Trójmiejskie Wnętrza. Miłośniczka renowacji mebli z Oliwy

10 lutego 2020, 7:00
Joanna Puchala

W cyklu Trójmiejskie Wnętrza odwiedzamy gdańskie mieszkanie pani Doroty, której pasją jest renowacja mebli. Miesiąc temu pokazywaliśmy wnętrze mieszkania pana Patryka, który urządził je w nowoczesnym stylu.



Mieszkanie pani Doroty znajduje się w Oliwie, w kamienicy z 1917 roku, która w ostatnich latach została wyremontowana zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Pasja. Nowe życie starych przedmiotów



Obecna właścicielka mieszkania odziedziczyła je po swojej cioci kilka lat temu. Sprawy formalne oraz remont wymagały jednak czasu i wysiłku. Prace w mieszkaniu oraz ponowna aranżacja wnętrza o powierzchni 35 m kw. zajęły około pół roku, pani Dorota wprowadziła się tam na początku 2019 roku.

- Zależało mi, żeby to wnętrze współgrało ze mną. Jestem osobą o artystycznej duszy. Chciałam odzwierciedlić ją w swoim mieszkaniu. Pasjonują mnie stare przedmioty, zwłaszcza meble, i nadawanie im nowego życia - mówi właścicielka mieszkania, pani Dorota.
Kolorystyka mieszkania jest zachowana w pastelowych barwach. Fotele obite we wzorzyste tkaniny czy kanapa w kolorze butelkowej zieleni wyraźnie się wyróżniają i dodają wnętrzu charakteru.



Odnawianie mebli to wielka radość



Każdy element wnętrza ma swoją historię. Meble, które znajdują się w mieszkaniu, pochodzą z aukcji internetowych, z wystawek z rodzinnych stron właścicielki oraz rynku staroci. Odnawianie poszczególnych przedmiotów jest dość czasochłonne, ale - jak przyznaje pani Dorota - aranżowanie wnętrza jest nieustannym procesem, który przynosi wiele radości.

- Niektóre meble pochodzą z niemieckich wystawek. Pierwszymi przedmiotami, które poddałam własnoręcznej renowacji, były fotele sprowadzone z zagranicy. Niezależnie od tego, jak do mnie trafiają, w każdym z nich szukam potencjału, a podczas odnawiania chcę zostawiać na nich ślad czasu - opowiada pani Dorota.


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Renowacja mebli:
31%

wspaniała satysfakcja, zajmuję się tym i polecam

24%

ewentualnie mógł(a)bym to zlecić komuś za pieniądze

30%

ma sens tylko dla bardzo wartościowych mebli

7%

nie ma sensu, jeśli nie ma się wprawy

8%

szkoda czasu, gdy coś jest stare, to się to wyrzuca

zakończona

łącznie głosów: 155