Kwartał Uniwersytecki

 • miejscowość:
  Gdańsk
 • dzielnica:
  Przymorze
 • miejsce:
  ul. Szczecińska
 • deweloper:
  Inpro
 • typ zabudowy:
  wielorodzinna
 • metraż:
  26 do 120 m2
 • sprzedaż:
  zakończona
 • realizacja:
  zakończona
Kwartał Uniwersytecki to inwestycja zlokalizowana przy ul. Szczecińskiej w Gdańsku, blisko licznych obiektów handlowych, kampusu Uniwersytetu Gdańskiego oraz okolicznych - nowych - zespołów biurowych.

Pierwszy, zakończony w IV kwartale 2016 roku etap osiedla, składa się z dwóch budynków trzy-, pięcio- i ośmiokondygnacyjnych. Powstało tu w sumie 175 mieszkań i jeden lokal usługowy.

Architekturę budynków wzbogacają duże nasłonecznione balkony oraz tarasy. Teren jest częściowo ogrodzony i dozorowany z pomieszczenia ochrony.

Pod budynkami przewidziano dwie hale garażowe oraz piwnice. Wszystkie klatki schodowe posiadają windy, wózkarnię i rowerownię. Do mieszkań na parterze przynależą przydomowe ogródki. Wewnętrzne patio jest spokojnym wewnętrznym dziedzińcem dostępnym tylko dla mieszkańców.

Na korytarzach budynków pojawiły się obrazy ośmiu krojów najbardziej rozpoznawalnych czcionek w historii typografii, od renesansu, przez barok, klasycyzm, wiek XIX, aż po współczesność. Kolekcja zawisła przy współpracy dewelopera z Muzeum MOMA.

W maju 2017 deweloper wprowadził do oferty drugi etap inwestycji - dziewięciokondygnacyjny budynek z 96 mieszkaniami o powierzchni od 31 m kw. do 59 m kw. Wraz z budynkiem do dyspozycji mieszkańców oddane zostały naziemne miejsca postojowe oraz podcień rowerowy (zarówno ogólnodostępny jak i z ograniczonym dostępem). Na parterze budynku zaprojektowano także salę fitness, mediatekę i wózkarnię. Budynek oddany został do końca sierpnia 2018 roku.

Trzeci etap Kwartału Uniwersyteckiego pojawił się na rynku w marcu 2018 roku. Po raz kolejny jest to budynek dziewięciokondygnacyjny. Powstały w nim 72 mieszkania (od 35 do 73 m kw.). Również tutaj powstało pomieszczenie rekreacyjne (jest ono także tak zakomponowane, by można tu pracować przy laptopie lub zorganizować małe spotkanie) oraz zewnętrzne miejsce do parkowania rowerów. Realizacja została zakończona w sierpniu 2019 roku.

Projekt inwestycji powstał w pracowni Proconcept.