Garden Gates - Długie Ogrody 18

Inwestycja powstaje w sąsiedztwie ścisłego Śródmieścia Gdańska. W zasięgu krótkiego spaceru jest tu pełna oferta gastronomiczna i kulturalna Głównego Miasta, w tym również filharmonia, galerie, muzea. Dosłownie kilka kroków dzieli inwestycję od gdańskiej mariny jachtowej.

Z Długich Ogrodów szybko można wyjechać na obwodnicę południową, a dalej w kierunku Warszawy czy autostrady A1. Równie dogodny jest wyjazd w kierunku lotniska. Przystanek tramwajowy znajduje się kilkaset metrów od budynku.

Garden Gates to sześciokondygnacyjny budynek z 252 mieszkaniami, który stworzy część nowej pierzei ulicy Długie Ogrody. Pierzejowa elewacja - dzięki zabiegom architektonicznym: wykuszom, załamaniom czy cofnięciom pewnych części - otrzymała układ ciągu kamienic. Fasada częściowo wykończona zostanie płytkami klinkierowymi. Zaprojektowano także częściowo mansardowe dachy.

Przyszli mieszkańcy korzystać będą z atrakcyjnie urządzonych części wspólnych. Na zamkniętym i monitorowanym terenie zaplanowano sześć stref rekreacyjnych, gdzie między innymi znajdą się urządzenia siłowni plenerowej, elementy małej architektury ogrodowej oraz ładnie zaaranżowana zieleń.

W budynku powstanie także taras dachowy stanowiący dodatkową przestrzeń rekreacyjną. Znajdą się tutaj rośliny, ale i altanki, ławki, dekoracyjne podświetlenia oraz teleskop do podziwiania panoramy Starego Miasta i obserwacji nieba. Na dach zawiozą mieszkańców dwie przeszklone windy.

Inne ponadstandardowe rozwiązania to strefa fitness oraz przechowalnia bagażu. Możliwe jest wykończenie lokalu pod klucz.

Projekt inwestycji powstał w pracowni Pawła Włada Kowalskiego.

Inne inwestycje dewelopera