Doki

 • miejscowość:
  Gdańsk
 • dzielnica:
  Młyniska
 • miejsce:
  ul. Popiełuszki
 • deweloper:
  Euro Styl
 • typ zabudowy:
  wielorodzinna, powierzchnia biurowa, handel i usługi
 • sprzedaż:
  planowana
 • realizacja:
  w budowie
Doki to pierwsza tak duża inwestycja, która realizowana jest na terenie Młodego Miasta. To nowa dzielnica Gdańska, która rozwijać się będzie na terenach postoczniowych, w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia Gdańska. Oznacza to najlepszą możliwą dostępność do miejskich udogodnień i szeroko pojętej oferty. Także sama dzielnica rozwijała się będzie jako modna, kompletna część centrum Gdańska.

Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Bramy Stoczniowej nr 2, Europejskiego Centrum Solidarności i Drogi do Wolności podkreślać będzie prestiż i unikatowy charakter lokalizacji.

Budynki mieszkaniowe, które tu powstaną, swoją architekturą nawiązywać będą do historycznej zabudowy o industrialnym charakterze. Elewacje pokryte zostaną szlachetnymi materiałami nawiązującymi do ceglanej zabudowy stoczni.

Budynki będą miały zróżnicowaną wysokość sięgającą maksymalnie dziewięciu kondygnacji i hale garażowe. Powstaną tu mieszkania w układzie od jednego do pięciu pokoi. W parterach powstaną lokale usługowe i gastronomiczne. Na zielonych stropodachach budynków (ponad halami garażowymi i częścią usługową) przewidziano patia dostępne dla mieszkańców Doków, z prywatnymi ogródkami oraz wspólnymi przestrzeniami do wypoczynku i rekreacji, w tym ogródki zabaw dla dzieci.

Aby przełamać surowość zabudowy, jako jej uzupełnienie, projektowany jest dla Doków bogaty program zieleni. Uwzględnia on powstanie ogrodów wertykalnych, pokrytych zielenią dachów z miejscami do wypoczynku dostępnymi tylko dla mieszkańców oraz ciekawych kompozycji zieleni w przestrzeniach wspólnych pomiędzy budynkami.

Zabudowa powstawała będzie w kilku etapach.

Projekt zabudowy mieszkaniowej Doki powstał w pracowni Fort Targowski.