Perspektywa

Lokalizacja osiedla w pieszej odległości od ścisłego centrum Gdańska zapewni dostęp do bogatej infrastruktury: sklepów, usług, szkół, przedszkoli, placówek medycznych oraz bogatej oferty kulturalnej, historycznej, rozrywkowej i gastronomicznej.

Jednocześnie położenie nieco na uboczu oraz w pobliżu parków Bema, Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko zapewni możliwość wypoczynku i relaksu w otoczeniu natury. Także na samym osiedlu, w jego północnej części powstanie mały park ze spacerowymi alejkami. Zaplanowano tu także wielopoziomowy plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i ciekawymi elementami małej architektury.

W ramach osiedla powstaną trzy rodzaje zabudowy:

  • kameralne wille miejskie o podwyższonym standardzie wzdłuż ul. Legnickiej; elewacje i charakterystyczny kształt budynków nawiązywać będzie do przedwojennej architektury tej części miasta,

  • czterokondygnacyjne pierzejowe kamienice z wykuszami i dwuspadowym skośnym dachem od strony ulicy Powstańców Warszawskich,

  • budynki o współczesnej formie i wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji w głębi działki, będą one miały płaskie dachy zwieńczone tarasami.

Osiedle Perspektywa będzie powstawało etapami, w pierwszej kolejności budowane jest pięć budynków budynki bliżej ulicy Legnickiej - trzy kameralne wille oraz dwa wyższe budynki wielorodzinne. Powstanie tu 120 mieszkań i 4 lokale usługowe, 152 miejsca w podziemnej hali garażowej, 110 komórek lokatorskich.

Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji balkony, przestronne loggie, tarasy na najwyższych kondygnacjach, cichobieżne windy, należące do mieszkań parterowych ogródki przydomowe, a także ogólnodostępne stojaki na rowery. Powstaną tu także elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych.

Projekt inwestycji powstał w pracowni S.A.M.I. Architekci.