Młoda Morena Park i Park II

 • miejscowość:
  Gdańsk
 • dzielnica:
  Morena
 • miejsce:
  ul. Dolne Migowo
 • deweloper:
  Dekpol Deweloper
 • typ zabudowy:
  jednorodzinna, bliźniacza, wielorodzinna
 • metraż:
  46 do 178 m2
 • sprzedaż:
  zakończona
 • realizacja:
  zakończona
Młoda Morena Park to kameralne osiedle domów i niewielkich willi miejskich, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, wśród zieleni i pagórków. Otoczenie lasu zachęca do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Jednocześnie lokalizacja zapewnia dobrą komunikację z całym Trójmiastem. Pieszo można stąd dojść do stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz przystanku autobusowego i tramwajowego. Samochodem szybko można dojechać do śródmieścia lub do Obwodnicy Trójmiasta.

Przyszli mieszkańcy korzystać będą z infrastruktury osiedlowej dzielnic Morena oraz Matemblewo.

W ramach inwestycji, w pierwszym etapie zakończonym w I kwartale 2018 roku, powstało 16 domów w bliźniaczej zabudowie, każdy o powierzchni całkowitej 178 m kw., z prywatnym ogrodem o powierzchni do 320 m kw. W każdym z domów przewidziano przestronny salon z aneksem kuchennym (z możliwością zabudowy kominka w salonie), pięć komfortowych pokoi, dwie łazienki, WC, garaż na dwa auta.

W drugim etapie powstały kameralne budynki wielorodzinne. Każdy z nich mieści w sobie tylko cztery mieszkania o powierzchniach od 46 do 97 m kw. (od dwóch do czterech pokoi). Docelowo powstały tu 32 mieszkania w ośmiu budynkach. Mają one dwie kondygnacje naziemne z dodatkową antresolą oraz jedną kondygnację podziemną z miejscami postojowymi dla samochodów i jednośladów, komórkami lokatorskimi i rowerownią. Połowa mieszkań posiada ogrody, połowa zaś ma antresole i zielone tarasy na dachu. W lokalach przewidziano inteligentny system sterowania ogrzewaniem i oświetleniem eHOME control. Urządzeniem sterować można za pomocą smartfona, tabletu lub urządzenia dotykowego.

W jednym z budynków powstała niewielka sala sportowa. Teren osiedla jest monitorowany systemem kamer i został zagospodarowany zielenią oraz wyposażony w plac zabaw dla najmłodszych.

Projekt inwestycji powstał w sopockiej pracowni Pilch Architekci. Budynki Młoda Morena Park II powstały w pracowni K&M Design.