Sopot. Niepodległości i Rzemieślnicza - dwa nowe biurowce

18 września 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Ewa Budnik

Przy al. Niepodległości 696 w Sopocie, obok kompleksu pawilonów handlowych, stanęło ogrodzenie budowlane, trwają tam prace ziemne. To początek budowy niewielkiego biurowca, który gotowy ma być pod koniec 2020 roku. Jeszcze wcześniej zakończy się budowa nieco większego obiektu biurowego przy ul. Rzemieślniczej 15.W Sopocie, ze względu na wielkość tego miasta, a co za tym idzie - ograniczoną dostępność wolnych działek, buduje się niewiele nie tylko nowych mieszkań, ale także biurowców. Dlatego zupełnie nowe powierzchnie biurowe to tutaj gratka. A teraz w mieście powstają dwa aż takie obiekty.

Niepodległości 696Pod tym adresem niedawno stanęło ogrodzenie budowlane, zaczął powstawać budowlany wykop. To deweloper z siedzibą w Sopocie - firma Ekolan - buduje niewielki biurowiec. Wizualizacje budynku nie powstały, ale wiadomo, że będzie to współczesna architektura, a budynek będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i powierzchnię 1,5 tys. m kw. Pod budynkiem i wokół niego powstanie 36 miejsc postojowych, a także miejsca postojowe dla rowerów.

- Atutem budynku będzie jego położenie przy głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta, w równej odległości od Gdańska i Gdyni. Wjazd na teren posesji zaprojektowany został bezpośrednio z alei Niepodległości. Teren zostanie zagospodarowany zielenią. Dodatkowo, w oparciu o zasadę dobrego sąsiedztwa, planujemy również zagospodarowanie i uatrakcyjnienie przyległego do naszej realizacji terenu miejskiego - informuje Anna Szałła, pełnomocnik zarządu Ekolan SA.

Czytaj także: 100 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej w Gdyni


Zakończenie realizacji planowane jest na koniec 2020 r. Projekt biurowca powstał w sopockiej pracowni architektonicznej Proconcept.


Rzemieślnicza 15W tym przypadku inwestorem jest ODDK - firma z branży wydawniczej i szkoleniowej, dla której budowa biurowców jest tylko jedną z gałęzi działalności.

Budynek przy Rzemieślniczej 15 realizowany jest w otoczeniu obiektów wcześniej zbudowanych przez tego samego inwestora. Powstaje w tzw. sopockiej strefie biznesu, bo taka funkcja została wyznaczona dla tej części miasta w studium kierunków rozwoju miasta.

Budynek będzie miał cztery kondygnacje nadziemne, wznoszenie ich konstrukcji właśnie się kończy, a inwestor potwierdza, że budowa ukończona zostanie w II kwartale 2020 roku. Pod budynkiem powstanie garaż z 32 miejscami postojowymi, kolejne 30 dostępne będzie na zamkniętym terenie inwestycji. Rowerzyści korzystać będą z zaplecza dla rowerzystów z szatnią i prysznicami.

Cały obiekt będzie miał 2491 m kw., ale został tak zaprojektowany, by najemcy mogli korzystać z biurowych modułów o powierzchni od 121 m kw. Komercjalizacja jest w trakcie. Projekt przygotowało sopockie biuro Architektura Mariusz Kalinowski & Grzegorz Kartanowicz.


Czy chciał(a)byś pracować w Sopocie?
19%

tak, nie mogę tam mieszkać, więc chciał(a)bym chociaż pracować

30%

to zależy od dokładnego miejsca w Sopocie

27%

nie, taka lokalizacja miejsca pracy jest zupełnie nie dla mnie

17%

pracuję w Sopocie i sobie chwalę

7%

pracuję w Sopocie i wolałbym to zmienić

zakończona

łącznie głosów: 355

Opinie (41) 2 zablokowane

 • Rzemieślnicza (1)

  Szkoda, że te budynki tam - nawet nowe -wyglądają jak z lat 90. Dlaczego nowe biurowce nie powstaą przy ulicy, dlaczego nie ma usług w parterach? No i jakaś niska ta zabudowa. Naprawdę mogłaby być fajna, nowoczesna

  Szkoda, że te budynki tam - nawet nowe -wyglądają jak z lat 90. Dlaczego nowe biurowce nie powstaą przy ulicy, dlaczego nie ma usług w parterach? No i jakaś niska ta zabudowa. Naprawdę mogłaby być fajna, nowoczesna biznesowa część sopotu a wygląda jak zaścianek, jeszcze z tą betonową kostką, która wygląda jak tymczasowe rozwiązanie tyle że lepsze niż płyty betonowe.

  • 53 10

  • widocznie na usługi tam nie ma chętnych - klientów.

   • 5 1

 • jak oni wcisneli biurowiec przy ul. Niepodleglości? hi hi (4)

  Nawiązali by chociaż trochę mniej do betonu i dykty ze szkłem zaś bardziej do pięknego secesyjnego Sopotu

  • 33 8

  • (2)

   piszą że będzie nowoczesna architektura

   • 5 1

   • (1)

    czyli beton i szklo heh;(

    • 8 1

    • wizualizacje są gotowe

     kto widział ten wie - napewno nie będzie to styl korpo z oliwy

     • 3 1

  • obok masz jedynie 10-piętrowe bloki

   lidla, biedronkę i pawilony z lat 70-tych

   • 4 0

 • zalać wszystko betonem. jak już leją beton to mogliby zrobić wyższ te biurowce. (1)

  • 23 9

  • Bul

   Weź kredyt i wybuduj sobie dom na wsi

   • 3 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.