Nowy Horyzont

 • miejscowość:
  Borkowo
 • miejsce:
  ul. Współczesna/Stylowa
 • deweloper:
  Euro Styl
 • typ zabudowy:
  wielorodzinna, handel i usługi
 • metraż:
  32.7 do 85 m2
 • sprzedaż:
  zakończona
 • realizacja:
  zakończona
Nowy Horyzont to osiedle zlokalizowane tuż za granicą gdańskiej dzielnicy Łostowice. Okolicę tę charakteryzuje cisza i spokój. Niedalekie sąsiedztwo Lasów Otomińskich zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych. Usytuowanie osiedla pozwala też na szybki dojazd do obwodnicy Trójmiasta, a dzięki rozbudowanej w ostatnich latach na terenie Gdańska Południe infrastrukturze drogowej (aleja Havla) – także do centrum miasta.

Osiedle posiada bogate zaplecze handlowo-usługowe. Sklepy oraz punkty usługowe zlokalizowane są na parterach budynków, ponadto w zachodniej części osiedla w osobnym budynku zlokalizowane są supermarket spożywczy oraz centrum rekreacji (fitness). W sąsiedztwie tych obiektów znajdują się również niepubliczne przedszkole z placem zabaw dla dzieci oraz korty tenisowe. W 2018 roku niedaleko osiedla powstała także szkoła metropolitalna.

Przestrzeń osiedlową wypełnia zieleń oraz mała architektura. Przy prawie każdym budynku znajdują się zamknięte patia. Na terenie osiedla istnieje także ciekawie zaaranżowany plac z fontanną.

Początkowe etapy Nowego Horyzontu stanowią budynki wyposażone w windy oraz hale garażowe. W drugim etapie realizacji osiedla powstały dwa typy budynków – w standardzie identycznym jak w etapie pierwszym oraz bez hal garażowych i wind.

W ofercie znalazły się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe. Każde z mieszkań znajdujących się na piętrach posiada co najmniej jeden balkon. Do mieszkań największych, oprócz balkonów, przynależą duże tarasy o powierzchni dochodzącej do 35 m kw.

W 2015 roku oddany został tu budynek numer 5 - ostatni budynek zakomponowany w formie kwartału. Dwa ostatnie budynki, których realizacja ostatecznie zakończyła się w IV kwartale 2018 roku architektonicznie nieco różnią się od wcześniej powstałej zabudowy, mimo to stanowią integralną całość z powstającym od lat osiedlem.

Projekt osiedla przygotowało Biuro Projektowe Rayss Szymański Architekci s.c.