stat

Trójmiejskie Wnętrza. Mieszkanie na parterze namiastką domu

10 grudnia 2018, 7:00
Joanna Puchala

Pani Daria i pan Romek, bohaterowie dzisiejszego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza, mieszkają w jednej z gdyńskich dzielnic. Dzięki usytuowaniu mieszkania na parterze mogą cieszyć się namiastką domu.Pani Daria i pan Romek przeprowadzili się do nowego lokum w maju. Większość mebli, które znajdują się we wnętrzu została własnoręcznie wykonana przez gospodarza.

- Nie ukrywamy, że to mieszkanie jest naszym przejściowym, dlatego postanowiliśmy urządzić je samodzielnie. Wprowadziliśmy się do mieszkania po miesiącu urządzania go, ale w momencie, kiedy je dostaliśmy, było częściowo wykończone - mówi pani Daria.

Taras przedłużeniem strefy dziennejMieszkanie o powierzchni niespełna 60 m k.w. mieści trzy pokoje, osobną kuchnię, łazienkę i korytarz. Z pokoju dziennego jest przejście na niewielki taras, który w ciepłe dni staje się przedłużeniem strefy dziennej. Pozostałe dwa pokoje stanowi sypialnia gospodarzy oraz pokój ich ośmioletniego synka, Oliwiera.

Wnętrze zostało zachowane w industrialnej stylistyce. Ważnym elementem są czarne akcenty, które sprawiają, że wnętrze jest wyraziste. Zestawione z drewnem powodują, że przestrzeń staje się przytulna, szczególnie że jest ona wypełniona roślinnością. Nawiązanie do natury przejawia się nie tylko w postaci nasadzeń na tarasie czy w domu - jedna ze ścian w pokoju dziennym została pokryta tapetą z wyrazistym roślinnym motywem, co ożywia przestrzeń i optycznie ją powiększa.- Pracujemy poza domem, w mieszkaniu chcemy się relaksować. Zależało nam na stworzeniu przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni. Zdecydowaliśmy się na duży stół jadalniany z krzesłami i ławą, tak żeby zapewnić miejsce dla odwiedzających nas gości. Istotną rolę pełni także oświetlenie wiszące. Zostało wykonane z lampy "pająka" i rozprowadzone po suficie - opowiada gospodyni.

Industrialna kuchniaAranżacja kuchni również opiera się na połączeniu drewna z czernią. Styl tego pomieszczenia w dużej mierze buduje motyw cegły, który znalazł się pomiędzy szafkami kuchennymi. Fragment ściany został pokryty farbą tablicową, na której mieszkańcy regularnie robią notatki dotyczące ich codziennego życia.


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Mieszkanie na parterze:
22%

mam i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie

13%

ciekawy pomysł, o ile możemy się odgrodzić od innych

24%

trudno powiedzieć, zależy od konkretnego przypadku

20%

raczej nie jestem zwolennikiem mieszkania na parterze

21%

nigdy bym się na to nie zdecydował

zakończona

łącznie głosów: 465