Osiedle Gardenia

Osiedle Gardenia powstaje przy ul. Opata Hackiego 16 w Gdyni Chyloni. Od kilku lat rejon ten przechodzi wielowymiarową rewitalizację. Powstała tu między innymi miejska aleja z placami, miejsca wypoczynku i miejskiej rekreacji dla rodzin; nasadzono mnóstwo nowych drzew i roślin. W odnowionym budynku funkcjonuje tu centrum sąsiedzkie Przystań Opata Hackiego 33 z Biblioteką Chylonia.

Sąsiedztwo powstającego osiedla stwarza wiele możliwości aktywnego spędzania czasu - jest tu obiekt sportowy, mini skatepark i kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 40.

W pobliżu Gardenii funkcjonują także liczne punkty usługowo-handlowe, edukacyjne oraz medyczne, co zapewni wygodę codziennego życia. Szybko można stąd dojechać samochodem do centrum Gdyni, w bliskiej okolicy znajdują się także przystanki trolejbusowe i autobusowe, a także przystanek SKM Leszczynki.

Inwestycja powstaje na poogrodniczym terenie, dlatego nie zabraknie tu zieleni - tej zachowanej i nowo nasadzonej. Budynki otoczone będą kilkunastoma gatunkami drzew, krzewów, ozdobnych traw i bylin.

Na inwestycję składają się trzy czterokondygnacyjne budynki, każdy z podziemną halą garażową. Powstaną tu w sumie 102 mieszkania w układzie od dwóch do czterech pokoi, w tym 24 mieszkania z ogrodami o powierzchni nawet do 183 m kw. W mieszkaniach położonych na piętrach zaprojektowano z kolei obszerne balkony. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą też komórki lokatorskie.

Projekt inwestycji powstał w pracowni Roark Studio.