Silva

Inwestycja powstała na granicy centrum Gdyni, ale już poza zasięgiem śródmiejskiego gwaru. Możliwość szybkiego wyjazdu na obwodnicę, sąsiedztwo głównej arterii Trójmiasta, przystanku SKM oraz przystanków autobusowych i trolejbusowych gwarantuje sprawny dojazd do różnych dzielnic aglomeracji. Nieopodal znajduje się galeria handlowa, Park Naukowo-Technologiczny oraz centra biurowe.

Silva oznacza w języku łacińskim las, zagajnik. Nazwa inwestycji ma zatem podkreślać lokalizację niedaleko zielonych wzniesień, gdzie znajdują się ścieżki umożliwiające aktywną rekreację lub rodzinne spacery.

Zespół mieszkalno-usługowy realizowany był w etapach. W ramach pierwszego z nich, w 2017 roku, w głębi osiedla powstały dwa kameralne, połączone halą garażową, budynki trzy- i czterokondygnacyjne oraz budynek sześciokondygnacyjny (w sumie 96 mieszkań).

W drugim etapie (jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku) powstały dwa budynki o trzech różnych kubaturach, mieszczące łącznie 134 mieszkania. W budynkach tych od strony ul. Kieleckiej powstaną punkty handlowe i usługowe. Osiedle jest ogrodzone, a części wspólne - monitorowane całodobowo.

Wnętrze osiedla jest przestrzenią bez samochodów, z placem zabaw, zagospodarowaniem terenu zielenią i małą architekturą. Aktywność bez względu na pogodę umożliwia strefa fitness z siłownią i saunami oraz sala klubowa (dostępne tylko dla mieszkańców).
W każdym budynku znajdują się windy prowadzące bezpośrednio do podziemnej hali garażowej.

Projekt inwestycji powstał w pracowni Wolski Architekci.