Formeli 17

Rumia jest integralną częścią małego Trójmiasta Kaszubskiego, od lat jednym z najważniejszych lokalizacji, gdzie mieszkają osoby związane z Trójmiastem.

W Rumi dostępna jest pełna infrastruktura potrzebna do wygodnego życia na co dzień - są szkoły, przedszkola, jednostki służby zdrowia, a w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego osiedla znajduje się duży kompleks handlowo-usługowy.

Jednocześnie w okolicy Formeli 17 nie brakuje zielonych terenów - docenią je osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Blisko jest stąd zarówno do lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, szybko można także wyjechać w kierunku plaż Zatoki Gdańskiej.

W ramach inwestycji powstanie docelowo osiem sześciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Znajdzie się w nich w sumie 248 mieszkań z windami, windy, indywidualne boksy garażowe na poziomie parteru.

Przestrzenie pomiędzy budynkami zostaną zagospodarowane zielenią. Na terenie osiedla planowane są także place zabaw dla dzieci oraz miejsca rekreacji.

Budynki gotowe do odbioru będą zaledwie w kilka miesięcy, ponieważ budowane będą z wykorzystaniem prefabrykatów z bydgoskiej fabryki Baumat.