Młody Pruszcz

Młody Pruszcz to niewielkie osiedle mieszkaniowe powstałe w zacisznej części miasta – przy skrzyżowaniu ul. Cichej i Obrońców Pokoju. Bliskie sąsiedztwo ścisłego centrum Pruszcza Gdańskiego oznacza dostępność infrastruktury, zapewniającej codzienny komfort życia oraz dobrą komunikację z Gdańskiem.

Inwestycja składa się z trzech dwupiętrowych budynków, w których zaprojektowano także podziemne hale garażowe. Łącznie we wszystkich trzech budynkach znalazło się 78 2- i 3-pokojowych mieszkań z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią.

Do większości mieszkań położonych na parterach przynależą ogrodzone ogródki, zaś do wszystkich lokali znajdujących się na piętrach balkony lub tarasy z przeszklonymi balustradami.

Kameralną inwestycję cechuje prosta, ascetyczna architektura. Elementem ożywiającym jasne elewacje budynków są płyty balkonowe w kolorze pomarańczowym.

Budynki zostały wyposażone w cichobieżne windy, rozpoczynające bieg w podziemnych halach garażowych, a także w komórki lokatorskie. Na terenie inwestycji zaprojektowano także dwa indywidualne garaże oraz zewnętrzne miejsca postojowe. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców przewidziano ogrodzenie osiedla.

Projekt powstał w pracowni Rayss Szymański Architekci s.c.