Osiedle Morskie i Nowe Morskie

Osiedle Morskie powstało na granicy Gdyni i Kosakowa, w pobliżu ulicy Płk. Dąbka. Taka lokalizacja pozwala mieszkańcom na szybki dojazd do trójmiejskiej obwodnicy poprzez Trasę Kwiatkowskiego oraz do centrum miasta, a także umożliwia korzystanie z oferty transportowej gdyńskiej komunikacji miejskiej.

Inwestycja powstała w sąsiedztwie rozwiniętej infrastruktury: są tu przedszkola, szkoły sklepy oraz centrum handlowe.

W głównej części osiedla, którego budowa zakończyła się w III kwartale 2015 roku powstało 20 pięciokondygnacyjnych budynków. Większość z nich wyposażona jest w windy oraz podziemne hale garażowe. Wszystkie mieszkania posiadają przestronny balkon lub taras. Tereny wewnętrzne, do których nie został dopuszczony ruch kołowy, wypełnia zieleń oraz place zabaw dla dzieci.

Nowsza odsłona osiedla powstała pod nazwą Nowe Morskie. W ramach przestrzennej i architektonicznej kontynuacji Osiedla Morskiego powstały cztery trzykondygnacyjne budynki z 63 mieszkaniami o powierzchniach od 30 do 76 m kw. Pod trzema z nich powstały hale garażowe, we wszystkich budynkach przewidziano powstanie komórek lokatorskich oraz rowerowni. Pomiędzy budynkami zaprojektowano plac zabaw.

Projekt osiedla i budynków powstał w pracowni PPW „PROMEX Sp. z o.o.” Spółka Komandytowa.