Stan deweloperski. Co zmienia się na rynku?

20 grudnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Puchala
Przed zakupem mieszkania od dewelopera, warto zapoznać się z oferowanym przez niego standardem wykończenia. Więcej zdjęć (5)

Przed zakupem mieszkania od dewelopera, warto zapoznać się z oferowanym przez niego standardem wykończenia.

fot. 123rf.com/ bacho12345

Przed zakupem mieszkania od dewelopera, warto zapoznać się z oferowanym przez niego standardem wykończenia.

fot. 123rf.com/ bacho12345

Klienci deweloperów godzą się płacić wysokie stawki za metr kwadratowy mieszkania, ale są też coraz bardziej świadomi. Chcą wiedzieć, w jakim standardzie wykończone będzie mieszkanie czy dom i oczekują od deweloperów coraz większego zaangażowania w ostateczny efekt. Zapytaliśmy trójmiejskich deweloperów w jakim stanie oddają lokale.Tzw. standard deweloperski, czyli stan wykończenia mieszkania czy domu w jakim deweloper oddaje go swojemu klientowi nie został opisany w prawie. Jest on dla każdej inwestycji indywidualnie ustalany przez dewelopera, dlatego przed zakupem nieruchomości warto dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi wykończenia mieszkania, aby wiedzieć w jakim stanie odbierzemy swoje nowe lokum.

- W przypadku naszych inwestycji stan deweloperski oznacza wstępne wykończenie mieszkania czy apartamentu. Podłączone i rozprowadzone są instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Montujemy oprawy elektryczne oraz estetyczne grzejniki. W łazienkach stosujemy grzejniki drabinkowe. Wykonujemy izolowaną akustycznie podłogę pływającą, która stanowi bazę pod dalsze wykończenie. Stawiamy murowane ściany działowe, które pokrywane są maszynowym tynkiem gipsowym. W pełni wykańczamy sufity, są one szpachlowane i malowane na biało - mówi Martyna Musiał, wiceprezes zarządu z BMC.
Wybór rozwiązań może też zależeć nie tylko od dewelopera, ale i poszczególnych inwestycji.

- W naszym przypadku standard deweloperski uzależniony jest od rodzaju inwestycji. W naszej ofercie posiadamy zarówno osiedla z segmentu popularnego o standardzie podstawowym, w których często spotkać możemy dodatkowe udogodnienia takie jak: ponadstandardową wysokość pomieszczeń, murowane ściany działowe o właściwościach wygłuszających czy parapety wykonane z konglomeratu marmurowego - mówi Arkadiusz Borowiecki, dyrektor ds. realizacji inwestycji Robyg w Gdańsku. - Posiadamy również osiedla prestiżowe o najwyższym standardzie, gdzie wykorzystane zostały materiały najwyższej jakości i wprowadzone dodatkowe udogodnienia dla przyszłych mieszkańców, m.in. sterowane elektronicznie zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne, ekonomiczne panele fotowoltaiczne zasilające w energię elektryczną części wspólne czy System Smart House Gold o najwyższym dostępnym standardzie wyposażony w m.in. funkcję sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, multimediami, wykrywanie ruchu oraz automatyczne otwieranie drzwi wejściowych.

Katalog inwestycji mieszkaniowych. Zobacz, co w Trójmieście aktualnie budują deweloperzyW BMC zróżnicowanie standardu deweloperskiego w zależności od inwestycji ma miejsce w przypadku stolarki okiennej.

- W zależności od rodzaju inwestycji stosujemy stolarkę okienną drewnianą, z PVC lub aluminiową. Tu warto zaznaczyć, że szyby w oknach mają współczynnik przenikania poniżej 0,9 W/m2K, zatem przewyższają wymagania stawiane przez normy, gdyż według obowiązujących od stycznia 2017 roku przepisów, współczynnik przenikania ciepła (Umax), który opisuje, ile energii na metr kwadratowy tracimy dla całego okna, nie może przekraczać 1,1 W/m2K. Dodatkowo, mieszkania parterowe posiadają okna z okuciami antywyważeniowymi, szybami antywłamaniowymi oraz z klamkami z kluczykiem, co z pewnością daje większe poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom - dodaje Martyna Musiał.

Parapety nie zawsze są standardemWiększość deweloperów uwzględnia w swoim standardzie wykonanie parapetów. Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie firmy to zapewniają. Tu przykładem może być Polnord, w przypadku którego co najmniej część inwestycji parapetów w standardzie nie posiada.

- Parapety wykonujemy z konglomeratu marmurowego. W pełni wykańczamy balkony i tarasy w nowoczesnej technologii wentylowanej, na wspornikach, używając wielkoformatowych płyt gresowych dla lepszego efektu wizualnego - wyjaśnia Martyna Musiał.

Czy deweloperzy budują coraz lepiej wykończone mieszkania?Podniesienie standardu deweloperskiego w wielu przypadkach jest wynikiem zwiększonych wymagań i świadomości klientów, którzy w zamian za wysokie stawki za m kw., oczekują rozwiązań, które realnie wpłyną na komfort ich życia w zakupionym mieszkaniu.

- Odpowiadając na potrzeby rynku, z roku na rok podnosimy jakość naszych inwestycji. Dotyczy to także materiałów użytych do wykończenia apartamentów. Nasz podwyższony standard deweloperski obejmuje m.in. markowe drzwi antywłamaniowe, wideodomofon, otynkowane ściany, szlichtę cementową na podłodze, kamienne lub z konglomeratu parapety oraz szklane balustrady na balkonach - wyjaśnia Karol Mikulski z Moderna Design.
Ten trend potwierdza także Arkadiusz Borowiecki z Robyg.

- Na przestrzeni lat standard stanu deweloperskiego na rynku pierwotnym staje się coraz istotniejszy i stale się podnosi. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów przy nowych inwestycjach oferując coraz nowocześniejsze rozwiązania, z uwagi na rozwój technologiczny oraz dostępność lepszych materiałów - mówi Arkadiusz Borowiecki.
O poprawie standardu deweloperskiego w wielu firmach świadczy także coraz częściej możliwość konsultacji z architektem i wprowadzenia zmian aranżacyjnych w lokalu, dzięki którym nie trzeba będzie prowadzić prac dotyczących rozmieszczenia elektryki, grzejników, zmiany podłączenia hydrauliki czy ścian działowych po odbiorze mieszkania. O takiej możliwości zwykle decyduje etap inwestycji, na jakim nabywamy nieruchomość.

- Dużą uwagę klientów zwraca także energooszczędność budynków oraz wyeksponowanie terenów wokół, zagospodarowanie terenów zielonych czy rekreacyjnych, dlatego projektujemy przestrzeń w taki sposób, aby inwestycje otoczone były dużą ilością stref zielonych obejmujących bogatą roślinność, place zieleni czy parki sensoryczne. Przykładami tak właśnie zaplanowanych inwestycji są Lawendowe Wzgórze i Park Południe - dodaje Arkadiusz Borowiecki.
Niektórzy idą o krok dalej i oprócz lepszych materiałów wykończeniowych, oferują usługę urządzenia mieszkania według ustalonej stylistyki i wyposażenia.

- Na przestrzeni ostatnich lat klienci coraz częściej poszukują mieszkań gotowych do zamieszkania. Oczekują rozwiązań bardziej kompleksowych, które pozwolą im przenieść sprawy związane z organizacją wykończenia lokalu na dewelopera - mówi Magdalena Reszkowska-Ustarbowska, pełnomocnik zarządu Ekolan SA.

Deweloperzy w TrójmieścieTakie zapotrzebowanie ze strony klientów potwierdza także deweloper Moderna.

- W naszej nowej inwestycji Scala wprowadziliśmy nowy standard wykończenia, który nazwaliśmy Model M. W cenie metra kwadratowego oferujemy naszym klientom gotowe rozwiązania wykończenia oparte na ponadczasowych stylach i wieloletnim doświadczeniu naszych projektantów - dodaje Karol Mikulski.
W tej inwestycji możliwe są trzy standardowe warianty wykończenia: klasyczny, nordycki i elegancki. W momencie odbioru klienci otrzymują wygładzone i pomalowane ściany, ułożoną podłogę, zamontowane drzwi oraz listwy oraz w pełni wykończoną łazienkę i kuchnię ze sprzętami AGD.
Lepiej kupić mieszkanie nowe czy używane?
39%

nowe

18%

używane

39%

przede wszystkim liczy się lokalizacja

4%

nie mam zdania

zakończona

łącznie głosów: 1167

autor

Joanna Puchala

j.stolp@trojmiasto.pl

Opinie (455) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Dobrze (20)

  Dobrze że ci deweloperzy jeszcze cokolwiek budują bo inaczej mieszkania w gierkowskich blokach chodziłyby już powyżej miliona.

  • 94 27

  • (8)

   O, nie,nie, nie kolego. Chodzą za pół;) Ostatnio widziałem, że mieszkanie z 11 piętra falowca na Przymorzu jakis posrednik chcial sprzedac w cenie prawie 600.000 i nie żartuję;)

   • 28 6

   • Znam człowieka,

    który widział UFO na Rumią. Nikt mu nie wierzy.

    • 19 1

   • W 2016 roku jak szukałem, miałem do wyboru: (1)

    Suchanino 8 piętro w wieżowcu do remontu za 350 koła czy za 330 koła nowe przy obwodnicy (ale przy PKM). Metraż ten sam.

    • 8 2

    • no i wybrałeś korkowo, a ja Suchanino ;-)

     • 7 4

   • i tu pojawia się kluczowe słówko - chciał - a nie - sprzedał (1)

    chcieć to ja sobie nawet mogę sprzedać 10 letniego Opla Astrę za pół miliona

    • 11 0

    • Panie autokomis u Mietka postara się pomóc. Oficjalnie to bylo auto niemieckiego emeryta

     • 2 0

   • Falowiec

    Nieee.... ono jest już za 750.000

    • 3 0

   • (1)

    żaden falowiec na przymorzu nie ma 11 piętra

    • 1 0

    • Ma

     W Nowym Porcie

     • 0 0

  • Budują bardzo dużo a większość się nie sprzedaje. (10)

   Ciągle jakieś promocje, wyprzedaże itp a sprzedaż jak leżała tak leży.

   • 21 16

   • Ale głupoty gadasz (2)

    Weź zorientuj się, akurat mieszkania sprzedają się na pniu, może nie dziura w ziemi, ale w momencie 1-2 kondygnacji już nie ma mieszkań.
    Widać, że za bardzo nie orientujesz się. Oczywiście inaczej jest w najdroższych lokalizacjach.

    • 13 18

    • Taka gadka może przeszłaby w 2019 roku. (1)

     Dzisiaj nikt się na to nie nabierze.

     • 23 9

     • to zobacz sobie poszczegolne inwestycje. Jezeli zostalo cos jeszcze to albo slabe polozenie (polnoc) albo duze (po 1-2 mln). Mieszkania spadna, jak pojda stopy procentowe do gory, a na to sie poki co nie zanosi.

      • 2 1

   • W inwestycjach z terminem oddania poniżej roku (6)

    mieszkanie są już bardzo przebrane, zwykle do wyboru zostają same najmniej atrakcyjne opcje

    • 13 1

    • Tylko one były nabywane w zeszłym roku, (5)

     kiedy nikt nie słyszał o koronie i kryzysie, obecnie do wyboru do koloru.

     • 5 6

     • nie prawda (4)

      szukam mieszkania w inwestycjach z terminem oddania w 2021 i niestety oferty są już bardzo przebrane. Pozostaje mi albo rynek wtórny albo dziura w ziemi.

      • 9 2

      • Zgadza się, (2)

       termin oddania 2021 to rozpoczęcie budowy 2018/2019. Obecne inwestycje będą oddawane w 2022/23 przy założeniu że zostaną zrealizowane, w tych czasach różnie może być.

       • 9 0

       • (1)

        tylko ze ilosc inwestycji spadla

        • 1 1

       • Chyba żartujesz

        Połowa kasy, która wyparowała z giełdy wrzucana jest teraz w takie inwestycje o jakich już kilkakrotnie pisano na tym portalu.

        • 1 0

      • na wtórnym jest sporo perełek

       ale trzeba poświęcić więcej czasu na szukanie

       • 4 1

 • (1)

  W naszym Gdańsku buduje sie dużo, lecz obserwujemy najwyżej lekkie zwiększenie wymagań przez klientów przy jednoczesnym zmniejszaniu metrazy mieszkań przez deweloperów hehe;) No ale skoro ktos chce płacic ponad 400 tysi

  W naszym Gdańsku buduje sie dużo, lecz obserwujemy najwyżej lekkie zwiększenie wymagań przez klientów przy jednoczesnym zmniejszaniu metrazy mieszkań przez deweloperów hehe;) No ale skoro ktos chce płacic ponad 400 tysi za 40-pare metrów w mrówkowcach typu Letnievo to życzę szczęscia;) Na szczęście takie dojenie klienta da się jakoś mu wynagrodzić, i wcale nie mówimy o zapewnionym miescu parkingowym w pakiecie z mieszkaniem, nieco większej ilości zieleni, nie, nie, nie. Do miejsca też się dopłaca, zaś te wszystkie finansowe trudy wynagradza sie klientowi angielsko brzmiacą nazwą inwestycji czy innymi frazesami typu 'premium" lub "smart" zawartymi w nazwie, więc wszyscy są szcześliwi- i deweloper który zarobi z przebitką, i korpo Kevin który poderwie Julki na fakt tego, że mieszka w "apartamencie" 35 m2 ktory bedzie splacal 30 lat;)

  • 76 4

  • Dziś to już nie obowiązuje.

   Klienta nie ma.

   • 7 4

 • Końcówka Remontu (40)

  Ja właśnie kończę wykańczać mieszkanie kupione u jednego z trojmiejskich deweloperów.
  To, że klienci są coraz bardziej świadomi nie zmienia nic bo na ich miejsce jest kolejnych 5 osób które bez marudzenia wezmą

  Ja właśnie kończę wykańczać mieszkanie kupione u jednego z trojmiejskich deweloperów.
  To, że klienci są coraz bardziej świadomi nie zmienia nic bo na ich miejsce jest kolejnych 5 osób które bez marudzenia wezmą dane mieszkanie. Moj zakup trwał 2 lata - nie ta strona budynku, nie to pietro a reszta wyprzedana. W koncu udalo się wstrzelić w świeżą ofertę i byłem pierwszy na mieszkanie a za mna po 2 dniach juz 4 osoby. Deweloper nie zechciał sprzedać mi hali garażowej bo za mały metraż i Loftowcy potrzebują 2 miejsca bo loft się nie sprzeda. Jedyne co mogłem to pogrymasić przed lustrem. Przestrzeliłem się też z przetrzymaniem kapitału i finalnie kupiłem mieszkanie ponad 40tys drożej niż rok wcześniej. Zakup mieszkania kiedy jest taki popyt to jak menu w barze mlecznym. Wolna Amerykanka deweloperów bo zainteresowanie olbrzymie. Jakbym dalej grymasił to dziś już bym dopłacił 70 tys bo tak ceny poszły w ostatnich latach.

  • 74 35

  • Pięciu klientów którzy wezmą bez gadania :)))) (6)

   Zmieńcie sposób nagonki bo to nawet nie jest śmieszne. Brak wam nie tylko klientów ale polotu i poczucia humoru a poczucie humoru to jedna z niewielu rzeczy, która wam została.

   • 37 14

   • (1)

    Proszę uwzględnij, że mieszkanie kupowałem w styczniu 2018r wtedy nikt nie myślał o covid i kryzysie. 5 osób na mieszkanie to była norma dlatego że to bardzo skromy 2 pokojowy metraż. Żadna nagonka suche fakty - małe dwójki najszybciej schodziły , mnie nie bylo stać na zakup inwestycyjny. .

    • 14 2

    • Gdybyś nie zauważył,

     to mamy grudzień 2020 z cały dobrodziejstwem tego roku. Wchodzimy w długi i ciężki kryzys gospodarczy. Bajka się skończyła.

     • 12 9

   • jesteś za biedny żeby pojąć to jak jest naprawdę dlatego musisz tkwić w swoim błędnym przekonaniu (1)

    • 5 5

    • Nie śmiej się z biedy,

     właśnie do ciebie wraca. Dwa lata wzrostów, trochę premii od sprzedaży i znowu powrót do najniższej krajowej.

     • 9 1

   • Spróbuj sam! (1)

    sprawdź a nie wal z grubej rury , że to nagonka

    • 5 0

    • Klasyczna nagonka,

     słaba i oklepana. Wartoś jedynie rozrywkowa.

     • 2 5

  • (25)

   Fakt. Interesowałem się zakupem mieszkania na Lawendowych Wzgórzach w 2017 - cena za około 38m2 wynosiła 180 000 zł. Teraz, niedaleko tej inwestycji otrzymałem ofertę na 35m2 za 300 000 zł.

   W około 3 lat cena wzrosła o 120 000 zł, 40 000 zł rocznie.

   No ale weź tutaj zapłać 300 000zł, plus wykończenie około 50 000 zł..

   • 23 5

   • (21)

    Fajna bajka, taka śmieszna. Gdybyś nie przesadzał i chociaż trochę to urealnił to może jedna lub dwie osoby by się nabrały.

    Za nagon daję 2/10, słabo.

    • 12 24

    • (7)

     Zerknij sobie na barometr cen mieszkań w Trójmieście, zauważysz jedną rzecz - ceny od 2017 wręcz pikują w górę. Dobrze to widać, jak wybierzesz przedział 2010 - 2020.

     Cena za 1 metr kwadratowy w 2017 to było około 6000 zł, teraz jest to 9000 zł, przy 40 m2 - 120 000 zł.

     • 15 3

     • (6)

      Dalej słabo, w nagonce nie możesz manipulować danymi w tak kiepski sposób.
      Koncepcja, że może tylko rosnąć został rozbita spadkiem cen po 2008 roku.
      2020 to kolejny kryzys i ... zgadnij co? :)

      Za ten nagon daję 1/10.

      • 7 13

      • nagonka nie nagonka (4)

       ty nie kupisz, kupi 3 innych, bo po babci mają 3 pokoje na Zaspie, sprzedadzą i kupią nowe i tyle... i tak to się kręci

       • 9 3

       • tu już bardzo słabo (2)

        widać kompletny brak argumentów, nagonka emocjonalna i życzeniową.
        Skoro się kręci to po co naganiać?

        0/10 za nagon!

        • 6 9

       • A co ciebie tak kręci ? (1)

        Tyle masz mądrych wypowiedzi ,bez argumentów. Masz jakieś własne doświadczenia w tej sprawie to napisz. Bo według mojego rozeznania to nie masz żadnego.

        • 8 1

       • Atak ad personam...

        porażka naganiacza, pogrzebałeś szansę.

        -2/10 - pierwszy przypadek ujemnych punktów za nagonkę.

        • 0 7

       • Niech kupuje i stu, i co z tego? Okres koniunktury właśnie się skończył.

        • 6 4

      • kryzys

       w 2021 by musiał być naprawdę duży kryzys . Przede wszystkim póki rząd daje 500+ i inne dodatki to będzie się to kręciło i ceny nie spadną . Przez te daniny PIS ceny poszły też w górę .Ludzi po prostu bardziej stać . pozdrawiam

       • 2 0

    • Ale taka prawda. W 2014 roku rozważałem Wróbla Staw, ale cena bodaj 5200 za metr (9)

     była dla mnie skandalem. Kupiłem 3 lata później 3 kilometry dalej od centrum za 5700 za metr. Gdy skończyłem remont, ostatnie mieszkania w powstających blokach były już po 6500... To jest jakaś masakra. A najlepsze jest

     była dla mnie skandalem. Kupiłem 3 lata później 3 kilometry dalej od centrum za 5700 za metr. Gdy skończyłem remont, ostatnie mieszkania w powstających blokach były już po 6500... To jest jakaś masakra. A najlepsze jest to, że jak widzę ogłoszenie na wynajem na moim osiedlu, to mam jakby jeden pokój w gratisie (lekko) w tej cenie, bo wynajem (ale plus rachunki i czynsz!) 2 pokoi kosztuje więcej (!!) co sam kredyt na 3 pokoje.

     • 12 2

     • Dzięki za informację, z twojego wpisu ewidentnie widać że tylko drożeje. (6)

      Nie czekam już tylko biegnę kupić mieszkanie i wam też to radzę zrobić jak najszybciej.

      • 3 4

      • ojeju no wiem, też bym chciał, żeby było inaczej (3)

       ale opisuję po prostu swoją historię... gdy zacząłem się rozglądać, widywałem bannery Robyga typu "ostatnie mieszkania za 4500/metr" i myślałem sobie "o, w końcu sensowne ceny", a potem szło tylko do góry... to jakoś 2013-2014 rok...

       • 7 2

       • Tak, widać od razu że piszesz samą prawdę.

        Wiadomo, że może tylko rosnąć i trzeba kupować jak najszybciej.

        • 4 6

       • W pełni się z Tobą zgadzam. (1)

        Niedawno znajomy przerabiał taki problem. Problem roku 2020. Dlatego nie warto wkręcać się w dyskusje z osobami , które nie miały do czynienia z czymś takim. Koniec tematu. Niech se pogada, sam do siebie

        • 9 0

       • Czyli znajomy znajomego,

        coraz gorzej!

        dalej nagonka 0/10! Daj z siebie wszystko.

        • 0 12

      • Nikt nie pisał, aby ktokolwiek leciał do dewelopera bo to ostatnia szansa. (1)

       Biegniesz to twoja sprawa. Pozwól ludziom opowiedzieć swoje doświadczenia z zakupu tego wymarzonego mieszkania . Nikt nie każe czytać

       • 11 1

       • Fajne historie,

        można zrobić pamiętnik nagonki.
        Nie warto już brnąć w te wyssane z palca historyjki, nagonka padła.
        Czas na nowe pomysły!

        • 0 10

     • (1)

      masz szczęście że nie kupiles tego osiedla poczytaj opinie a najlepiej porozmawiaj z wlascicielami jak sie wtopili a deweloper nie reaguje na reklamacje

      • 8 0

      • nie słyszałem...

       ale bałem się wilgoci od Stawu... pozdrawiam.

       • 4 2

    • Próbujesz tu być znawcą, traktując wypowiadających swoją historię zakupu jako bajka. (1)

     Znawca się znalazł !
     Zmień artykuł i nie męcz się z czytaniem wypowiedzi konkretnych ludzi, którzy mają swoje doświadczenia w tej dziedzinie.

     • 7 0

     • To też nie zadziała.

      Kryzysu nie pokonasz nagonką w komentarzach.

      • 1 7

    • On myśli, że jak jakiś cwaniak dał tyle w ogłoszeniu to , że tyle kosztuje mieszkanie

     • 1 1

   • kto normalny kupi "apartament" 35m -na lawendowym za 300k? (2)

    za 300k szukałbym w warszawie -poznaniu

    • 2 6

    • Za 300k w warszawie???? (1)

     • 4 1

     • To akurat jest możliwe (niestety Białołęka, czasem daleki Targówek- ale tak, są takie mieszkania, a rynek nieporównywalnie bogatszy, niż trójmiejski)

      • 1 1

  • sama prawda

   • 3 0

  • Ceny "poszły " a teraz spadną jest sztucznie nadmuchiwana banka kryzys mamy wiesz

   • 4 7

  • Bez miejsca w hali bym nie kupiła (1)

   Ogólnie jest pełno mieszkań na rynku Trójmiejskim, ale tak naprawdę dla mnie liczyła się lokalizacja. To było 2 lata temu. Szczęśliwie trafione mieszkanie. I teraz moje mieszkanie jest warte więcej jakieś 150 /200 koła. Bańka jest coraz większa.

   • 6 4

   • Za kolejne dwa lata

    twoje mieszkanie będzie warte 200-250 koła mniej. Z balonika schodzi powietrze.

    • 10 8

  • To prawda. Mieszkan wbrew pozorom nie ma (1)

   duzo na rynku, jesli szukamy wg. Konkretnych kryteriow. Wiem, ze to dziwnie brzmi ale to prawda. Wie ten, co szukal mieszkania. Zawezasz kryteria do ceny, dzielnicy, ilosc pokojow, metraz od do, wykluczasz parter i

   duzo na rynku, jesli szukamy wg. Konkretnych kryteriow. Wiem, ze to dziwnie brzmi ale to prawda. Wie ten, co szukal mieszkania. Zawezasz kryteria do ceny, dzielnicy, ilosc pokojow, metraz od do, wykluczasz parter i dajesz rok budowy, co najmniej 2000 i okazuje sie, ze mieszkan jest kilka. Z tego moze 2 ewentualnie nadaja sie do zobaczenia. Podobnie u dewelopera. Przeciez ktos kto szuka mieszkania nie skacze od kawalerki po 4 pokoje, od stogow po oliwe i od kamienicy z 19 wieku po deweloperke. Ciesze sie, ze dalem sie namowic zonie aby kupic wieksze mieszkanie w 2015r. Zaplacilismy jedyne 5400/m i to na morenie. Chyba w totalny dolek sie wstrzelilismy. Myslalem wtedy aby poczekac rok, bym dozbieral okolo 30k by zmniejszyc kredyt. Dobrze, ze nie czekalem. Z kolei pierwsze mieszkanie kupione na szczycie gorki cenowej w 2008r za 5500/m.

   • 9 0

   • Brawo

    2015 to był naj moment na zakup M na Morenie. Kupiłeś w idealnym momencie o ile lokalizacja gdzieś w okolicy Galerii Morena. Powyżej Adamowicza i dalej wzdłuż Myśliwskiej to już nie Morena tylko Jasień choć dzielnicowo to faktycznie Morena.

    • 2 0

  • ngniaj

   naganiaj hehe

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.