Baltea Apartments

Inwestycja zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Reagana, co oznacza bezpośredni dostęp do rozległych, zielonych terenów rekreacyjnych oraz plaży. W pasie nadmorskim znajdują się trasy rowerowe, spacerowe, a znajdujący się w sąsiedztwie inwestycji duży plac zabaw, skatepark dla najmłodszych czy korty tenisowe to tylko część atrakcji.

Lokalizacja zapewnia też bliskość arterii drogowych, które umożliwiają wygodny dojazd do Oliwy, Wrzeszcza i Śródmieścia Gdańska. Tunelem pod Martwą Wisłą szybko dojechać można do wyjazdu na autostradę A1 czy w kierunku trasy S7 - do Warszawy. Alternatywą dla samochodu jest tu komunikacja miejska. Do dyspozycji są przystanki tramwajowe i autobusowe.

Realizacja inwestycji w dzielnicy o rozbudowanej od dziesięcioleci infrastrukturze oznacza bliskość sklepów, usług, szkół, przedszkoli oraz uczelni wyższych. W najbliższej okolicy są m.in. galerie handlowe, kino, fitness i sklepy, a także szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia.

Baltea Apartments to jedenastokondygnacyjny, sześcioklatkowy budynek mieszkalno-usługowy, z dwupoziomowym parkingiem podziemnym oraz indywidualnymi garażami na parterze. W budynku powstanie 238 mieszkań w układzie od dwóch do czterech pokoi. Od strony Parku Reagana zaprojektowano trzynastokondygnacyjną dominantę z przeszklonymi tarasami, z których mieszkańcy będą mogli podziwiać widok na Zatokę Gdańską.

Na parterze zaprojektowano jeden lokal usługowy. W budynku przewidziano także wiele stojaków rowerowych.

Projekt inwestycji powstał w Pomorskim Biurze Projektowym Gel.