Spektrum

Z osiedlem sąsiaduje rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i usługowo-handlowa. Zlokalizowane jest ono w sąsiedztwie nadmorskiego Parku im. R. Reagana, blisko molo w Brzeźnie i plaż. Rozpościerająca się z wielu mieszkań budynków osiedla panorama na Zatokę Gdańską to silny atut inwestycji.

Bryły budynków wyróżniać się będą urozmaiconą elewacją, złożoną m.in. z eleganckich okładzin, a częściowo, na najwyższych kondygnacjach, z przeszklonych fasad. Na szczytach budynków zaprojektowano zielone dachy, które będą miały wpływ na optymalne gospodarowanie wodami opadowymi na terenie osiedla.

W budynkach przewidziano cichobieżne windy oraz dwukondygnacyjne hale garażowe, na poziomie których, poza miejscami parkingowymi dla samochodów, znajdą się również komórki lokatorskie. W każdym z budynków w strefie wejścia zaplanowano również wózkarnię z rowerownią, zaś w halach garażowych rowerownie wyposażone w stojaki oraz zestaw narzędzi do samodzielnego serwisowania.

Na terenie osiedla powstanie także tor do gry w bule, plac zabaw dla dzieci, wybieg dla psów oraz przepełniona zielenią strefa wypoczynku.

Budowa pierwszego budynku Spektrum zostanie ukończona w III kwartale 2018 roku. Drugi etap inwestycji został zaprojektowany jako zespół pięciu budynków o konstrukcji kaskadowej i wysokości od trzech do 17 pięter. W ramach etapu powstanie w sumie 2016 mieszkań i 16 lokali usługowych. Przekazanie lokali w ramach drugiego etapu nastąpi w dwóch terminach: do końca stycznia i do końca września 2020 roku.

Projekt inwestycji powstał w Gdańskiej pracowni Stalprojekt.

Inne inwestycje dewelopera