Oliwa Park

Oliwa Park to zespół ośmiu pięciokondygnacyjnych budynków w kwartale ulic Piastowskiej, Poznańskiej i Krzywoustego, w których łącznie znajduje się 276 komfortowych lokali mieszkalnych.

Na pierwszych czterech kondygnacjach położone są mieszkania o powierzchniach liczących od 39 do 126 m kw., zaś na ostatnich piętrach zaprojektowano luksusowe apartamenty liczące od 140 do 200 m kw. (3-, 4- i 5-pokojowe) z windą dojeżdżającą bezpośrednio do lokalu.

Wszystkie mieszkania znajdujące się na piętrach posiadają co najmniej jeden balkon lub taras, zaś do lokali umiejscowionych na parterach przynależą prywatne ogródki.

Wszystkie lokale wyposażono w system grzewczy nowej generacji - logotermy. W podziemnych kondygnacjach zaprojektowano hale garażowe. Budynki wyposażone są w windy.

Na osiedlu funkcjonuje (przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców osiedla) centrum rekreacji z siłownią, sauną i salą do squasha. Dla najmłodszych powstał atrakcyjny plac zabaw. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane.

Inwestycja została ukończona w 2012 roku. Oliwa Park otrzymała III nagrodę w konkursie Budowa Roku 2012.

Projekt stworzyli Stalprojekt Biuro Architektoniczne (projekt budowlany) oraz Rayss Szymański Architekci s.c. (projekt budowlany zamienny i wykonawczy).