Nasze Miejsce

Osiedle, choć położone w południowej dzielnicy Gdańska, jest dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta ze względu na bliskość przystanków autobusowych, węzła przesiadkowego Łostowice Świętokrzyska (z liniami tramwajowymi i autobusowymi), a także Obwodnicy Trójmiasta.

Okolice ulicy Niepołomickiej to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów Gdańska. W sąsiedztwie nowego osiedla znajdują się sklepy, punkty usługowe, osiedlowa galeria handlowa, przedszkola, szkoła.

Okolica zachęca do uprawiania sportu: biegania, nordic walking, jazdy na rowerze oraz innych aktywności fizycznych. Nieopodal osiedla znajdują się punkt widokowy z wieżą (Kozacza Góra) oraz Góra Luizy - to idealne kierunki na rodzinny, weekendowy spacer. Z kolei nad pobliskim stawem rekreacyjnym odnaleźć można chwilę wytchnienia.

W ramach samego osiedla Nasze Miejsce powstanie sześć czterokondygnacyjnych budynków ze 124 mieszkaniami w układzie od dwóch do czterech pokoi. Na osiedlu powstanie także ogólnodostępny teren rekreacyjny o powierzchni niemal 2000 m kw. Wokół znajdą się ścieżki spacerowe, ławeczki, ogrody deszczowe, a także wiaty i stojaki rowerowe. Sercem osiedla będzie plac zabaw dla najmłodszych, na którym dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Pod budynkami powstaną hale garażowe, w ramach inwestycji przewidziano także naziemne stanowiska parkingowe. Do każdego mieszkania przewidziana została komórka lokatorska.

Projekt osiedla powstał w pracowni Kenton Arch.