Opacka

 • miejscowość:
  Gdańsk
 • dzielnica:
  Oliwa
 • miejsce:
  ul. Opacka
 • deweloper:
  Invest Komfort
 • typ zabudowy:
  wielorodzinna
 • metraż:
  52 do 129 m2
 • sprzedaż:
  planowana
 • realizacja:
  planowana
Inwestycja powstanie w sąsiedztwie słynnego, zabytkowego Parku Oliwskiego o powierzchni ponad 11 hektarów. Zabytkowa jest także zabudowa w okolicy powstającej inwestycji, co w sumie tworzy unikatowy charakter tego miejsca.

W niewielkiej odległości od Opackiej znajduje się także Uniwersytet Gdański, AWFiS oraz duży kompleks biurowy Olivia Business Centre. W dzielnicy znajdują się szkoły, przedszkola (jedno z nich w sąsiedztwie osiedla), sklepy, przychodnie.

Opacka została zaprojektowana przez architektów z pracowni Roark Studio z perspektywy pieszego. Powstanie tu 51 mieszkań w kameralnych, trzypiętrowych budynkach z lukarnami na ostatniej kondygnacji nawiązującymi do oliwskiej zabudowy. Pomiędzy budynkami powstanie specjalnie zaprojektowania przestrzeń dostępna dla przyszłych mieszkańców – z placem zabaw dla dzieci oraz strefą fitness z saunami i salą klubową dla dorosłych.

Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną nowe, otwarte tereny zielone o powierzchni 0,6 ha. Zlokalizowane będą tam, gdzie kiedyś były ogrody klasztorne; wypełnią one lukę pomiędzy Parkiem Oliwskim a naturalną roślinnością Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Odtworzony zostanie tu historyczny staw. Z drewnianego pomostu obserwować będzie można najważniejszy zabytek Oliwy, tj. gotycką Archikatedrę Oliwską. Będzie to miejsce spotkań i relaksu wśród kilku tysięcy roślin z prawie 50 gatunków, uprawianych kiedyś przez Cystersów. Będzie tu można m.in. poćwiczyć jogę lub zorganizować piknik rodzinny. Inwestor zadba również o rewitalizację brzegu Potoku Oliwskiego.

Przestrzenie wspólne w budynkach wypełni szlachetne drewno, naturalny kamień czy szkło wzorzyste. Duża liczba przeszkleń ma otworzyć mieszkania i części wspólne na otaczającą budynki zieleń, zapewniając przy tym odpowiednie doświetlenie.

Apartamenty na ostatniej kondygnacji będą miały ponadstandardową wysokość od 3,05 do 4,20 m.