Nowa Motława i Aparthotel Number One

Poza sąsiedztwem Głównego Miasta oraz położeniem tuż nad wodami Motławy, zaletą lokalizacji inwestycji jest dobra komunikacja z Obwodnicą, a dalej z autostradą A1 i lotniskiem (przez al. Armii Krajowej) oraz Południową Obwodnicą Gdańska.
Zlokalizowany niedaleko przystanek SKM Śródmieście zapewnia komunikację z dzielnicami położonymi wzdłuż głównej osi komunikacyjnej oraz z węzłem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Nowa Motława to kompleks ośmio- i siedmiokondygnacyjnych budynków, w których powstało w sumie 299 lokali mieszkalnych i 174 apartamenty typu condo. Projekt architektoniczny inwestycji nawiązuje do historycznej zabudowy Wyspy Spichrzów.

Mieszkania w ramach Nowej Motławy znajdują się w budynkach położonych nad brzegiem rzeki. Natomiast w północno-zachodnim skrzydle kompleksu (od strony ulicy Jaglanej zobacz na mapie Gdańska) powstał Aparthotel Number One z ofertą pokoi hotelowych sprzedawanych w systemie condo. W ofercie znalazły się jedno i dwupokojowe apartamenty hotelowe o powierzchni od 22 do 42 m kw.

W kompleksie powstała m.in. całodobowa recepcja, restauracja, strefa SPA, wellness z jacuzzi, saunami i wewnętrznym basenem o powierzchni ponad 80 m kw.

Pokoje w Aparthotelu Number One sprzedawane były z pełnym wykończeniem, zawierającym takie elementy wyposażenia jak system BMS i Smart TV.

Inwestycja była realizowana w dwóch etapach. W ramach pierwszego z nich powstały 94 lokale mieszkalne i 174 jednostki hotelowe. Został on ukończony w lutym 2017 roku. W drugim etapie powstało 205 lokali mieszkalnych. To ostatni etap inwestycji, który zakończono w czerwcu 2017 roku.

Projekt kompleksu powstał w pracowni KD Kozikowski Design.