Trójmiejskie Wnętrza. Poddasze z widokiem na Oliwę

11 października 2021, 7:00
Joanna Stolp
Przestrzeń pod skosami została dopasowana do potrzeb mieszkańców. Więcej zdjęć (20)

Przestrzeń pod skosami została dopasowana do potrzeb mieszkańców.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Przestrzeń pod skosami została dopasowana do potrzeb mieszkańców.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

W kolejnym odcinku cyklu Trójmiejskie Wnętrza odwiedzamy mieszkanie pani Leny i pana Tomasa w Oliwie. Udowadnia ono, że poddasze urządzone z pomysłem może być funkcjonalne, wygodne i bardzo indywidualne. Poprzednim razem odwiedziliśmy mieszkanie pana Kamila we Wrzeszczu.Pani Lena i pan Tomas pochodzą z Czech. W Polsce mieszkają od około 13 lat, z czego osiem w Gdańsku. To właśnie Trójmiasto spodobało im się najbardziej, dlatego postanowili kupić tu mieszkanie i zostać dłużej.

- Do tej pory bardzo często zmienialiśmy mieszkania. Przy wyborze własnego kierowaliśmy się głównie lokalizacją. Znaliśmy Oliwę i Przymorze już wcześniej. Stąd mamy blisko do pracy, nad morze czy do parku, a w dodatku dzięki mieszkaniu na poddaszu mamy piękny, uspokajający widok na zieleń - wyjaśnia właścicielka mieszkania, pani Lena.

Miejsca do przechowywania naprawdę nie brakujePołożenie mieszkania na najwyższym piętrze, także ze względu na widoki, było jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze tego lokum.

Powierzchnia użytkowa to tutaj zaledwie 43 m kw., ale z uwzględnieniem przestrzeni pod skosami powierzchnia całkowita (po podłodze) ma łącznie 100 m kw. Przypomnijmy, że liczenie powierzchni użytkowej poddaszy jest ściśle powiązane z wysokością w różnych miejscach pomieszczeń na poddaszu. Granicę wyznaczają kolejne progi wysokościowe: 2,2 metra, 1,4 metra oraz poniżej 1,4 metra.

Czytaj także: Czy warto kupić nieruchomość z poddaszem użytkowym?

Takie "powiększenie" powierzchni mieszkania ze względu na dodatkową przestrzeń pod skosami okazało się dobrym rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny i psa rasy Rhodesian.

- Od razu wiedziałam, że przestrzeń pod skosami może zostać sprytnie zaaranżowana na schowki i zabudowy meblowe, które przecież w każdym mieszkaniu i tak muszą się znaleźć i zajmują zazwyczaj sporo miejsca. Dzięki decyzji o zamieszkaniu na poddaszu mamy metrażowo znacznie więcej przestrzeni, i nie mamy problemu z przechowywaniem - tłumaczy właścicielka mieszkania.
Potrzeba wydajnego zagospodarowania skosów i chęć urządzenia przestronnej kuchni z dwudrzwiową, wolnostojącą lodówką przyczyniły się do zmiany układu funkcjonalnego mieszkania.

Część kuchenna znajduje się pod skosem, jednak dzięki wykonaniu tutaj zabudowy meblowej na wymiar nie było problemu z jej aranżacją. Takie rozplanowanie mieszkania pozwoliło także na stworzenie osobnej łazienki i toalety, na czym także zależało właścicielom.

- Mieszkamy tu już trzy lata i bardzo lubię nasze mieszkanie. Jedyną rzeczą, jaką bym zmieniła, jest głębokość blatów w kuchni. Teraz wybrałabym o kilka centymetrów szersze. Osoby, które stoją przed urządzeniem takiego mieszkania, powinny o tym pamiętać - sugeruje pani Lena.

Od inspiracji do realizacjiWłaścicielka mieszkania zdecydowała się na samodzielną aranżację wnętrza i poświęciła wiele czasu, by obmyślić nie tylko najlepszy rozkład funkcjonalny, ale i znaleźć sposób na stylistycznie spójne wnętrze. Pani Lena przeglądała wiele gazet wnętrzarskich, wycinała wybrane aranżacje, tak by ułatwiły jej decyzje. W ten sposób powstało jasne wnętrze wzbogacone o akcenty retro i boho.Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Wnętrze na poddaszu:
9%

to moje marzenie

24%

to ciekawa opcja, o ile ma dobrą izolację

37%

wszystko zależy od układu funkcjonalnego mieszkania i samego budynku

30%

zdecydowanie to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 303

Opinie wybrane


wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.