Flora by Hanza

Flora by Hanza powstaje w niezwykle szybko rozwijającej się części Gdańska. W ostatnich latach wokół terenu gdzie powstanie nowe osiedle zbudowano nowe domy wielorodzinne, a wraz z nimi przedszkola, żłobki, mniejsze i większe sklepy, punkty usługowe, restauracje. Stale przebudowywany jest także układ drogowy, co sprawia, że okolice ulicy Niepołomickiej stały się wygodnym, dobrze skomunikowanym z centrum Gdańska i obwodnicą, miejscem do życia.

Osiedle składało się będzie z trzech pięciokondygnacyjnych budynków o nowoczesnej architekturze. Powstaną tu mieszkania o układzie od dwóch do pięciu pokoi. Inwestycja powstawała będzie etapami. W pierwszym z nich powstaje budynek z 48 lokalami, docelowo na całym osiedlu powstanie ich 168.

Mieszkańcy najwyższych pięter będą mogli cieszyć się poddaszami ze skosami. Z kolei właściciele lokali na parterze będą mieli dostęp do prywatnych ogródków.

Najważniejsze jest jednak w przypadku tej inwestycji, zapowiadane przez dewelopera, rewolucyjne podejście do projektowania przestrzeni osiedla w duchu "eko". Aby dostosować inwestycję do wyzwań przed jakimi stają miasta w obliczu zmian klimatycznych na osiedlu Flora by Hanza pojawi się zestaw nowoczesnych, architektonicznych rozwiązań, które pozwalają zmienić surową miejską przestrzeń w tętniące naturą miejsce .

Powstaną tu m.in. zielone parkingi, które zamiast kostką brukową wyłożone zostaną geokratą, która pozwala na to, by na miejscach postojowych rosła trawa. Zaprojektowane zostały tu również ogrody deszczowe, czyli połączenie podziemnej konstrukcji drenującej z odpowiednio dobranymi gatunkami roślin, które razem stworzą wydajny, estetyczny i przyjazny środowisku system odprowadzania wody deszczowej.

Aby zieleni na osiedlu było jeszcze więcej nasadzona tu zostanie także tzw. pionowa roślinność. Dobudowanie prostych pionowych konstrukcji do pustych ścian umożliwili oplatanie ich przez rośliny. Rośliny chronią ścianę przed uszkodzeniami, wandalizmem i polepszają ogólną estetykę przestrzeni.

Osiedle nie będzie ogrodzone.