Sol Marina

 • miejscowość:
  Wiślinka
 • miejsce:
  ul. Łąkowa
 • deweloper:
  Dekpol Deweloper
 • typ zabudowy:
  wielorodzinna, handel i usługi
 • metraż:
  33 do 132 m2
 • sprzedaż:
  w trakcie
 • realizacja:
  w budowie
Dużym atutem inwestycji jest jej unikatowa lokalizacja w nadmorskiej części Gdańska, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej. Nieopodal Sol Marina znajdują się aż dwa rezerwaty – Ptasi Raj i Mewia Łacha, a status wyspy ekologicznej gwarantuje zachowanie przyrody w naturalnym stanie. Zaletą jest także bliskość plaży, na którą można dojść malowniczą trasą przez las.

Na Wyspę Sobieszewską i do centrum Gdańska można z tej lokalizacji dotrzeć bezpośrednio autobusem. Także dojazd do centrum samochodem nie sprawia problemu. Możliwy będzie również transport tramwajem wodnym oraz jachtami, które będzie można wypożyczyć na terenie kompleksu.

Cała inwestycja powstanie na obszarze 11 ha. Wybudowanych tu ma zostać blisko 2,3 tys. m kw. powierzchni lokali mieszkalno-usługowych, w tym kilkaset apartamentów o powierzchni od 33 do 132 m kw. Realizacja inwestycji jest zaplanowana w trzech etapach. W pierwszym etapie zostanie zbudowana część budynków apartamentowych z miejscami postojowymi oraz do cumowania łodzi. Planowany jest także dwukondygnacyjny kapitanat z restauracją, salą zabaw dla dzieci oraz salą bankietową i konferencyjną, a także 10-kondygnacyjny apartamentowiec, w którym znajdą się lobby, basen, sauna sucha i mokra oraz siłownia.

Osoby, które zdecydują się na zakup w tym miejscu apartamentu na wynajem, jego zarządzenie powierzyć będą mogły firmie zarządzającej najmem.

W drugim i trzecim etapie budowy powstanie pozostała część kameralnych budynków apartamentowych.

Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Karczewski.