stat

Trójmiejskie Wnętrza: kobieca przestrzeń na Zaspie

9 lipca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Puchala

Gospodyni tego odcinka cyklu Trójmiejskie Wnętrza stanęła przed wyzwaniem urządzenia trzypokojowego mieszkania na gdańskiej Zaspie. Przestrzeń z założenia miała być kobieca i łatwa w utrzymaniu porządku.Właścicielka dużo pracuje, dlatego zależało jej, żeby wnętrze było idealną przestrzenią do relaksu. Brak czasu sprawił także, że w kwestii aranżacji wnętrza zdecydowała się podjąć współpracę z pracownią Architecto.

Projekt mieszkaniaWspółpraca rozpoczęła się już na etapie zakupu mieszkania.

- Zaczęłyśmy ustalenia przebudowy jeszcze jak była "dziura w ziemi". Przesunęłyśmy pierwotnie zaplanowane ściany i przestrzeń została poniekąd przeorganizowana. Potem, jak budynek już powstał, spotykałyśmy się, żeby ustalać szczegóły aranżacji wnętrza - opowiada Justyna, właścicielka mieszkania.
Praca nad projektem dla około 60 m kw. została podzielona na kilka etapów.

- Najdłużej trwało opracowanie rzutów, nad którymi pracowałyśmy w trakcie budowy. Po otrzymaniu kluczy doprecyzowywałyśmy kształt aranżacji przez dwa miesiące - mówi Joanna Manturewicz z Architecto.

Układ funkcjonalnyWażną rolę odgrywa układ funkcjonalny. Po prawej stronie mieszkania znajduje się przestrzeń dzienna z częścią kuchenną i dużym stołem jadalnianym. Po lewej natomiast znajduje się korytarz prowadzący do łazienki oraz części prywatnej - sypialni oraz pokoju gościnnego.


StylistykaWłaścicielka mieszkania lubi nowoczesny, skandynawski styl. Zależało jej na zabudowie szafek kuchennych do samego sufitu.

- Lubię połączenie szarości i drewna. Chciałam, żeby wnętrze było kobiece i delikatne - dodaje Justyna.
Właścicielka mieszkania uwielbia podróże. Z tego względu jedna ze ścian została zaaranżowana w taki sposób, by umożliwiać pokazywanie miejsc odwiedzanych przez gospodynię.

- Pomimo kobiecego charakteru wnętrza, postanowiłyśmy wprowadzić do wnętrza czarne akcenty, które mają na celu dodanie przestrzeni wyrazistości - podkreśla Joanna Manturewicz.


"Trójmiejskie Wnętrza" to cykl w Serwisie Dom i Nieruchomości, w którym pokazujemy współcześnie urządzone wnętrza mieszkań i domów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Z ich mieszkańcami rozmawiamy o wyczuciu estetyki i dążeniu do funkcjonalności. w ten sposób chcemy inspirować do tworzenia niebanalnych i komfortowych wnętrz.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: dom@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Czy zdecydowałbyś się na współpracę z architektem wnętrz?
8%

tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony

10%

tak, ale tylko jeśli nie mógłbym sam sobie poradzić

11%

tak, bo wiem, że to zawsze wiele wnosi

20%

tak, pod warunkiem, że byłby to ktoś polecony i z doświadczeniem

5%

nie wiem, nie miałem okazji się nad tym zastanowić

23%

nie, potrafię samodzielnie wszystko doskonale urządzić

16%

nie, to strata pieniędzy

7%

nie, na rynku jest bardzo mało prawdziwych fachowców

zakończona

łącznie głosów: 347