Wykończenia wnętrz - dlaczego warto współpracować z profesjonalistą?

15 kwietnia 2020

Kupując mieszkanie od dewelopera, część z nas decyduje się na wykończenie wnętrz na własną rękę. Chociaż może się wydawać, że sami sobie z tym poradzimy, prace wykończeniowe mogą nas po prostu przerosnąć. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie współpraca z profesjonalistą.Projekt aranżacji wnętrz, elektryki, oświetlenia, nadzorowanie ekipy remontowej, a także nieprzewidziane problemy, trudności czy awarie... to wszystko może kosztować sporo stresu i pieniędzy. Samodzielne wykończenie mieszkania to niemałe wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają wystarczającej wiedzy w tym obszarze.

Zakres prac, które trzeba wykonać, zanim mieszkanie będzie gotowe, jest duży, często większy, niż przewidujemy. Brak doświadczenia może skutkować opóźnieniami czy usterkami. Należy również spodziewać się, że będziemy wybierać w szerokim wachlarzu materiałów wykończeniowych i technologii dostępnych na rynku. A te należy dostosować do budżetu, jakim dysponujemy. Z pomocą przychodzą firmy wnętrzarskie, które znacznie ułatwią cały proces.

Od projektu po detalePierwszym, niewątpliwie dużym plusem korzystania z usług profesjonalisty jest kompleksowość usług. Otrzymujemy pełną ofertę wykończenia wnętrza, która uwzględnia wszystkie niezbędne elementy. Jest to więc profesjonalny projekt razem z odpowiednimi wizualizacjami, zakup i transport wszystkich materiałów (również chemię budowlaną) i oczywiście pracę ekipy wykończeniowej. Całości pilnuje koordynator budowy, a to zapewnia terminowość prac. Uwzględnione są również gwarancje na prace wykończeniowe. Chociaż zwykle o tym się nie myśli - trzeba przewidzieć również utylizację odpadów budowlanych i sprzątanie po remoncie. To również wchodzi w zakres prac ekipy. Te wszystkie działania sprawiają, że w umówionym terminie możemy wprowadzić się do wykończonego i czystego mieszkania.

- Przygotowywanie projektów to dla nas przyjemność - mówi Agata Peciak z Baltic Interiors. - Skupiamy się na tym co jest dla klienta ważne, słuchamy jego oczekiwań, wspólnie przeglądamy inspiracje. Nasi architekci są na bieżąco z trendami wnętrzarskimi, posiadamy doświadczenie w projektowaniu w każdym stylu, lubimy wyzwania i słuchamy potrzeb klienta. Pracujemy tak długo, aż klient uzna, że to jest dokładnie to, o czym marzył.

Komfort wyboruNa jakich materiałach oszczędzić, a w które warto zainwestować? Łatwo pogubić się w gąszczu propozycji i ofert sklepów budowlanych czy wnętrzarskich. Niedoświadczone osoby mogą po prostu przepłacić wybierając niepotrzebne materiały. Tu znów warto zasięgnąć rady profesjonalistów, którzy wiedzą, co jest najważniejsze przy wykończeniach.

- Proponowane przez nas produkty i materiały są zawsze wysokiej jakości, a klient uczestniczy w tym, co jest najbardziej przyjemne przy pracy nad wykończeniem własnego wnętrza - mówi Adrian Sarul z Baltic Interiors. - Klient wraz z architektem wybiera materiały, a my zajmujemy się ich zakupem i dostarczeniem ich na budowę oraz montażem.

Czas i bezpieczeństwoPraca z zawodowcami to również ogromna oszczędność czasu. Remont na własną rękę wiąże się z samodzielnym poszukiwaniem inspiracji, godzinami spędzonymi w sklepach budowlanych, częstą wymianą ekip wykończeniowych (osobno malarze, osobno elektryk, osobno hydraulik, posadzkarz) i brakiem zabezpieczenia w postaci umowy z wykonawcami. Inaczej wygląda sytuacja przy wyborze profesjonalisty. Zwykle cały proces odbywa się w ramach jednej umowy. Wszystkie prace wykonuje jedna i ta sama ekipa - szpachlowanie, malowanie, elektryka, hydraulika, wykończenie łazienek, a także montaż drzwi i podłóg.

To wiąże się też z bezpieczeństwem transakcji. Ustalana jest jedna stała kwota w której możemy zamknąć cały budżet. Umowa zazwyczaj ściśle określa warunki współpracy i zabezpiecza obie strony przed sytuacjami często nieprzewidzianymi na budowie.

Wszystkie gwarancje na materiały są przekazywane zamawiającemu.

- Projekty Baltic Interiors cechuje wysoka jakość wykonania - zapewnia Agata Peciak. - Mamy 24-miesięczną gwarancję na wykonane prace, stałe ekipy wykończeniowe i bogate doświadczenie w realizacji projektów prywatnych oraz obiektów komercyjnych. W naszym dorobku jest już kilkadziesiąt realizacji zakończonych, kilkanaście realizacji w toku, a także pozytywne opinie od klientów w internecie.
Remont przedłużający się w nieskończoność? Znamy to aż zbyt dobrze, jednak nie w przypadku pracy z konkretną firmą. Umowa zobowiązuje do wykonania usługi we wskazanym terminie. Zapewnia również gwarancję zaplanowania przeprowadzki lub wprowadzenie oferty na wynajem. A w efekcie przynosi poczucie bezpieczeństwa i komfort, którego nie doświadczymy przy zlecaniu prac indywidualnie oraz zakupie materiałów na własną rękę.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii