Kamieniczki Królewskie

Kamieniczki Królewskie powstały w najnowszej - jeśli chodzi o zabudowę mieszkaniową - części Sopotu. Jest stąd blisko do centrum miasta, na plażę, molo, do Ergo Areny. W sąsiedztwie planowane jest powstanie sopockich błoni.

Bezpośrednie otoczenie to niska i kameralna zabudowa mieszkaniowa. W podobnym charakterze utrzymana jest też inwestycja BMC. Wszystkie trzy budynki mają cztery kondygnacje. W pierwszym z nich, zwanym Kamienicą Szafirową, powstało 15 lokali. W drugim, Kamienicy Platynowej - 18. Powstała jako ostatnia Kamienica Rubinowa pomieściła 21 mieszkań. Kamienice Platynowa i Rubinowa zostały oddane do użytkowania w 2016 roku.

Architektura obiektów dostosowana została do otaczającej zabudowy oraz wpasowana w klimat nadmorskiego kurortu - budynki subtelnie nawiązują do dawnych sopockich willi. Na elewacjach widać obszerne przeszklenia i deskowanie.

Teren kompleksu został ogrodzony i monitorowany. W budynkach znajdą się windy, a pod nimi podziemne hale garażowe i komórki lokatorskie. Do mieszkań przynależą balkony lub tarasy, a dla lokali parterowych - ogródki. Przewidziano instalację wideodomofonów, drzwi antywłamaniowych klasy C, a w lokalach na parterze dodatkowych zabezpieczeń okien.

Projekt budynków powstał w pracowni Maciej Mariusz Magda.