ZAPP Aranżacje

Gdańsk, Leona Droszyńskiego 15A
9.6/10
+ Oceń

Studio Forma

Gdańsk, Trzy Lipy 4
9.5/10
+ Oceń

ZoomProjekt

Gdańsk, Kortowska
9.4/10
+ Oceń

Szukasz "perełki"? Projektant pomoże ją znaleźćWarto uwzględnić, że proces projektowania wnętrza zajmuje pewien okres czasu. Nie warto zatem zwlekać z nawiązaniem współpracy z pracownią do ostatniej chwili. Czas poświęcony na dopracowanie szczegółów zwróci się w kolejnych latach wygodą codziennego życia.

- Proces projektowy jest bardzo indywidualny i dopasowany zawsze do potrzeb klientów. Inaczej wygląda przebieg prac projektowych przy wnętrzach starej kamienicy, małego mieszkania w bloku, apartamentu w stanie deweloperskim czy luksusowego domu za miastem. Metraż, planowany budżet, niezbędne formalności, czy "chemia" między architektem, a klientem... wszystko ma znaczenie. Harmonogram procesu projektowego jest ustalany na początku rozmów i tego się trzymamy - odpowiada Anna Habasińska z pracowni DoMilimetra.

Najlepsze pracownie aranżacji wnętrz w Gdyni:Aranżacja wnętrz - kompleksowo

Gdynia, Strzelców
9.7/10
+ Oceń

LESINSKA CONCEPT

Gdynia, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 32/6
9.3/10
+ Oceń

UrboDomus

Gdańsk, Leona Droszyńskiego 15B
9.1/10
+ Oceń


Proces wydłuża się oczywiście w zależności od tego jak bardzo indywidualny efekt chce uzyskać właściciel mieszkania czy domu. Są osoby, które chętnie zainwestują w meble na zamówienie, trudnej dostępne elementy wykończenia czy wyposażenia, a nawet sztukę użytkową. Inni wolą pragmatyczne podejście i gotowe, ekonomiczne rozwiązania.

- Każdy klient przychodzący do projektanta liczy na spersonalizowanie projektu. W zależności od możliwości finansowych oraz ram czasowych jedni zdecydują się na gotowe rozwiązania z marketu wnętrzarskiego, a inni będą mogli pozwolić sobie na meble na zamówienie. Gotowe rozwiązania znacznie przyspieszają prace, jednak zawsze staramy się zaproponować choćby mały oryginalny i ponadczasowy element. Wielu klientów decyduje się chociaż na jeden mebel "perełkę" lub niestandardową zabudowę ściany w strefie najbardziej reprezentacyjnej - mówi Ewa Greczkowska z pracowni DoMilimetra.

Najlepsze pracownie aranżacji wnętrz w Sopocie:UrboDomus

Gdańsk, Leona Droszyńskiego 15B
9.1/10
+ Oceń

Baltic Interiors

Sopot, al. Jana III Sobieskiego 29
8.6/10
+ Oceń


Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. Przypominamy, że już za miesiąc - 1 marca 2020 r. - opublikujemy ranking kategorii: warsztaty samochodowe.
Czy korzystałaś/eś lub planujesz skorzystać z usług projektowania wnętrz?
26%

tak, moje mieszkanie jest urządzone wg projektu

16%

tak, korzystałam/em, ale tylko w niewielkim zakresie

39%

nie, sam/a urządziłam/em swoje mieszkanie w całości

15%

nie, ale planuję skorzystać

4%

nie, nie przywiązuję wagi do wystroju wnętrz

zakończona

łącznie głosów: 320

Marta Kreczmer

Opinie (26) 7 zablokowanych

 • Jeśli to projekty ekip nowoczesnych "ahitektuf" to się nie dziwię że jest brzydko.

  Stare równa się piekę !

  • 15 12

 • w rankingu nie ma tych przeciętniaków (1)

  którzy prezentują swoje pseudo-projekty, które tylko ludziom krzywdę robią w ich domach.

  Nie rozumiem, czemu w artykule jest wypowiedź jakiejś podrzędnej firemki, której nie ma w rankingu? Chyba od nich warto czerpać inspiracje i wypowiedzi, a nie od przeciętniaków.

  • 15 6

  • Ranking rankingiem - firmy w nim zaprezentowane mają słabe projekty. Jest dużo lepszych projektantów i biur, które nie muszą prosić klientów o wystawianie opinii na lokalnych portalach. Takie rankingi nie są miarodajne. Jeżeli już krytykujesz kto się wypowiada pod artykułem to obejrzyj sobie projekty "profesjonalnych" firm, których tak bronisz

   • 0 0

 • Czy pod pojeciem "pracownie aranzacji wnetrz" mowimy o takich firmach co maluja sciany na kolor roku w/g Pantone,

  wieszaja gołe żarówki na czarnych kablach gdzie popadnie i 3 identyczne obrazki z napisem "My sweet home" w przedpokoju?

  • 62 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.