Harmonia Oliwska i Opacka Park

 • miejscowość:
  Gdańsk
 • dzielnica:
  Oliwa
 • miejsce:
  ul. Opacka
 • deweloper:
  Inpro
 • typ zabudowy:
  wielorodzinna, powierzchnia biurowa
 • metraż:
  28 do 116 m2
 • sprzedaż:
  w trakcie
 • realizacja:
  w budowie
Nowe osiedle zlokalizowane jest przy głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta oraz blisko wyjazdu ulicą Spacerową na trójmiejską obwodnicę. Mieszkańcy blisko będą mieli do tramwaju oraz na przystanek SKM. Ogromną zaletą lokalizacji jest sąsiedztwo Parku Oliwskiego - jedynego tego rodzaju ogrodu w Trójmieście oraz oliwskich lasów. Na plażę w Jelitkowie prowadzi z ulicy Opackiej prosta droga - przez ulicę Pomorską. Przez Park Oliwski szybko można dojść także do Starego Rynku, który jest zabytkowym centrum dzielnicy.

W ramach zabudowy mieszkaniowej powstaną tu w sumie cztery kwartały zabudowy mieszkaniowej. Budynki będą miały sześć i osiem kondygnacji. W sumie będzie tu około 550 mieszkań. Teren całej inwestycji będzie w całości ogrodzony i dozorowany z pomieszczenia dla ochrony. Między poszczególnymi budynkami zaprojektowano zieleń parkową, małą architekturę i place zabaw. Nie zabraknie tu także stojaków na rowery.

Mieszkania na piętrach będą miały przestronne balkony i tarasy, na parterze - ogródki.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstało tu 151 mieszkań. Jego realizacja została zakończona w październiku 2017 roku. W drugim etapie powstały 84 mieszkania o powierzchniach od 42 do 84 m kw. (odbiór październik 2018). W trzecim etapie powstanie 157 mieszkań, nowi właściciele będą się mogli do nich wprowadzić po 30 września 2019 roku. W ostatnim, wprowadzonym do sprzedaży we wrześniu 2018 roku, etapie powstaną 174 mieszkania o powierzchni od 28 m kw. Zakończenie budowy tego etapu, a tym samym całej części mieszkaniowej, nastąpi do 30 września 2020 roku.

Projekt części mieszkaniowej powstaje w pracowni Proconcept.

Zabudowę mieszkaniową od głównej arterii miasta buforować będą budynki biurowe Opacka Park o wysokości 25 metrów (z dominantą wysokości 40 metrów)i łącznej powierzchni 24 tys. m kw. W parterach tych budynków powstaną lokale usługowe i restauracje (w tym - z myślą o mieszkańcach osiedla - market spożywczy). Od strony zachodniej biurowców zaplanowano plac z kawiarniami, osłonięty od zgiełku ulicy i otwarty na osiedle. Pod kompleksem biurowym zaplanowane są hale garażowe, a na terenie wokół budynku powstanie 180 ogólnodostępnych miejsc postojowych dla rowerów.