Trójmiejskie Wnętrza. Mieszkanie w otoczeniu natury

13 stycznia 2020, 7:00
Joanna Puchala

Gościem dzisiejszego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza jest pan Patryk, który zamieszkał z narzeczoną w zakupionym od dewelopera mieszkaniu w jednej z gdyńskich dzielnic. Umiejętna gra kontrastami pozwoliła stworzyć wnętrze sprzyjające wyciszeniu i odpoczynkowi.Pan Patryk wraz z narzeczoną mieszkają w jednej z gdyńskich dzielnic, bardzo blisko lasu. Jego obecność jest wyczuwalna nie tylko w sąsiedztwie budynku, ale także w samym mieszkaniu, w którego aranżacji nie zabrakło nawiązujących do natury motywów.

Koncepcja wnętrza powstawała od momentu kupienia na etapie budowy tzw. dziury w ziemi, aż do odebrania kluczy. O pomoc w aranżacji swojego pierwszego mieszkania pan Patryk zwrócił się do Anny Habasińskiej i Ewy Greczkowskiej z sopockiej pracowni DoMilimetra. Współpraca rozpoczęła się w 2017 roku, czyli tuż po zakupie nieruchomości.

Zmiany układu na wczesnym etapie- Po wstępnych rozmowach o oczekiwaniach wobec projektowanej przestrzeni, opracowałyśmy układ funkcjonalny mieszkania. Na tym etapie zapadła też decyzja o drobnych zmianach w układzie pomieszczeń. Przesunięta została między innymi ścianka pomiędzy sypialnią a łazienką główną, dzięki czemu łazienka zyskała na funkcjonalności. Do nowego układu dostosowane zostały także wszystkie instalacje. Ten przypadek pokazuje, że podjęcie współpracy z projektantem na etapie budowy pozwala doskonale wykorzystać okazję do korzystnych zmian w układzie mieszkania: przestrzeń została dostosowana do potrzeb użytkowników, a koszty zmian ograniczone, bo wykonał je deweloper. Przecież wprowadzenie takich zmian po odbiorze mieszkania wiązałoby się z dużym i drogim remontem - podkreśla Ewa Greczkowska z DoMilimetra.

Projektanci wnętrz w Trójmieście


Po ustaleniu układu funkcjonalnego i przekazaniu deweloperowi nowych wytycznych, okazało się, że będą potrzebne jeszcze niewielkie zmiany w stylistyce wnętrza. Były one podyktowane zmianą sytuacji życiowej właściciela.

- Na początku współpracy opowiedziałem o swoich przyzwyczajeniach i potrzebach. Umożliwiło to stworzenie nowego planu mieszkania. Ale potem okazało się, że w nowym mieszkaniu zamieszkamy we dwoje. Konieczne stało się więc wprowadzenie dodatkowych zmian stylistycznych, dzięki czemu powstała koncepcja odpowiadająca nam obojgu - podkreśla pan Patryk, właściciel mieszkania.

Aranżacja wnętrzaDominującym elementem projektu stała się czarna zabudowa, widoczna od samego wejścia do mieszkania. Ten motyw przewodni łączy przedpokój z przestrzenią dzienną i kuchnią.

- Otwartość Patryka na główne założenie projektu była dla nas miłym zaskoczeniem. Chciałyśmy, aby wnętrza strefy dziennej oraz łazienki były proste, bazowały na kontraście bieli i czerni i były jedynie przełamane miękkością tekstyliów i ocieplone odcieniem dębu - dodaje Anna Habasińska z DoMilimetra.
Panu Patrykowi oraz jego narzeczonej zależało na minimalistycznej aranżacji wnętrza, która będzie nawiązywać do otoczenia natury i bliskości lasu. Widać to zwłaszcza w sypialni, która jest miejscem odpoczynku i wyciszenia po całym dniu. Zamiłowanie domowników do natury podkreśla również motyw na fototapecie, który wyznacza domową strefę zen.


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Lubię wnętrza:
65%

stonowane, minimalistyczne

11%

barwne, pobudzające

13%

klasyczne, nawet pełne bibelotów i pamiątek

11%

inne

zakończona

łącznie głosów: 364