Futura Park

Z osiedla Futura Park z centrum Gdańska dojechać można Traktem św. Wojciecha lub przez Ujeścisko. Szybko można wyjechać stąd także na trójmiejską obwodnicę, a więc także do autostrady czy lotniska. Lokalizacja jest idealna dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie, na łonie przyrody. Wokół nie brakuje terenów do jazdy na rowerze, biegania czy spacerów z psem.

W pierwszym, oddanym do użytkowania w 2016 roku, etapie inwestycji powstały dwa ciągi zabudowy szeregowej. W drugim etapie powstał czterokondygnacyjny budynek wielorodzinny z częścią usługową. Potem realizowane były budynki jednorodzinne. Na terenie inwestycji przewidziano tereny rekreacyjne ze zbiornikiem wodnym oraz plac zabaw.

W ofercie znajdowały się cztery typy lokali o zróżnicowanym metrażu od ok. 150 do 200 m kw. Do każdego z nich przynależy garaż oraz ogród. Mieszkania miały z kolei od 31,5 do 97 m kw. (od kawalerek do lokali czteropokojowych). Do mieszkań parterowych przynależą ogródki, pozostałe lokale mają balkony.

Projekt inwestycji wykonała należąca do grupy K&L pracownia K&L Art Design. Zainspirowani twórczością Charlesa Demutha oraz Laszlo Moholy-Nagy architekci, zaprojektowali barwne murale na ścianach każdego z szeregów, które zdecydowanie wyróżniają osiedle Futura Park.

Realizację inwestycji rozpoczął deweloper K&L, w październiku 2017 roku spółka realizująca inwestycję została zakupiona przez dewelopera Euro Styl, który kontynuował sprzedaż nieruchomości w tym projekcie.