Trójmiejskie Wnętrza. Trzy pokoje na 40 m kw.

8 czerwca 2020, 7:00
Joanna Puchala

W tym odcinku cyklu Trójmiejskie Wnętrza odwiedzamy mieszkanie pani Dominiki i jej rodziny, którzy wrócili do Polski z zagranicy i zamieszkali w wyremontowanym mieszkaniu na Przymorzu. W poprzednim odcinku cyklu pokazywaliśmy mieszkanie pani Doroty, której pasją jest renowacja mebli.Mieszkanie pani Dominiki i jej męża ma 40 m kw. Na tej powierzchni znalazły się aż trzy pokoje i niewielka garderoba. O pomoc w aranżacji wnętrza właściciele mieszkania poprosili Igę Żywicę z Mood-Studio. Architektka nie tylko uwzględniła w nim wszystkie niezbędne rodzinie funkcje, ale też czuwała nad remontem podczas nieobecności inwestorów w kraju.

- Początkowo myśleliśmy, że nasza nieobecność podczas remontu będzie dużym utrudnieniem. Na szczęście, dzięki dobrej komunikacji z projektantką, różnorodności wzorników, z których wybieraliśmy materiały wykończeniowe i meble tapicerowane, efekt odzwierciedlił nasze stylistyczne oczekiwania. Z racji tego, że nie jest to nowe budownictwo, ważny był dla nas także nadzór techniczny, bo w przeciwnym razie remont by nas na pewno kilkukrotnie zaskoczył - wyjaśnia właścicielka mieszkania, pani Dominika.

Przede wszystkim funkcjonalnośćGłównym założeniem projektu było maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Ze względu na fakt, że mieszkanie służy małżeństwu z trzyletnim dzieckiem, przestrzeń została rozplanowana w taki sposób, by znalazła się tam otwarta strefa dzienna z kuchnią, sypialnia oraz niewielki pokój dziecięcy.

- Ze względu na niewielką powierzchnię mieszkania, każda przestrzeń musiała zostać dobrze wykorzystana. Dzięki temu udało się wydzielić przestrzeń dzienną, sypialnię z garderobą oraz mały, ale osobny pokój dla dziecka - wyjaśnia Iga Żywica z Mood-Studio.

Akcenty kolorystyczne wzbogacają stylistykęWyraziste akcenty kolorystyczne - czerń, butelkowa zieleń oraz miodowy odcień żółtego ożywiają aranżację i wzbogacają jego stylistykę. Charakteru wnętrzu dodaje także znajdująca się na ścianie prowadzącej do strefy dziennej cegła.Trójmiejskie Wnętrza to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. Chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Czy zdecydowałbyś się na remont mieszkania przebywając w tym czasie za granicą?
41%

tak, o ile wiedziałbym, że ktoś nad tym czuwa

6%

tak, jeśli byłoby to naprawdę konieczne

3%

tak, przeprowadzałem w ten sposób remont

13%

nie wiem, nigdy nie byłem w takiej sytuacji

37%

nie, raczej nie

zakończona

łącznie głosów: 366