Osiedle Cztery Kąty

Osiedle Cztery Kąty powstało w ciekawej lokalizacji – w otoczeniu lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w spokojnej, sprzyjającej aktywnemu wypoczynkowi okolicy. Jednocześnie znalazło się ono na uboczu dużego kompleksu handlowego, jakim jest Park Handlowy Matarnia. W sąsiedztwie osiedla znajduje się szkoła i przedszkole.
Do obwodnicy jest stąd niecały kilometr, a rozbudowa ulicy Słowackiego poprawiła dojazd do osiedla.

Budynki obsługiwane są przez nowoczesne cichobieżne windy, zapewniające komunikację z halą garażową. Dla bezpieczeństwa mieszkańców teren osiedla jest ogrodzony.

W czerwcu 2012 zakończyła się budowa dwóch pierwszych budynków osiedla (70 mieszkań). Cały pierwszy etap oddany został do użytku w trzecim kwartale 2013 - po zakończeniu budowy kolejnych czterech pięciokondygnacyjnych budynków (77 mieszkań).

***

Druga część osiedla zrealizowana została w dwóch etapach. Powstały on w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszej części. W pierwszej kolejności, do listopada 2016 roku, powstały tu dwa budynki pięciokondygnacyjne (w budynku narożnym niewielka dominanta) z dużymi tarasami na najwyższych kondygnacjach, które dają możliwość cieszenia się bliskością lasu. Drugi etap, czyli kolejne dwa budynki z 89 mieszkaniami, oddane zostały do użytkowania w marcu 2018 roku.

Na wydzielonej części osiedla od strony południowo – zachodniej budynku zaprojektowany został dostępny wyłącznie dla mieszkańców teren z placem zabaw dla dzieci.

Projekt pierwszej części inwestycji powstał w pracowni TPA, a drugiej architekci z pracowni FORMA architekci.