Dwie Motławy

Budynek powstanie na Starym Przedmieściu, w sąsiedztwie dzielnicy Dolne Miasto, które w najbliższych latach znacząco zmieni swoje oblicze. Sąsiedztwo nowo zabudowanej Wyspy Spichrzów i niewielka odległość od Głównego Miasta w Gdańsku sprawia, że w zasięgu spaceru znajduje się tu infrastruktura, której poszukuje każdy właściciel mieszkania w centralnej dzielnicy miasta, a także jego najemca.

Budynek będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną. Powstaną tu w sumie 103 lokale. Dwie Motławy będą miały wysoki parter, gdzie znajdą się przestronne soft lofty z antresolami. Podobnie mają wyglądać lokale na ostatnim, piątym piętrze. Podziwiać będzie można stamtąd widoki na Nową Motławę i Gdańsk. Na terenie, gdzie realizowany będzie budynek powstanie też dziedziniec z przydomowymi ogródkami, zielenią i małą architekturą. W podziemiu zaplanowano halę garażową z 41 miejscami do parkowania.

Industrialny styl budynku podkreślać będą duże przeszklenia z typowymi dla zabytkowych magazynów podziałami. Czerwono-szara elewacja korelować ma z częściami wspólnymi i wyróżniać się na tle otaczających ją budynków.

Osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania na wynajem będą mogły skorzystać z oferty zarządzania najmem i zamówić wykończenie lokalu w jednym z proponowanych pakietów.

Projekt inwestycji powstał w pracowni KD Kozikowski Design.