Fort Forest

Fort Forest to osiedle powstające w spokojnym, malowniczo położonym rejonie Gdyni. Sąsiedztwo lasów oraz łąk pozwoli na spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób, a także na zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy.

Reprezentacyjna promenada, stanowiąca oś kompozycyjną Fort Forest, prowadzi od bramy głównej w głąb kompleksu, mijając rekreacyjny skwer, gdzie w sąsiedztwie malowniczo położonego zbiornika retencyjnego zaprojektowany został fitness na świeżym powietrzu, plac zabaw, bullodrom oraz miejsca do wypoczynku. Na końcu promenady, która nosi imię Czesława Niemena, znajdują się furtki, którymi mieszkańcy mogą przejść na spacer do lasu.

Inwestycja zaprojektowana została pod kątem zapewnienia możliwie jak największego poziomu bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom. Budynki są ogrodzone, zaś teren osiedla chroniony i monitorowany, z pełną kontrolą dostępu z zewnątrz. Mieszkania posiadają wzmocnione drzwi, część z nich rolety, a wszystkie bezpośrednią łączność z ochroną. Monitoringiem objęte zostały także podziemne hale garażowe, do których zjeżdża winda.

W 2013 roku na osiedlu oddane zostały do użytkowania dwa budynki. Budowa osiedla jest kontynuowana. W budynkach, które zostały oddane do użytkowania na koniec 2017 roku i do II kwartału 2018 roku powstały także dwupoziomowe soft lofty. Projektowane są tu lokale od dwóch do pięciu pokoi.

Projekt tego osiedla powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa.