Trójmiejskie Wnętrza. Sypialnia w miejscu dawnej kuchni

11 stycznia 2021, 7:00
Joanna Puchala

W najnowszym odcinku cyklu Trójmiejskie Wnętrza odwiedzamy mieszkanie czteroosobowej rodziny na Dąbrowie. Poprzednim razem gościliśmy w mieszkaniu pani Kasi i jej rodziny w nowym budownictwie w Gdańsku Wrzeszczu.Pani Paulina i pan Andrzej kupili mieszkanie o powierzchni około 65 m kw. w 2006 roku i wtedy pierwszy raz przeprowadzili w nim remont. Po kilkunastu latach przyszedł jednak czas na większe zmiany.

- Marzyła nam się nowa, jasna kuchnia, bo dotychczasowa zabudowa meblowa była w kolorze wenge, a pomieszczenie miało kolorowe ściany. Było w niej dość ciemno, podczas gdy na balkon wychodziliśmy z sypialni - wyjaśnia pani Paulina, właścicielka mieszkania.

Zmiana układu mieszkaniaGospodarze, nauczeni doświadczeniem, postanowili skorzystać z pomocy w aranżacji i zdecydowali się na współpracę z architektami wnętrz.

- Właściciele mieszkania nie mieli konkretnie sprecyzowanego stylu, całkowicie nam w tej kwestii zaufali. Ważniejsze było dla nich stworzenie miejsca do wspólnego - rodzinnego - spędzania czasu, wydzielonej przestrzeni sypialnianej i łatwego dojścia na balkon - mówi Jolanta Kozakiewicz z JoEmi Home Aranżacja Wnętrz.
Głównym założeniem projektu była zmiana funkcji pomieszczeń. Zgodnie z propozycją architektek wyburzona została ściana pomiędzy kuchnią a korytarzem. Dzięki temu zabiegowi w miejscu dawnej kuchni powstała sypialnia z przeszkloną ścianą, a w miejscu sypialni znalazła się otwarta strefa dzienna z kuchnią i wyjściem na balkon.

Aranżacyjne sztuczkiPrace remontowe trwały dwa miesiące. Wnętrze wykończone zostało w jasnej kolorystyce. Wyrazistości dodają mu granatowe akcenty w postaci krzeseł czy poduszek oraz przeszklenia z czarnymi, metalowymi szprosami. Ważnym elementem przestrzeni dziennej jest duże lustro, które optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia.

Przykuwające uwagę czarną linią na suficie oświetlenie łączy korytarz, kuchnię i część wypoczynkową. Podkreśla to wspólną - dzienną i otwartą dla wszystkich domowników - funkcję tej części mieszkania. Podobną rolę - stylistycznego i przestrzennego łącznika - pełni podłoga, została ona wymieniona na całej projektowanej powierzchni.

Przed i po. Jak zmienił się rozkład tego mieszkania?


Wyburzenie dwóch ścian pozwoliło znacząco zmienić układ mieszkania. rys. JoEmi Home


Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Jaka kolorystyka wnętrz najbardziej ci odpowiada?
47%

jasna, stonowana

7%

lubię wnętrza wyraziste, z kolorem

6%

ciemniejsza, przytulna

40%

najlepsze są dla mnie jasne wnętrza, ale z kolorowymi lub ciemnymi akcentami

zakończona

łącznie głosów: 293